Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • 03TPT

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
e super sa o vedem si la pret, oricum eu sunt super multumit de a mea OPEL ASTRA H 1,9 cdti 120cp 6 trepte,nav mare color (nava spatiala Laughing Laughing )
Skip ads

  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare putin inghesuita. In spate nu prea e mult loc. Acum sa vedem si varianta caravan - poate e mai spatioasa. Volanul imi place cel mai mult. E ok per ansamblu.
  • Dani$$$$

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2009

  • Mesaj Privat
ce-i drept.....e unica Cool Very Happy
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,288
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Inca o poza 'spion' cu noul Opel Astra:


Sursa: http://www.burlappcars.com/...t-opel-astra.html
Skip ads

  • bc_50_yul

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dt 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am facut un Drive test cu Insignia si l-am intrebat pe cel care a mers cu mine despre Astra i si a zis ca a fost in germania si a vazut-o live acolo doar ca era acoperita de folii negre (stiti voi cum) si a zis ca e mai mare decat Astra H, si ca urmeaza linia lui Insignia. A zis ca e frumoasa si ca o sa prinda. Acum sa o vedem cum o sa fie....
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bc_50_yul a scris:Am facut un Drive test cu Insignia si l-am intrebat pe cel care a mers cu mine despre Astra i si a zis ca a fost in germania si a vazut-o live acolo doar ca era acoperita de folii negre (stiti voi cum) si a zis ca e mai mare decat Astra H, si ca urmeaza linia lui Insignia. A zis ca e frumoasa si ca o sa prinda. Acum sa o vedem cum o sa fie....


Nu stiu dece, dar mai mult imi pare a altceva decat a Astra, bate mai mult spre Corsa,dar...ramane de vazut, referitor la ce zice bc_50_yul...cum ca cel cu care a facut test drive-ul a vazut noul Astra in germania, mi se pare putin gogoasa...dar din pozele pe care le-am vazut pana acum,nu mi se pare mai mare, nici interiorul nu e mai spatios,o poza cu bancheta din spate si cu scaunul din fata dat pe spate nu evidentia deloc marimea masinii...
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Intradevar in poza in care este rosie pare doar o corsa mai mare. N-ar trebui sa fie invers? Adica(virgula) Corsa sa fie o astra mai mica? Ce-i drept la interior(daca alea or fi pozele bune) are influente majore de la Insignia.
  • zukkky

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2009

  • Mesaj Privat
are un aspect foarte interesant si dupa parerea mea o sa aiba priza mare la public
Skip ads

  • FirePcMaster

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Timis
  • Masina: Movano 2020 2.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pare mai mare ca un H. Nu stiu dar opel a inceput sa exagereze in ultimul timp in aceasta privinta Sad . La fel si interiorul , to much for me Very Happy . In felul asta cred ca nu o sa dispara prea curand Astra Clasic Very Happy
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
gabynitzu a scris:buna treaba cu stergatoarele, ma exaspereaza mizeria din dreapta sus, eu nu ma sperii de butoanele de pe consola Wink

Intradevar si mie imi plac butoanele!
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Am avut un cielo koreea 1998 l am vandut; Am comandat un astra Sedan 17000 EURO Ce parere aveti ? Am facut o alegere buna cu aceasta masina? Va intrb pe voi ca si cunoscatori de opel sunt nou in ceea ce priveste opelul!
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca te uiti in garajul meu si eu am fost in situatia ta. Parerea mea ca e o alegere inteleapta.
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Da! tu esti fericit! Problema la mine este ca trebuia sa mi-o aduca pe data de 20 martie dar nu a sosit nici acuma Da-mi si mie cateva detalii despre ea!Cum se comporta cum e suspensia e pretentioasa?cum e motorizarea ? se infige la demaraj? sau e mai puturoasa;Astept sa_mi dai cateva detalii daca vrei!
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat

  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat

  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
O sa i-a volanul de la Insignia? Sad

E cam uratel,frantuzesc.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asa-i. Cam prea alungit. Azi am condus Insignia la un Test Drive, dar sincer nu am vazut diferenta de cateva mii de euro dintre o vectra si aceasta.
  • EPoX

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Capitala Moldovei - [ Iasi ]
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Opel a dat publicitatii de astazi imagini oficiale cu noul model Astra, in versiune de caroserie hatchback, caravan si GTC.
Acest model a avut parte de foarte multe poze spion, surprinderi ale utilizatorilor de forumuri auto si asa mai departe si iata ca in cele din urma observam inspiratia din modelul Insignia si pentru mica sportiva de la Opel. Astra foloseste noua platforma tehnica Delta de la General Motors care poate fi regasita si la modelele Chevrolet Cruze sau Volt, dar modificata de catre inginerii germani pentru a oferi plusuri.


Sursa:



  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Arata extraordinar. Tot ce-i mai trebuie e un pret bun si niste motorizari pe masura.

ps: totusi unde e imaginea cu versiunea gtc ?
  • angelboy

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
A aparut un articol in Auto Bild Romania in care sunt prezentate vreo 3 poze cu noul Opel Astra I si unde sunt trecute si motorizarile ce vor fi disponibile, momentan cam cele cunoscute ce am remarcat totusi dispare 1,9 CDTI si apare 2,0 CDTI dar din 2010 apar noile motoare pe benzina SIDI ce vor genera mai multa putere la un cosum si o cilindree mai mica Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR