Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Corsa D Enjoy are lampa de iluminat in portbagaj? Luminile interioare sunt amplasate doar in fata? Nu de alta, dar de cand mi s-a defectat sistemul de iluminare interioara la masina veche e foarte greu pe intuneric sa aranjezi un bagaj in portbagaj
Skip ads

  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Toate versiunile de Corsa D (Essentia, Enjoy, Cosmo, etc) au o lampa de iluminare in portbagaj.

In ceea ce priveste iluminarea interioara, lucrurile stau asa:
- Versiunile Essentia si Enjoy nu au iluminare interioara la picioare, au doar plafoniera simpla in fata.
- Celelate versiuni (Cosmo, GSi, Sport, OPC) au 4 lampi de iluminare interioara plasate la picioare (2 in fata si 2 in spate) si doua plafoniere (1 fata + 1 spate), ambele cu spoturi de citit (daca masina e in 3 usi, are doar plafoniera in fata cu spoturi de citit). Toate astea sunt cuprinse in "pachetul de lumini" care este standard pe Cosmo, GSi, Sport, OPC si nu poate fi pus ca optional pe Essentia sau Enjoy.
  • traffic

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 z12xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
lbadaca a scris:Corsa D Enjoy are lampa de iluminat in portbagaj? Luminile interioare sunt amplasate doar in fata? Nu de alta, dar de cand mi s-a defectat sistemul de iluminare interioara la masina veche e foarte greu pe intuneric sa aranjezi un bagaj in portbagaj


da are sigur lumina in portbagaj
  • Neouber

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
este in partea stanga jos a portbagajului
Skip ads

  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Neouber a scris:este in partea stanga jos a portbagajului


Eu am Corsa C (fabricatie 2006) si am o lampa de iluminare portbagaj in partea stanga a portbagajului. Ce ma intriga e faptul ca am o gaura similara si in partea dreapta a portbagajului. Oare se poate monta o lampa suplimentara de iluminare si in partea dreapta ?
  • Neouber

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
poate e ca si faza cu lampile de ceatza....pentru Anglia...e prevezuta gaura pe partea cealalta
  • big_inu

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2011

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Toate versiunile de Corsa D (Essentia, Enjoy, Cosmo, etc) au o lampa de iluminare in portbagaj.

In ceea ce priveste iluminarea interioara, lucrurile stau asa:
- Versiunile Essentia si Enjoy nu au iluminare interioara la picioare, au doar plafoniera simpla in fata.
- Celelate versiuni (Cosmo, GSi, Sport, OPC) au 4 lampi de iluminare interioara plasate la picioare (2 in fata si 2 in spate) si doua plafoniere (1 fata + 1 spate), ambele cu spoturi de citit (daca masina e in 3 usi, are doar plafoniera in fata cu spoturi de citit). Toate astea sunt cuprinse in "pachetul de lumini" care este standard pe Cosmo, GSi, Sport, OPC si nu poate fi pus ca optional pe Essentia sau Enjoy.



sti cumva codurile plafonierelor fata/spate cu spoturi de citit? poate reusim sa le montam singuri daca le putem cumpara. eu nici macar nu stiu cum arata. are cineva un link cu o poza ceva?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR