Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Is 88 DMX

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z20ler
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2009

  • Mesaj Privat
vad ca nu s`a mai raspuns de mult pe aici...am si eu problema cu supapa....o sa pun una de dacie deci.
legat de partea cand masina nu mai trage(ca si cum nu intra turbina...intra dar elimina presiunea...imi apare si check engine in bord iar testerul zice de sonda lambda sau de solenoidul de la turbo ar fi problema) ....dupa ce sterg eroarea cu opcom`ul....masina trage, merge ok....dar apare dupa vre`o luna iar ....apoi iar o sterg sau resetez cvomuterul scotand borna...iar merge bine.

de la ce o fi problema asta...? o fi de la maf senzor ...ala de la intercooler (sa fi plasat prost senzorul dupa ce am modificat traseul si am pus intercooler mai mare) sau din cauza BOV`ului care poate elimina prea multa presiune?
o fi de la debitmetru ? .... testerul zice ca e ok debitmetru...merge in parametri lui
o fi de la filtrul sport? nu vad de ce ar fi mai ales ca e de f buna calitate ..... dar va intreb...poate v`ati confruntat
o fi de la traseul de evacuare modificat ? sonde lambda , downpipe(nu mai face contrapresiune cum trebuie )
  • cristian1990

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2012

  • Mesaj Privat
salut , eu din pacate am probleme cu altceva, problemele voastre le am avut si eu , la problema cu turbina exista 2 probleme ori este senzorul map care nu isi mai face fuctia de deschidere a valvei de presiune ,sau a ramas valva blocata pe deschis ,
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR