Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • IceShadow

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor:)
Sunt nou pe-aici, de cateva minute inregistrat..asa ca va zic BINE V-AM GASIT!
Sunt foarte curios de cateva chestii legate de noul opel astra..
Vreau sa-mi iau unul..dar ink nu am facut un drive-test..Prea multe legat de masina asta nu stiu...as vrea cei care au facut drive-test sa-mi spuna comparativ cu focus sau megane.
Voi ce ati alege?
Aaa..si sa nu uit..poate intra in comparatie si Fiatul?
Skip ads

  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
daca a facut cineva test-drive cu opel astra 1.4 Turbo 140CP....astept pareri.In craiova nu au motorul asta pentru drive-test,ci numai 1,7 diesel...si eu nu suport diselurile....
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cine mai are poze cu noul opel astra?de preferinta varianta de echipare Sport/Cosmo....m-am hotarat la motorul de 1.4T ,abea astept sa-l vad la lucru..marti dau comanda...

cine imi poate da si mie o poza cu tapiteria de pe varianta Sport..dar o poza reala si sa fie sigur de ea.Pe configuratorul de pe opel.ro apare tapiteria,dar nu imi pot da seama cum arata intradevar..

Tinand cont ca diferenta intre Cosmo si Sport e de doar 150 de euro...credeti ca merita mai mult Cosmo decat Sport?Defapt imi poate spune cineva ce are Cosmo in plus fata de Sport(dotari standard) sau ce are in minus....pana acum nu am putut sa imi dau seama:( Am inteles ca varianta Cosmo are piele pe marginile scaunelor...este piele adevarata sau o imitatie ieftioara?

Astept astept si iar astept!RASPUNSURI.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@riky: daca esti hotarat sa cumperi masina, vezi in orasele apropiate un dealer care poate sa-ti arate ceea ce vrei. De obicei au deschis si in weekend.
Skip ads

  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
La reprezentanta n-ai primit raspunsuri?
Acolo au si mostre de tapiterii de toate felurile.
  • razvan6600

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
IceShadow a scris:Salutare tuturor:)
Vreau sa-mi iau unul..dar ink nu am facut un drive-test..Prea multe legat de masina asta nu stiu...as vrea cei care au facut drive-test sa-mi spuna comparativ cu focus sau megane.
Voi ce ati alege?
Aaa..si sa nu uit..poate intra in comparatie si Fiatul?

Eu zic sa scoti din schema megane sau fiat, sunt sub astra, golf, focus. Noul megane mi s-a parut dezmagitor tare pt cei 110 cp, in schimb m-a surprins portbagajul mare desi avea roata de rezerva de dimensiuni normale.
Daca vrei astra ia cel putin un motor 115cp, daca nu si mai mult, sau vei fi dezamagit de motor datorita masei mari a masinii.
  • Ire Adrian

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Parerea mea e sa nu iei in nici un caz Astra cu motorul 1.6 115 cai ! Pe mine m-a dezamagit ! Incearca un motor turbo , fie el benzina sau diesel ! Succes !
  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
riky a scris:cine mai are poze cu noul opel astra?de preferinta varianta de echipare Sport/Cosmo....m-am hotarat la motorul de 1.4T ,abea astept sa-l vad la lucru..marti dau comanda...

cine imi poate da si mie o poza cu tapiteria de pe varianta Sport..dar o poza reala si sa fie sigur de ea.Pe configuratorul de pe opel.ro apare tapiteria,dar nu imi pot da seama cum arata intradevar..

Tinand cont ca diferenta intre Cosmo si Sport e de doar 150 de euro...credeti ca merita mai mult Cosmo decat Sport?Defapt imi poate spune cineva ce are Cosmo in plus fata de Sport(dotari standard) sau ce are in minus....pana acum nu am putut sa imi dau seama:( Am inteles ca varianta Cosmo are piele pe marginile scaunelor...este piele adevarata sau o imitatie ieftioara?

Astept astept si iar astept!RASPUNSURI.


N-ai vazut mostrele la reprezentanta? Dotarea standard la Sport e Lace/Atlantis. E neagra cu niste fire albe/gri si dungi diagonale dintr-un material ciudat, parca ar fi guma mai moale.


Eu oscilez intre Enjoy cu toate dotarile care are Sport si inca cateva, sau Sport si acele "cateva". BTW, nu-mi prea place cutia. Clar ca Golful are una mult mai buna, dar e si mai scump.
Skip ads

  • Mihai_R

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 160 cp 2.0 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
irony32 a scris:24000 euro pret final pret fara reducere 29000 euro
am beneficiat de discount de 18% pt ca sunt avocat plus garantie extinsa inca 3 ani fara limita de kiilometriechiipare cosmo 2.0 diesel 160 cp cutie automata.
Cat despre optionale pot sa spun ca am adaugat aproape toata lista ( fara sistem audio infinitii si sistem aditional de incalzire cu combustibil)
intr-un cuvant: flex ride afl cu bi- xenon, piele perforata cu scaune ergonomice( expensie sezut) incalzite si electrice, trapa, volan incalzit, navigatie cd 500, sistem monitorizare presiune in pneuri, senzori parcare, alarma, jante pe 18,etc

nu prea am multe detalii referitoare la cutia automata.
daca aveti informatii despre ea va rog sa mi le impartasiti
recunosc ca am comandat aceasta cutie orbeste


Draga Confrate,

Intrebari :

1. Cand ai dat tu comanda ?

2. De la ce Dealer ai obtinut discount-ul de 18% ? Eu stiu ca pentru avocati, medici .... s.a, discount-ul de la GM e acum in primele 3 luni din an, 13.5 %. Cel mai mult au scazut la 16%, dar FARA garantia suplimentara de 3 ani ( Radacini Bd-ul Timisoara - Bucuresti ) .

E adevarat, la mine pretul de lista e de 23.000 si mi-au scazut pana la 19.000.

Astept un raspuns ASAP ca sa stiu ce fac mai departe.

mersi.

Poti sa imi raspunzi si pe privat pe : av.mihai.russu@gmail.com

mihai
  • irony32

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
radacini motors
  • Azmodan

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
a aflat cineva unde se fabrica Astra I?

am auzit un zvon ca deocamdata doar in fabrica din anglia (vauxhall). doar acolo? nimic in germania?
  • irony32

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
am inteles ca se fabrica in anglia, belgia si polonia
Skip ads

  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Gata!Asta a fost!Azi dadui comanda pentru un Opel Astra Sport,1.4 Turbo 140 CP.Este primul meu opel din viata,desi nu am avut mai mult de 3 masini in 3 ani de cand am permisu;)))

Sper sa fi facut o alegere buna si sa nu regret.Am mai avut in vedere si VW G6 1.4 TSI 122CP,dar la un pret mai mare cu aceleasi dotari(cu un plus pentru Astra).

Am achitat 10 mii de euro,dar nu am mai avut timp sa fac contractul asa ca ma duc maine sa-l fac...am primit doar factura care atesta varsamantul de bani in contul lor(primita de la ei).Am si eu o intrebare:Maine cand ma duc sa semnez contractul,sa specific si dotarile standard sau numai pe cele optionale...mi-e frica sa nu se faca ceva "magarii"!Ca prea l-am sucit pe dealer si santajat cu alte oferte.Spuneti-mi cum trebuie procedat!

In legatura cu masina:este echiparea Sport,1,4 140CP plus urmatoarele opriuni:
-geamuri electrice spate
-Cd 500 Navi
-culoare metalizata
-senzori parcare spate
-roata de rezerva

Pretul de lista cu optiunile acestea a fost de 19555 euro,pret cu reducere 16200 euro...de unde mai scad 3 rable:)

Eu sunt multumit de acest pret.Chestia este urmatoarea:dealerul nu era informat deloc despre acest model,stiam eu unele chestii pe care el nu le stia.

1.Are schiparea Sport lumini ambientale in manerele portierelor sau numai in consola centrala?
2.Scaunele Sport sunt standard pe aceasta echipare?
3.Masina are acele ornamente cromate pe exterior in jurul geamurilor?
4.Materialele din interior sunt mai calitative ca cele de pe Enjoy sau de pe Essentia?

Acestea sunt intrebarile care ma framanta si la care dealerul nu mi-a putut raspunde:(


Am contactat si alti dealeri din tara:Valcea,Arges,Bucuresti...Am primit oferte mai mari de ce am obtinut eu,dar am primit si o oferta din Bucuresti de 15.937 de euro.Este foarte tentanta,dar calculand drumul pana la Bucuresti(eu fiind din Craiova),timpul pirdut pe acolo cred ca tot pe undeva pe la 16.100-16.200 de euro as fii ajuns....asa ca am preferat sa las banii in Craiova:))

Multumesc anticipat!
  • Ire Adrian

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cand iti primesti bijuteria ? Sa revii cu poze si impresii , sa o vedem si noi ! Very Happy
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
riky a scris:
1.Are schiparea Sport lumini ambientale in manerele portierelor sau numai in consola centrala?
2.Scaunele Sport sunt standard pe aceasta echipare?
3.Masina are acele ornamente cromate pe exterior in jurul geamurilor?
4.Materialele din interior sunt mai calitative ca cele de pe Enjoy sau de pe Essentia?

1. are
2. sunt standard. optionale sunt scaunele ergonomice.
3. are
4. ce intelegi prin materiale din interior? in mare parte sunt aceleasi. poate unele ornamente au un ton mai calitativ.
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@Ire Adrian---dealerul mi-a zis ca masina o sa vina cam intr-o luna jumate maxim doua,dar ca nu ar fi exclus sa ajunga si mai repede.Normal ca o sa revin si cu poze,dar cred totusi ca la ceva timp dupa ce o sa-mi vina masinuta(pe 14 martie ma intorc in Austria la studii si pe 26 martie am iarasi vacanta si o sa stau pana pe 11 aprilie.daca nu vine in aceasta perioada in care sunt eu acasa,dupa o pot vedea tocmai dupa 1 iulie,mi se rupe inima in mine..asta este)

@ska---multumesc pentru raspunsuri,dealerul meu habar nu avea.Nici macar nu imi putea spune ce culoare are tapiteria sau ce forma au scaunele de pe varianta Sport.In legatura cu materialele din interior....ma referam daca sunt mai bune,mai fine si mai calitative decat la celelate echipari...
  • Mihai_R

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 160 cp 2.0 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
riky a scris:Gata!Asta a fost!Azi dadui comanda pentru un Opel Astra Sport,1.4 Turbo 140 CP.Este primul meu opel din viata,desi nu am avut mai mult de 3 masini in 3 ani de cand am permisu;)))

Sper sa fi facut o alegere buna si sa nu regret.Am mai avut in vedere si VW G6 1.4 TSI 122CP,dar la un pret mai mare cu aceleasi dotari(cu un plus pentru Astra).

Am achitat 10 mii de euro,dar nu am mai avut timp sa fac contractul asa ca ma duc maine sa-l fac...am primit doar factura care atesta varsamantul de bani in contul lor(primita de la ei).Am si eu o intrebare:Maine cand ma duc sa semnez contractul,sa specific si dotarile standard sau numai pe cele optionale...mi-e frica sa nu se faca ceva "magarii"!Ca prea l-am sucit pe dealer si santajat cu alte oferte.Spuneti-mi cum trebuie procedat!

In legatura cu masina:este echiparea Sport,1,4 140CP plus urmatoarele opriuni:
-geamuri electrice spate
-Cd 500 Navi
-culoare metalizata
-senzori parcare spate
-roata de rezerva

Pretul de lista cu optiunile acestea a fost de 19555 euro,pret cu reducere 16200 euro...de unde mai scad 3 rable:)

Eu sunt multumit de acest pret.Chestia este urmatoarea:dealerul nu era informat deloc despre acest model,stiam eu unele chestii pe care el nu le stia.

1.Are schiparea Sport lumini ambientale in manerele portierelor sau numai in consola centrala?
2.Scaunele Sport sunt standard pe aceasta echipare?
3.Masina are acele ornamente cromate pe exterior in jurul geamurilor?
4.Materialele din interior sunt mai calitative ca cele de pe Enjoy sau de pe Essentia?

Acestea sunt intrebarile care ma framanta si la care dealerul nu mi-a putut raspunde:(


Am contactat si alti dealeri din tara:Valcea,Arges,Bucuresti...Am primit oferte mai mari de ce am obtinut eu,dar am primit si o oferta din Bucuresti de 15.937 de euro.Este foarte tentanta,dar calculand drumul pana la Bucuresti(eu fiind din Craiova),timpul pirdut pe acolo cred ca tot pe undeva pe la 16.100-16.200 de euro as fii ajuns....asa ca am preferat sa las banii in Craiova:))

Multumesc anticipat!


Salut !

Spune-mi si mie te rog ce Dealer din Bucuresti ti-a oferit pretul asta.


Mersi.


Mihai
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu ma insel...si daca scriu corect erau cei de la Erebus Tehnics INT*L SRL.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am dat si eu comanda. Sport 1.4T negru, AFL+, scaune, quickheat, senzori parcare, 15% reducere. Ziceti-mi ce sa fac sa treaca timpul mai repede.
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
multa bautura si lautari....traditional romanesc=)))))
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR