Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • g_m_s

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Iti dau un mic sfat,la orice tamponare ,accident , faceti poza imediat cu pozitionarea masinilor,si asta o sa fie o proba sigura la dosarul de dauna!
Skip ads

  • alinuty2003

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cristinelu a scris:Ai vazut daca nu ti ai facut tu dreptate si te ai dus la politie... o flegma in ochi si un cap in gura domnului cu seatul si rezolvai mai usor. Tu ai vrut sa fi OM dar nu vezi ca nu ai cu cine,ca deh sunt niste TARANI.


Imi place cum ai fi abordat tu problema...=))))))))hahaha=)))))))
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
@gini_og asteptam update, ce s-a mai intamplat, era masina furata, nu era, ti-au dat castig de cauza ....
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Incredibil ce am putut sa citesc aici. Cred ca ar trebui sa se faca o petitie de catre toti cei care au avut probleme cu aces Calota, care sa fie trimisa la ministerul de interne. Sa fie boicotat, ceva sa i se intample!

gini te rog sa faci un update situatiei! sunt foarte curios sa vad ce s-a mai intamplat in cazul tau.
Skip ads

  • Gabr!el

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cristinelu a scris:Ai vazut daca nu ti ai facut tu dreptate si te ai dus la politie... o flegma in ochi si un cap in gura domnului cu seatul si rezolvai mai usor. Tu ai vrut sa fi OM dar nu vezi ca nu ai cu cine,ca deh sunt niste TARANI.

sunt de aceeasi parere. nu te poti baza pe gabori ca vor face dreptate. pentru ei nu conteaza decat sa isi faca procesele verbale si sa plece acasa linistiti. eu unu ii faceam seatu lu ala muci peste cateva zile... pe la 3 dimineata niste acid pe tabla si cutite-n anvelope bujii in geamuri etc..... Smile Smile Smile oricum fiecare cu visele lui... va salut.
  • Foose

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1994 berlina
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nasol de tine...cauta un avocat si rezolva asta...k in altfel..nu vad cum ...a da, si dak faci poze...vz dak are functie aparatul sa scrie data din acea zi...pt k dak tu faci poze azi, si maine ii da un picior la bara..sa fie dovada puternica .. Succes !
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
BMW. Negru. BH-83-DAD. Manelist.
S-a inteles, sau mai detaliez?
Ei bine, azi, pe o strada pustie, suficient de lunga sa merg in limita legala, de pe o strada laterala, fara asigurare, semnalizare, acordare de prioritate, etc... imi intra in fata masina descrisa mai sus.
Eu, frana brusca, claxon, faruri si in gand sfintii din calendarul ortodox de pe luna august.
Tipul, se trage pe dreapta si ma lasa sa trec. La 200-300 de metri in fata, opresc la semafor pe banda a doua, incadrat pentru a vira la stanga. Tipul cu BMW-ul opreste langa mine pe prima banda, deschide geamul si ma intreaba ce probleme am.
Pe un ton calm ii spun ca nu mi-a acordat prioritate.
El, foarte natural imi explica (cu mina omului convins ca are dreptate) ca a avut timp sa intre in fata mea si nu e nici o problema, dimpotriva, eu nu am bun simt si il claxonez.
Am ramas interzis. Intentionam sa-i explic omului ca daca m-a obligat sa franez, nu mi-a acordat prioritate si toate alea, dar atitudinea lui m-a dezarmat. Am inchis geamul si am incheiat discutia.
Dupa discutia asta, marele maestru al volanului, continua sa mearga pe prima banda, pune semnal stanga si la verde taie fata coloanei care era in fata mea, desi de pe banda lui trebuia s-o ia obligatoriu la dreapta.
M-am felicitat ca n-am continuat discutia cu el. Sunt sigur ca orice i-as fi spus nu ar fi ascultat. Eventual am fi ajuns sa ne certam.
Ma intreb cum naiba circula astia zilnic si nu mor in trafic? Sau cat de multi pot fi daca desi mor cu gramada, tot mai sunt destui?
Repet, omul era senin, linistit, convins 100% ca nu greseste.
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Asa sunt astia cu Bemv urile astea Laughing
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Liviu,fii sigur ca in toata tara s-au dat permise cum au fost luate cele din judetul Arges. Asa ca mare grija,in trafic... Rolling Eyes
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
oare sa mai intamplat ceva cu cazul lui gini? stie cineva?
  • username250

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Dar de soferul asta (Smecher de Romania) care circula pe contrasens pe autostrada ce parere aveti?
Se poate sa fi mai inconstient de atat?
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
__gini__og... ce ai mai facut ... cum s-a terminat tarasenia?
Skip ads

  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
emilperijoc a scris:__gini__og... ce ai mai facut ... cum s-a terminat tarasenia?



Rugam admini sa verifice daca sistemul de alarmare prin e-mail cand apare un raspuns , functioneaza. Sunt sigur ca sunt probleme pt ca si eu am probleme de alertare.


Gini ,suntem curiosi ce ai mai facut .
  • bubu2

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mihail.dragoi a scris:salve sfatul meu e urmatorul:

fara alte chestii - accepti amenda si punctele si nu mai contesti nimic ca politaiului nu prea cred ca ai ce sa ii faci - e discutatbila discutia cu el - pe astia trebuie sa ii prinzi cu alte chestii (eventual cu o dare de mita daca vrei sa ii faci felul neaparat - ii bagi in buzunar dupa ce ai vorbit in prealabil cu dna-ul si il bagi si la bulau).

asa - dupa ce se llinistetste si fiecare isi vede de ale lui - innainte de un concediu du-te si aranjeaza-i masina astfel incat sa nu mai poata sa si-o mai faca pe rca-ul nimanui si pe casco-ul lui sa insemne deajuns incat sa ii creasca casco la anul cu 40%....

mai departe imaginatia ta las-o sa zburde - nenorocitul o merita...



Domnul meu, imi place cum ganditi! Cred ca intr-adevar e cea mai buna varianta! Cea mai eficienta in procesul biblic de "ochi pentru ochi" sau sistemul romanesc "s-a intalnit hotul cu prostul" pe care domn' derector a incercat sa-l aplice fetei! Cred ca ar arata mai bine altea aia cu niste fluturasi si floricele desenate artistic cu un cui pe stratul de grund de sub vopseaua plafonului masinii, sau capotei , ca acolo nu ajunge rca-ul nimanui.... ceva lame in lateralul cauciucului, ca alea nu le despagubeste nici mama lui casco, decat daca a platit inca 100 euro pt optiunea vandalism.... niste acid de baterie... na, dupa ce gaseste omul la indemana... idei sunt. Si mult mai practice decat instanta, ca aia te tot amana pana la calende... A procedat sor-mea la dreptate in instanta... prin primavara... Urmatorul termen il are in februarie... pana o sa iasa ceva hotarari judecatoresti de un soi sau altul, ii rugineste aripa aia de tot ca un alt neica derector a iesit din parcare fara sa se asigure si nenea cu chipiu a zis ca a intrat sor-mea in el ca "dinamica avariilor" si oglinda pliata spre interior in loc sa fie data peste cap! Ca boul a iesit din parcare direct in Corsa sora-mii. Si fraiera, in loc sa se ofere sa ii livreze copia dupa RCA la domiciliu, ca sa vada unde sta masina lui domn derector parcata, s-a dus la domn judecator. Proasta miscare.... Vorba cuiva de pe la TV, nu dau nume, ca stim toti deja, "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!" Wink
  • bubu2

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
libra a scris:BMW. Negru. BH-83-DAD. Manelist.
S-a inteles, sau mai detaliez?
Ei bine, azi, pe o strada pustie, suficient de lunga sa merg in limita legala, de pe o strada laterala, fara asigurare, semnalizare, acordare de prioritate, etc... imi intra in fata masina descrisa mai sus.
Eu, frana brusca, claxon, faruri si in gand sfintii din calendarul ortodox de pe luna august.
Tipul, se trage pe dreapta si ma lasa sa trec. La 200-300 de metri in fata, opresc la semafor pe banda a doua, incadrat pentru a vira la stanga. Tipul cu BMW-ul opreste langa mine pe prima banda, deschide geamul si ma intreaba ce probleme am.
Pe un ton calm ii spun ca nu mi-a acordat prioritate.
El, foarte natural imi explica (cu mina omului convins ca are dreptate) ca a avut timp sa intre in fata mea si nu e nici o problema, dimpotriva, eu nu am bun simt si il claxonez.
Am ramas interzis. Intentionam sa-i explic omului ca daca m-a obligat sa franez, nu mi-a acordat prioritate si toate alea, dar atitudinea lui m-a dezarmat. Am inchis geamul si am incheiat discutia.
Dupa discutia asta, marele maestru al volanului, continua sa mearga pe prima banda, pune semnal stanga si la verde taie fata coloanei care era in fata mea, desi de pe banda lui trebuia s-o ia obligatoriu la dreapta.
M-am felicitat ca n-am continuat discutia cu el. Sunt sigur ca orice i-as fi spus nu ar fi ascultat. Eventual am fi ajuns sa ne certam.
Ma intreb cum naiba circula astia zilnic si nu mor in trafic? Sau cat de multi pot fi daca desi mor cu gramada, tot mai sunt destui?
Repet, omul era senin, linistit, convins 100% ca nu greseste.


Sunt mult prea multi sa faca moartea fata! Ea e una singura! Astia cu miile pe putin. Crede-ma! 500000 de km prin Romanica ma fac sa cred ca stiu ce spun!
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
bubu2 a scris:Sunt mult prea multi sa faca moartea fata! Ea e una singura! Astia, cu miile, pe putin.

Imi place asta. Trebuie tinuta minte.
  • Criutza

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ei bine...am patit-o si eu...
nha intr-o zi de duminica...dupa targ ma gandesc sa merg la un suk... imi parchez mashina pe trotuar(trag doar frana de mana) mai stau cateva minute pe langa mashina asteptand dupa lume...inainte sa intru in bar mai dau un ochi spre mashina...si intru...
dupa cateva minute suna telefonul (cu numarul care il folosesc pentru targ) si raspund...un tip foarte indignat "f**tuti si dreguti...unde esti?coboara ca te sparg..."...eu inchid telefonul...mai suna odata raspund si ii spun domnului sa nu ma mai deranjeze ca agresit numarul...si imi spune nu ca mi-ai lovit mashina ...stau si zic eu: "cum sa-ti lovesc mashina ca sunt intr-un bar" ...cand ma uit pe geam mashina mea in mijlocul strazii ...la jumatete de metru de un audi a6 nou...ies din bar...langa masina un malac...pitipoanca...am zis tot Smile...stau...ma uit ce s-a intamplat?
cum ce s-a intamplat?mi-ai lovit mashina "pi**a"...tipamica(1.50), blonda,pisi in toata regula...sa sara sa ma bata...eu (1.80) am ras Smile)
i-am zis ok am asigurare maine mergem sa facem ce trebuie facut...el nu ca tu trebuie sa-mi faci mashina ca aia de la asigurari nu o sa mi-o faca...sa-mi pice fatza nu alta...
la urmatoarea faza...nu mai sare tipa la bataie...ci malacu'(putin mai inalt ca mine)...evident m-am speriat dar am avut ajutor din parte amicilor...
oricum cel mai interesant a fost...ca mashina lui avea pe portiera o zgariatura buna in jur de 10 cm ...bara mea....nimic
foarte draguti au fost politistii care l-au anuntat pe "domnul" in cauza ca ei nu se deplaseaza pentru incidente minore...
fericirea mea...ca daca ii mai vedeam si pe verzisori in ziua respectiva faceam cu inima.
a doua zi am mers la asigurari sa facem dosarul...toate bune si frumoase i-am explicat domnului de la asigurari cum s-a intamplat faza,i-am desenat pe foaie...a ras putin de mine dar a fost ok...
masina "respectabilului" era luata in leasing...pe firma fantoma ...buletin in tara...permis de ungaria...si...nu stia sa scrie sau cel putin s-a crispat tot cand a trebuit sa completeze niste formulare...
oricum la 1 sapt de la eveniment mashina malacului facuta praf pe partea stanga si ...desi au trecut ink 2 luni de atunci inca nu si-a reparat-o...foarte dragutz...

opricum feriti-va de pisi si cocalari in trafic cat vedeti cu ochii Smile)
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cristinelu a scris:...o flegma in ochi si un cap in gura domnului cu seatul...


Incearca cu mine, pisoias... am 1m89 si ceva pe la 120 de kg... Cool
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
cristinelu a scris:...o flegma in ochi si un cap in gura domnului cu seatul...


Incearca cu mine, pisoias... am 1m89 si ceva pe la 120 de kg... Cool



in cazul tau, la " ceva pe la 120 kg " , se adauga astfel : " ...apoi fuga !"
Wink
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
saracu om a postat acu un an Smile
sorin666 a scris:
cristinelu a scris:...o flegma in ochi si un cap in gura domnului cu seatul...

Incearca cu mine, pisoias... am 1m89 si ceva pe la 120 de kg... Cool


Si apropo, ceva muschiuleti sau numa slaninuta Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR