Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Discuri ventilate doar pe fata , pe spate sunt discuri pline cu tambur incorporat pt frana de mana , se regleaza greu daca nu sti ce e acolo . ( o rotita dintzata pe post de piulita-intinzator ) . B2 e clar un B1 evoluat , acum depinde de ce ai , ce iti permiti sau ce visezi , eu am B1 si chiar mi-ar placea un B2 dar cum nu pot inca .... b1 e mai frumoasa Very Happy , sincer acum b2-ul este parca mai sobru putin , mai elegant asa ( s-au gandit nemtalaii sa ascunda toba cumva ( au acoperit-o cu bara spate , e misto ce mai da si b1 e simpatica , parca arata mai sportv. Cu respect !
Skip ads

  • ovidiuvuia

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Raspusul cu discuri *ventilate* pe spate a venit in momentul in care am vazut cat se abereaza in unele posturi de pe acest forum si nimeni nu ia atitudine. Evil or Very Mad
Foarte multa lume isi da cu parerea dar foarte putini stiu despre ce este vorba.
Scuze si sa incercam sa combatem unele pareri care duc doar in eroare.
Numai bine.
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Exista diferente intre aripi portiere brate inferioare?
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Eu la vectra b1 daca imi sparg semnalizarea nu ma doare pt ca ma costa 10-20 de ron la dezmembrari sau 50 de ron nou sau cat o fi pe cand la b2 ai spart semnalizarea tati iei tot tacamul, se da far la bucata?Placutele spre uimirea mea sunt de astra g pe masinuta mea pe fata, le-am schimbat recent si omu de la piese mi-a dat placute de vectra b1 si sunt jumatate la latime din cat trebuiau sa fie si am fost sa le schimb si am aflat ca sunt de astra g ce am eu cu toate ca este din 1996 masina, deci motoarele mici au si discurile fata mai mici.Interiorul este ceva mai ok in b2 si tin sa cred ca si bordul este altfel decat la b1 in interior la piesaraie, tid in loc de mid, barile care chiar sunt frumoase la b2, portbagajul si stopurile care au alta forma deci automat b2 este un pas in fata cum este si normal.Indiferent ca au schimbat 3000 de piese majoritatea motorizare si tren de rulare b2 este facuta din fier si rugineste si se uzeaza la fel ca b1.Acum sincer nu stiu de ce va incalzeste pe uni dintre voi ca in loc sa schimbi decat saboti pe spate ai un bonus si ai si placute si saboti care trebuiesc schimbate adica un - in buzunar.Daca era frana de mana pe etrier cum au alte masini atunci era un + dar nici neamtul nu e chiar asa destept cum il cred uni.
Skip ads

  • deleted-977

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2005

  • Mesaj Privat
kiss_me_cristiano a scris:Exista diferente intre aripi portiere brate inferioare?

Exista diferente la aripile fata si la portierele fata. La bratele inferioare nu stiu. La aripa fata este un mic detaliu in partea de jos, in sensul ca aripa este ambutisata cu o mica nervura care face loc imbinarii cu ornamentele de plastic ale pragurilor. B1 nu are astfel ornamente la praguri. Sigur se pot face mici modificari sa se potriveasca, dar acestea nu pot scapa de observatia unui ochi avizat. La portiera fata sunt deasemenea diferente la balamale, care fac imposibila montarea uneia de pe B1 pe B2 (sau invers) fara modificari.
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred despre usi asa ceva....eu am montat direct de pe b2 pe b1 si nu a trebuit modificat nimic
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Daca e ceva ce mi-as dori de pe B2, acesta ar fi doar amortizorul si tot ce tine de prinderea lui pentru portbagaj.
  • Dl Goe

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Discurile de frânare la b 2 sunt mai mari ca ºi diametru ca la b 1 ! Cel puþin cele din faþã !
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
daca faci comparatia intre b2 de 125 cai si b1 75 cai ......DA sunt mai mari muult mai mari !
288 mm disc fata vectra b1 ...... disc fata 256 mm b2 .......... mai mici la b2 ca la b1.. Wink
diferenta o face puterea motorului
la b1 v6 benzinar vs b2 2.0 diesel
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Tu înțelegi ce ai scris?..
  • weroGt

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2015

  • Mesaj Privat
ce nu intelegi ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR