Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
este vorba despre
www.shopkami.com
sunt foarte multe chesti facute de chinezi, bineinteles replici, foarte interesante!
eu, unul, as vrea sa imi iau o replica iphone si nu stiu daca imi iau teapa cu plata!
as vrea sa stiu daca a mai cumparat cineva ceva de pe aceste site
imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie!
Skip ads

  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mai bine strange un ban si iti iei ceva bun.. stii vorba aia "atat dai,atat face". din fericire pt tine pot sa-ti spun ca lucrez la apple si nu e rentabil sa iei altceva decat originalul ca sa te poti bucura la maxim de performantele lui.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@thrill Unde anume la Apple, in California?
Nu am auzit sa aiba vreo fabrica/showroom/reprezentanta pe la noi...
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:@thrill Unde anume la Apple, in California?
Nu am auzit sa aiba vreo fabrica/showroom/reprezentanta pe la noi...
gresit avem reprezentata in oradea de apple
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Reprezentanta inseamna cand o firma este autorizata pe un canal oficial sa vanda/service-ze un brand.
Pana la Orange, nimeni nu a vandut Apple official in romania.
Daca firma mea vinde HP(desi este prefered partner), inseamna ca eu lucrez la HP?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
thrill a scris:din fericire pt tine pot sa-ti spun ca lucrez la apple si nu e rentabil sa iei altceva decat originalul ca sa te poti bucura la maxim de performantele lui.

Chiar si ala are destule minusuri. Nu vrei sa ni le spui tu?
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Reprezentanta inseamna cand o firma este autorizata pe un canal oficial sa vanda/service-ze un brand.
Pana la Orange, nimeni nu a vandut Apple official in romania.
Daca firma mea vinde HP(desi este prefered partner), inseamna ca eu lucrez la HP?
nu vreau sa creez o polemica dar daca respectivul magazin vinde numai si numai produse apple cred ca e reprezentata zic eu........... Rolling Eyes poate daca vezi pozelete lamuresti http://www.flickr.com/photo...2157600082740664/
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pentea a scris:
love4cars a scris:Reprezentanta inseamna cand o firma este autorizata pe un canal oficial sa vanda/service-ze un brand.
Pana la Orange, nimeni nu a vandut Apple official in romania.
Daca firma mea vinde HP(desi este prefered partner), inseamna ca eu lucrez la HP?
nu vreau sa creez o polemica dar daca respectivul magazin vinde numai si numai produse apple cred ca e reprezentata zic eu........... Rolling Eyes poate daca vezi pozelete lamuresti http://www.flickr.com/photo...2157600082740664/


bun, atunci se zice ca, comercializezi apple, ar fi cazul sa incetati din offtopic si sa ajutati omul
Skip ads

  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
despre ce este vorba in topicul acesta ?
oare apple?
ex. de chinezarie folosita tot mai mult chiar si dintre noi este xenonul
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
love4cars daca firma comercializeaza doar produse apple in Constanta ce este?aprozar ? si ai auzit gresit. la noi in tara exista destule reprezentante apple gen istyle sau noumax. (premium reseller sau authorised reseller) sau si astea sunt aprozare? si ai sa vezi ca in curand o sa se vanda la orice reseller din .ro iphone. acum isi "culege" orange roadele. dar nu pentru mult timp pentru ca au platit bani grei sa faca contractul cu cei din california.si da.. daca ai vinde numai produse hp nu stiu unde ai lucra! la ferma sau unde? come on.. in concluzie se numeste "Apple Store". sper ca ti-am oferit amanuntele dorite pentru ca nu cred ca intereseaza pe lumea de aici unde muncesc eu sau cum se numeste standul sau ce face.

biela - nimic nu este perfect. probabil ca au si puncte slabe ce orice alt telefon.. dar l-am sfatuit pe baiat sa isi ia ceva mai calumea decat facaturi.
ca si cum iti pui stema de bmw pe dacie. inca nu mi-am achizitionat 1 pentru ca nu se merita la preturile din romanica. cand imi voi lua unu o sa-ti detaliez ce ma deranjeaza la el.din cate am umblat pe el.. nu a fost nimic ne-inregula.. mi se pare foarte ok ca performante si design. dar fiecare alege ce vrea..


scuzati de off-topic dar trebuia sa dau explicatiile de rigoare ca anumite persoane se simt lezate.. marius sper ca ai inteles ideea postata mai sus. salutari


Ultima modificare facuta de thrill la Dum 07 Sep, 2008 10:34 am
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ok, e cum spui tu, mai putin un punct. Nu lucrezi la Apple. Lucrezi la ....SRL care vinde Apple.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
da .. lucrez la un apple store, nu la apple inc. cum spui tu! suntem off-topic.. hai sa lasam oamenii sa discute despre subiect Rolling Eyes
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca si vanzatoarea de la buticul din colt lucreaza la Pepsi, dar si la Coca Cola. Si ma intreb cum e posibil sa lucrezi in acelasi timp la doua firme concurente? Ca sa nu mai vorbim ca ea lucreaza la foarte multe firme in afara de cele doua mentionate mai sus.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vanzatoarea de la colt vinde DOAR produse coca - cola ? sau pepsi ? ce firme concurente? esti putin pe langa. eu am spus CLAR ca aici se vand doar PRODUSE APPLE. e chiar asa greu? lasa-ma cu coca cola si pepsi-u tau.hai sa nu deviem de la subiect.. daca ai nevoie de lamuriri da-mi pm sa nu umplem topicu de replici inutile.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Un coleg de-al meu face afaceri cu telefoane din astea . Hong-Kong - > Londra - > cu TIRul in Polonia .
Inainte sa inceapa cumparase o bucata din fiecare pentru a le testa . M-am "jucat" si eu cu cateva din ele si pot sa zic ca sunt interesante si ca raportul pret/calitate e mai mult decat satisfacator .
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
M-am jucat si eu pe un device d'asta chinezesc si e foarte slab, poate sunt eu mai pretentios. Meniu slab ca grafica, ca ergonomie, functii incompatibile cu alte device-uri/servicii de la noi.
offtopic Auzi, asta cu apple store chiar m-a facut sa rad. Man, las-o asa cum a picat.
Unicul apple store din ro este online si nu spune nimic de o firma pentru care lucrezi tu.
Nu vreau sa ma contrazic cu tine dar afirmatii ca ale tale, sunt facute tot mai des, de dragul de a scoate in evidenta un fapt ireal, ca si cum restul cititorilor ar fi retardati si cad pe spate la o replica gen "lucrez la apple".
Iti zic ca sa stii si tu...Apple store este un concept, are anumite standarde si pretentii ori o firma care aduce apple pe un canal neoficial, nu se poate considera asta.
AI si o poza explicativa.


  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Reprezentanta inseamna cand o firma este autorizata pe un canal oficial sa vanda/service-ze un brand.
Pana la Orange, nimeni nu a vandut Apple official in romania.
Daca firma mea vinde HP(desi este prefered partner), inseamna ca eu lucrez la HP?


de vreo un an exista magazin Apple in Iulius Mall in Timisoara...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ca sa terminam cu off-topicul:

http://www.macuser.ro/index...iu_iris_partea_1/
http://www.macuser.ro/index...iu_iris_partea_2/
http://www.macuser.ro/index...iu_iris_partea_3/

si pt ca s-a mentionat numele Noumax si:

http://www.macuser.ro/index.../interviu_noumax/

Cititi cu atentie si veti vedea cu ce se maninca merele in RO.

Si daca a fost lectura interesanta, cautati si articolele despre iPhone in RO via Orange sau mai bagati ochiu si pe forum...
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Multumim zafirul pentru interventie Wink
ZK: ÃŽn America au 295 de magazine proprii, Apple Store.
MacUser.ro: Și în Europa sunt câteva, în Anglia…
ZK: Șase.
MacUser.ro: Și unul la Roma. Și o sã mai fie cel de la Paris, curând.

Raman la parerea ca doar cateva produse merita inlocuite cu chinezarii.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
1. tot ce vroiam sa subliniez a fost sa ii zic lui marius ca nu se merita sa ia o chinezarie de genu pentru ca produsul original este facut cu cap.
2. nu stiu ce aberezi cu faptul ireal ca eu lucrez nu stiu unde. e treaba mea .. de asta am si zis sa nu vorbim despre unde lucrez eu si nimeni nu este retardat eventual sa stam strict pe subiect.
3. vii si imi spui mie de magazinele apple din romania care sunt foarte multe. daca doresti sa iti dau detalii despre toata treaba apple in romani astept si de la tine pm si nu am zis ca lucrez la domo sau mai nu stiu ce. este un AUTHORISED RESELLER daca nu stii ce inseamna asta iti traduc. deci fals, nu este un distribuitor neoficial cum crezi tu. si da, si noi avem standarde foarte bine punctate.
4. importatorul autorizat in romania este doar IRIS (unicul). toate magazinele aferente iau produse de la ei, ca si noi de altfel si toate se numesc reprezentante apple. asa ca nu mai mai posta daca nu stii despre ce este vorba. probabil ca daca nu aveam habar ce spun taceam din gura.


daca este necesar rog moderatorii sa imi stearga toate posturile din acest thread. multumesc.


ps: sper ca nu am deranjat pe nimeni.
ps2 : marius daca iti iei iphone , ai rabdare sa il vanda si magazinele autorizate nu, numai orange pt ca e japca pe fata. in europa la abonamentele de fata se da telefonul gratuit + mai multe optiuni. doar la noi se baga abomanet umflat si pret pe langa la telefon.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR