Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
adrian cobra oricum ai avansat si se vede bine. Presarea nu e suficienta cum a zis andrei_alik. Eu zic mai incearca cînd poti. Eu nu m am lasat pîna nu l-am facut. Am pierdut aproape 4 ore pîna l-am facut si dupa aia am fost foare bucuros, mulþumit ca am reusit.
Skip ads

  • adrian cobra

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
mersi viorelxxx,,petru intentia de ma ajuta ,,,dar momentan nu sint in tara ,,,eu urmaresc discutiile din sp,,,oricum ms inca odata ,,,poate in primavara
  • miay23

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
andrei_alik ,cum as putea sa te rog sa ma ajuti si pe mine cu repararea unui tid vectra b... ? ms mult
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
miay23 a scris:andrei_alik ,cum as putea sa te rog sa ma ajuti si pe mine cu repararea unui tid vectra b... ? ms mult

pai vi la mine sau cum vrei
Skip ads

  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Va salut, am incercat si eu sa repar tid-ul, din pacat chiar dac-am apasat nu apareau mai clar. Problema ii ca am scos becul de la benzina si l-am pus inapoi si nu se mai aprinde. Are cineva o idee ce-ar avea, ii bine pus in soclu.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Încearca cu alt bec. Ia unul din alta parte si pune l. Fa schimb. Ia unul dintr-o parte si punel la benzina si ala în loc la celalalt. Poate ti s-a ars. Cu tid ul trebuie rabdare multa. Eu l-am facut pe a meu.
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Dar chiar daca apasa pe el nu se vad mai clar. Crezi ca s-ar putea repara? Sau n-are rost
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Eu cred ca da. Am vb odata cu un electronist de calculatoare si i-am expl cum e cu tid-ul asta dupa ce l-am reparat pe a meu. A zis ca au o presa ceva care încalzeste panclica dezlipita. Acuma nu stiu cît e de adevarat. Du-te la cei care repara calculatoare si spune-le ce vrei la tid. Sa îti lipeasca acea panclica de pe placa. Vezi ce zic.
Skip ads

  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
O sa-l repar singur, o sa lipesc panglica daca zici ca aia se dezlipeste. Intrebarea ii care picioruse se alimenteaza cu + si -? Sa nu ma tot duc pana la masina cand incerc sa-l repar.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Pai asta nu ºtiu care e + si care e - . Dar îs trei panglici daca nu ma însel. Tu vezi care e dezlipita se vede daca ridici un pic placa . La mine a fost prima , dar la cine am mai facut a fost si a doua. Eu am pus presa cu lemn cum e descris aici.
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
L-am desfacut si nici nu m-am uitat la panglica, doar am apasat pe el. O sa desfac sambata bordul sa vad ce rezolv. Mai is 3 socluri pentru becuri care-s libere. Pentr ce? Mersi de raspunsuri
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ok. Spor la treaba si sper sa îl faci. Astept sa scrii. Daca vrei putem vb si la tel sa te mai ajut. Pai ai doua becuri cu soclu care ilumineaza tid ul si al 3 lea nu ºtiu. Eu l am pus dar nu sa aprins.
Skip ads

  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
L-am desfacut iar si nu se vede sa fie dezlipita panglica. Trimite-mi pm cu un numar de telefon sa te sun eventual.
LE: am incercat sa-l fac, dupa modelul de pe prima pagina dar nimic. O sa cumpar altul. Mersi oricum de raspunsuri
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Buna.
Eu acuma incerc sa rescriu contactele de pe folie o sa revin sa va spun daca am reusti ceva si cum am reusit. Si revin cu poze.

La mine folie este transparenta.
Cum am procedat.

Am pilit argint am imbinat pilitura de argint cu un luciu de unghii si cu putina acetona pentru ca era prea gros si nu se intindea pe folie apoi am lasat-o sa se usuce si am indepartat restu de de argint de pe langa liniutele cu contacte, am reusit sa fac dungile nu am facut poza pentru ca nu se vedea cu telefonul dar problema era alta ca eu am facut liniutele de contact dar la mine nu a mai fost argit pe folie nici la inbinaturile dintre cele doua folii si nu s-a vazut mare lucru si pana intr-un final am vrut sa trag cu un ac acea folie care vine peste folia cu contacte si am strapuns-o acuma nu ramane numa sa imi cumpar altul ca n-o mai pot face.

Daca vreiti sa rescrieti contactele va sfatuiesc sa folositi alceva mai bun nu stiu, pasta sau ce exista pentru asa ceva eu am incercat pentru ca nu am avut cu alceva ce si pentru ca nu se mai vedea nimic pe el da dar,asa nu prea merge trebuie multa indemanare si la sfarsit poate o sa va dezamageasca cand curatati contactele ca nu o sa aveti cum doar pe liniuta cu contact sa puneti si printre ele trebuie curatat. Nu-mi pare rau ca l-am stricat pentru ca tot era stricat.

Concluzie: Cautati alta metoda, nu cea cu pilitura, daca este transparenta folia.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Conteza pîna la urma ca ai încercat chiar daca nu ai reuºit. Si ne-ai scris ºi noua încercarea ta de a repara Tid ul.
  • ionutirimia

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
SALUT AM SIEU UN MID CARE NU AFISEAZA NIMICA
AM APASAT PE EL DAR NU STIU CUM VINE BANDA CAND LA M DECLIPSAT SA MISCAT BANDA
PANA SA L DESFAC MERGEA O PORTIUNE JUMATE AFISA JUMATE NU.DACA NU L POT REPARA ARE CINEVA UN MID CU MUFA GRY
AST.RASPUNS VA MULTUMESC



Nu mai folositi scrisul cu litere de tipar pe forum,acest lucru inseamna in limbajul forumului ca tipati la noi.
edit by StefanTolos Wink
3/15/2012 9:39:35 PM
  • the1godfather

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2012

  • Mesaj Privat
mai,am incercat si eu metoda lui thanatos,faza cu presa,dar n-a mers...cat costa un tid de vectra b1?de unde as putea cumpara unul second hand?
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
de la mine gratuit cu unu sau doi pixeli morti dar se poate repara de mine.Oferta doar pt tine
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Pentru noi nu?
  • adi_omega

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Vin cu rugamintea de a ma ajuta cineva, contracost, sa repare display-ul, din cate am citit am ajuns la concluzia ca este TID, la un Omega 2.2 an 2001. Are cativa pixeli morti. Astept mesaje pe privat. Mutumiri!
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR