Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • gvoicu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2008

  • Mesaj Privat
lume...am si eu un vectra cc 2004 si dintr-o data nu imi mai merg comenzile pe volan si nu se mai aprinde radio cd-ul...habar nu am..daca ma poate ajuta cineva...pls..
adica oare este de la sigurante?si care este faza cu sa pui sigurantele ca in carte..eu sincer nu am studiat prea bine cartea aia?exista acolo o schema la cum ar trbui sa fie puse sigurantele?sa inteleg din lista asta mare ca nr 19 este siguranta care ii corespunde radio-cd-ului si comenzilor pe volna..ms multi si help me....of mai bine era cu dacia..
Skip ads

  • gvoicu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gabriello_voicu@yahoo.com este dresa mea..daca vreti sa imi trimiteti vreo schem sau mai stiu eu ce....ms
  • menixflo

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat


SPER SA VA AJUTE!
  • danutbenghiu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare! am si eu o rugaminte. poate sa imi spuna si mie cineva cum demontez panoul de sigurante la un astra g? (y17dt din 2000) ca mi-a curs ceva lichid in el din instalatia de racire (am incercat sa o curat cu ceva spuma) Sad si mi s-a ars un releu temporizare stergator. schimband releul am constatat ca stergatoarele pe fata si-au revenit dar cel de pe spate nu merge. uitandu-ma bine la tabloul de sigurante am observat ca un papuc in care intra releul acela s-a dus in spate si vreau sa scot tabloul sa vad care e treaba cu el. sper sa ma ajutati. multumesc aniticipat! o zi buna!
Skip ads

  • Madskilzz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Tocmai am achizitionat un Opel Vectra B 1,7TD din 1996. As avea mare nevoie de o carte tehnica in limba engleza sau romana. Am 2 probleme cu masina. Una dintre ele ar fi ca nu functioneaza inchiderea centralizata. Centralizata este actionata cu cheia de la usa soferului si se inchide usa soferului, hayonul si capacul la rezervor. Celelalte 3 usi nu functioneaza.

Va multumesc..
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salutare si stima la toata lumea , asi dori si eu o schema electrica sau chiar cartea tehnica de la un vectra b din decembrie 1996 1,7 td ca si a lui colegu` de mai sus . Mii de multumiri anticipat . e-mailul meu este : mircionixs@yahoo.com ,, ca am vazut ca nu se pun lincuri sa ne ducem noi sa le descarcam, multam inca o data si promit ca dau o bere Smile Smile
  • Madskilzz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
O sa primesti un e-mail de la mine cu un link de download a cartii technice a masinii. Sper sa-ti fie de folos. Pe mine m-a ajutat.
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
merci muuult
Skip ads

  • Madskilzz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cu multa placere.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva cum se numeste piesa electrica de la tabloul de sigurante care intra ca un sertar pe sub relee si in care este o mufa mare?
Am inlocuit piesa cu a unui prieten de pe forum si surpriza luminile mele din bord s-au aprins toate.Acum nu gasesc cum se numeste ca sa stiu ce sa caut.E ca un modul ceva.
  • Mircionixs

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@Madskilzz plz poti sa imi mai trimiti si mie o data manualul pt intretinere si reparatie pt opel vectra b , ca am formatat partitia si nu mai am maualul care mi lai trimis data trecuta.


mii de multumiri dinou.
  • Madskilzz

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Se rezolva!
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@CosmineLis
Din cate stiu eu acel modul se numeste multitimer si contine electronica care deserveste anumite relee, intarzierea lampii de la plafoniera, timpi semnalizare/avarii, buzerul pentru usi deschise si lumini aprinse, dar si alte functii!
Chiar am avut o belea cu acest multitimer, dar am rezolvat-o repede! Smile AICI !
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult D_M_G. Ce-mi recomanzi sa merg la un electronist sa verific lipiturile sau sa caut unul s-h?Am incercat atunci sa il desfac dar nu am reusit decat partea cu lipiturile,cea cu micro procesorul sau ce mai are el nu am reusit sa o desfac.
  • vasile_zidaru49

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1994 c16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu dispunerea sigurantelor in tablou la un astra f caravan 94 motor c16 se.
  • vasile_zidaru49

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1994 c16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am un astra f caravan din 1994 cu motor c16 se, daca ma poate ajuta cineva cu dispunerea sigurantelor in tabloul de sigurante specific acestui tip de masina.Multumesc anticipat.
  • barbuceanu mihai

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut.imi poate explica si mie cineva care este schema sigurantelor si releelor la astra g.multumesc
  • Famke

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1995 c12nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2010

  • Mesaj Privat
buna!Stie cineva de la ce e fiecare siguranta la corsa b? de ex 1- faza mare 2- lumina plafon etc.Sau o poza ca cea postata de menixflo. Sau macar semnificatia simbolurilor desenate pe capac.
  • Famke

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1995 c12nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am gasit singur pana la urma : [url=http://www .allcorsa.co.uk/forums/showthread.php/fuse-listing-haynes-3948.html?...]Fuse Listing[/url] Cum se directioneaza catre un link ca vad ca nu am reusit ,am dat doar adresa?
  • fofonel

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o rugaminte foarte mare
imi trebuie si mie de la cineva care are in calc sau scanat , de pe cartea masinii pt un Vectra B 2.0 Benzina din 96 tabloul de sigurante , si ce tip de sigurante trebuiesc de 10 de 20 sau cum or fi ele > va multumesc si astept un raspuns
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR