Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • samyro

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am Opel Omega B, motor X20XEV, an 1997, calculator Siemens 56,0-56,1, am facut testul cu agrafa, si mi-a dat printre altele si cod eroare 93, care nu apare in lista cu defecte, ce corespunde acestui tip de calculator ! Evil or Very Mad
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu e buna agrafa! Hai joi la o intilnire la Polivalenta si poate te ajuta cinava.
Sau nu merge deloc?
  • samyro

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut si multumesc pt raspuns, am inteles ca testul cu agrafa nu e bun, problema mea e ca nu am gasit pina acum nici un tester, care sa comunice cu acest tip de calculator Siemens Simtec 56.0/ 56.1.......la mine motorul functioneaza, dar testul cu agrafa mi-a dat cod eroare 56[ Idle Air Control] si cod eroare 38[ Oxigen Senzor Circuit] si in plus 93, care nu se regaseste in lista de coduri aferenta la motorul X20XEV. Va rog daca stie cineva, un tester compatibil cu motorul si calculatorul meu, astept mesaj, sau la tel 0744871306. Multumesc, raman indatorat..... si daca doreste cineva piese pt orice Opel, apelati cu incredere, am cele mai mici preturi .
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Cauta pe forum, o sa gasesti la reconditionari piese electronice.
Skip ads

  • cristobal

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2007

  • Mesaj Privat
La acest tip de motor se poate face un test cu pseudoagrafa adica iti arata pe afisajul de la climatronic si se face in felul urmator se aseaza agrafa si simultan se apasa frana si se deschide capacul de la benzina si apoi repede se apasa pe frana si se deschide portbagajul ,bafta.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@samyro: Nu am inteles ce doresti de fapt, sa rezolvi o problema sau sa ne spui ca aduci piese Opel la cele mai mici preturi?

@cristobal: Postam sa ne aflam in treaba? Mishto stie toata lumea sa faca, sa remedieze defecte insa, mai putini. Asa ca nu incarcam forumul degeaba. La urmatoarea postare de acest gen, s-ar putea sa iei o pauza...pentru reflectii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR