Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • PHILIP'S

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: calafat
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Domnilor,
Sunt un pasionat ascultator de radio in masina, nu CD-uri sau casete (am un VDO CD5404 MP3X CD/RADIO - asa scrie pe el)...
Dar exista ceva care ma nemultumeste la acest tip radio: cred ca nu este asa sensibil incat sa receptioneze si posturile mai slabe,
sau cele care devin astfel in parcurs (fac o comparatie cu cel care l-am avut pe un Ford, al masinii, si care receptiona acele posturi
chiar la distante mai mari!). In FM, cand puterea postului scade se aude cu "cocoloase" (cam cum se auzea radio "Europa Libera"
la un Gloria 3 cu bateriile pe sfarsite!...), ceea ce la Ford nu se intampla.
Am inteles ca exista un amplificator de antena pe unele Opel-uri (Vectra B?!).
Cum as putea sa intru in posesia unuia sau ce as putea sa-i mai fac radioului pe care il am (de putin timp), promisiunea
magazinului a fost ca este super, iar in Bucuresti unde posturile in FM colcaie, nu am putut face un test edificator).
Trebuie sa rezolv aceasta problema, care ma sacaie de ceva timp pe "soselele" patriei (chiar mai rau ca gropile din drum)!
Astept niste sfaturi, sugestii solutii.
Multumesc anticipat!
Crying or Very sad
P.S. Am verificat antena care intra in radio sa nu fie desfacuta si este corect lipita...
  • tss
  • *
  • 1 mesaje
  • din 17 Sep 2005
  • Astra 2000 Y20DTH
  • Bucuresti
  • tss

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2005

  • Mesaj Privat
am inteles ca ai un cd player. este cel original de pe astra (G sau H)?
  • PHILIP'S

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: calafat
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2005

  • Mesaj Privat
tss a scris:am inteles ca ai un cd player. este cel original de pe astra (G sau H)?


Nu este cel original, am cumparat pe cel aratat mai sus (VDO CD5404 MP3X CD/RADIO) de la magazinul ala din Drumul Taberei (langa PECO) "PROTECTOR I.G." SRL...
Intr-o cartulie care mi-au dat-o scrie ca FALCON ELECTRONICS PROD SRL este importatorul, iar aparatul este "Philips Car Systems & VDO Dayton"...

Eu am o ASTRA G din 2002, vezi semnatura!
  • malex

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Hmmmmm, aceeasi problema o am si eu cu scula originala CDR500 ... unele posturi le pierde. La naiba, o fi ceva in cablaje?
Amplificatorul de antena... din cate stiu eu este IN antena. Cel putin la masina mea asa mi-au spus.
Philips, ai dreptate, am si eu un Ford Focus (masina firmei) si cum se aude scula aia n-are nici o legatura cu ce este in Opel (din pacate unul din putinele atuuri ale Ford in fata Astrei).
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR