Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am tot cautat pe aici si pe alte site-uri,dar nimic Sad .Nu-mi mai merge semnalizarea de pe aripa(stanga) la Vectra C,am incercat sa scot sticla prin exterior,dar mi-e frica sa nu o sparg.Stie cineva cum se demonteaza va rog?Din exterior sau trebuie data jos aparatoarea interioara a aripii(cum se da jos)?
Multumesc anticipat


Ultima modificare facuta de CapellaCt la Lun 25 Feb, 2013 4:02 pm
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu stiu cum e la vectra c dar la b-ul meu se scoate din exterior si se schimba becul. spor la treaba
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
se scoate din exterior
se trage putin in sus atat cat iti permite ,tragi in spre dreapta si apoi din nou in sus si iasa.
Sa tragi usor de ea, ptr ca in partea din stinga are o clema din plastic ,ai grija sa nu se rupa.
SAU CEL MAI BINE AR FI SA BAGI MINA PE SUB APARATOAREA DE NOROI SI ATUNCI VEZI EXACT CE TI-AM SPUS EU DESPRE CLEMA SI IL DAI MAI USOR JOS .
BAFTA
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mersi pentru indrumari,am reusit luna trecuta sa o dau jos,am folosit 2 surubelnite(una am bagat-o intre semnalizare si aripa,pentru a o tine distantata si cu cealalta am apasat clema) si a iesit relativ usor.De precizat ca licrarea am facut-o in partea din stanga a semnalizarii(din spate).
  • Vectron

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Va rog sa-mi spuneti daca stiti cum se scoate un bec de la semnalizare fata stanga la Vectra C facelift? Cred ca am un contact imperfect pentru ca in anumite situatii se aprinde si merge o perioada apoi nu se mai aprinde. Am incercat sa desurubez masca din spatele farului insa nu merge dect un sfert de tura si apoi se blocheaza. Nu stiu daca trebuie tras sau se rasuceste mai mult. Este un sistem diferit fata becurile faza scurat si lunga care au un capac de cauciuc si odata dat jos ai acces la becuri.
As vrea un sfat de la cineva care a mai schimbat becurile.
Multumesc anticipat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR