Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • djroby2005

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2001 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2009

  • Mesaj Privat
varog cum trag cablu de alumentare la un subwoofar activ direct de la baterie nu am vazut nici o gaura pe unde sa trec cablu de la baterie in masina:( imi poate spune pe unde se poate trage ? la un opel zafira 2001
Skip ads

  • ToXyC

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ca sa nu deschid un topic nou...are cineva idee de ce mi se opreste subwooferul in timp ce merge? ba se aude bassul ba nu se aude...sa fie un contact imperfect? subwooferul? sau amplif.? (statie MUTANT Nw280SP si sub. MTX Road Thunder 250W rms) Sad((
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Noroc!
Daca playerul masinii nu are iesire speciala pentru statie sau subwoofer (line out sau subwoofer out), atunci semnalul se ia de pe boxe. Si e bine sa-l iei din spatele HU-ului, de la "+" si de la "-"... Obligatoriu sa ai adaptor High-Low. Ala face toata treaba, fie car ai statie + subwoofer pasiv, fie ca ai un subwoofer activ.

Bafta!
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Incearca sa strangi toate suruburile de la contacte, sa schimbi cablul dintre subwoofer si statie cu unul mai gros, de asemenea sa incerci sa schibi si cablurile de alimentare cu altele mai potente, sau sa vezi sa nu iti intre in protectie statia din cauza vreunui scurtcircuit.
Skip ads

  • ToXyC

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 1.6 16v 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cass`ul e un JVC (KDG343)
la scurtcircuit m`am gandit si eu. Maine am programare la un service audio-car, unde dealtfel mi`am pus si muzica, ca eu nu`i dau de cap...revin cu diagnosticul ca sa zic asa. Multumesc oricum! Smile
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ToXyC a scris:ca sa nu deschid un topic nou...are cineva idee de ce mi se opreste subwooferul in timp ce merge? ba se aude bassul ba nu se aude...sa fie un contact imperfect? subwooferul? sau amplif.? (statie MUTANT Nw280SP si sub. MTX Road Thunder 250W rms) Sad((


Mai mult ca sigur ,daca paraie (merge si nu merge ) , ai ars-o . Se poate repara . . . Posibil vreun tranzistor ceva .
  • stefankiko

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2010

  • Mesaj Privat
aceeasi intrebare o am si eu....tot un pachet subwoofer plus amplificator mtx...se opreste din senin si nu mai functioneaza subwooferul....becurile alea rosii raman aprinse.....recomandati'mi un electrician sa se uite la ea va rog..am verificat firele....se pare ca sunt toate ok....in afara de faptu ca nu se mai aude muzica...
  • eudey

  • Mesaje scrise: 681
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
vreau sa va intreb si eu ceva ,am un vdo cdr 500 la care vreau sai montez un adaptor high low pt a merge si un subwoofer daca iau semnal de la o boxa spate va mai merge acea boxa?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR