Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • B.O.R

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare colegi,am si eu o problema de azi-dimineata nu mai pot sa deschid usa din dreapta fata,precizez ca nu pot sa ridic cu mana acel butonas de inchidere-deschidere a usi, parca l-ar fi lipit cineva acolo va rog frumos daca imi puteti da o informatie cu sa procedez?precizez ca este vorba de o vectra b. multumesc
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Incearca sa apuci cu un patent de motzul ala care nu se ridica , pune o carpa pe el sa nu lase urme si trage tare , daca nu merge asa tre sa desfaci cumva tapiteria de pe usa , neplacut e ca nu prea ai cum cu usa inchisa , am patit si eu si am rupt-o .
  • maddyunicat2011

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut.Si eu am patit si am reusit sa o deschid,inchizi si deschizi usa de mai multe ori pentru ca la mine dupa cateva manevre s-a deschis singura ,daca nu ,te inchizi inauntrul si apoi cu usile inchise incerci sa ridici tija in sus...bafta...
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am patit si eu asa, de vina este tija metalica care intra intr-un ansamblu si ramane blocata sau iese de pe traectoria ei si tot asa...Solutii: inchizi si deschizi din telecomanda de mai multe ori, tragi fortat cu patentul sau desfaci fata de usa din interior( mai greu dar este posibil, eu asa am facut ca nu aveam o carpa sa pun pe tamburus si imi era pila de el). Dar daca ai o carpa cu patent merge sigur, trage fara mila:)).
Sau desfaci decat acea parte de usa nu in totalitate si incerci sa misti ansamblu poate pica tija pe pozitie iar!

Bafta!
  • B.O.R

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
multumesc pt sfaturi m-am uitat mai atent si se pot desface cele 3 suruburi,pt a putea ajunge la tije.fara sa rup fata usi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR