Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • pictoru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut! am si eu un opel astra g diesel si as vrea sa stiu si eu cati km as mai putea merge dupa ce s-a aprins beculetul de la pompa sau cati km mai pot merge dupa ce s-a aprins becul pr ca am inteles ca la diesel nu trebuie ca masina sa ramana fara motorina ca a[poi e grav, tre facuta o aerisire a rezervorului....
Multumesc frumos celor care ma pot ajuta! bafta!
  • nitrouxm

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai cam la toate masinile aprinderea becului indica parcurgerea a aproximativ 100km.........la mine la vectra b 1.6 16v aveam becul aprins si am scos din rezervor cam 7l benzina ca sa verific daca am mizerie sau apa in rezervor si sa curat sita de la pompa...
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si eu sunt posesorul unui Astra G 1,7 DTI si pot sa iti zic ca eu in mers normla dupa aprinderea becului am parcurs ~80km (cred ca mai mergea nitel dar riscam sa fac pana prostului Very Happy ) cat despre aerisire ii o tampenie, nu este necesara nici o aerisire a rezervorului ... singura chestie ii ca se forteaza pompa mai mult decat normal pana trage din nou motorina unde trebe .... mai ii si chestia nu lasa pana se termina motorina ca trage toate gunoaile de pe fundu rezervorului (asa zic cei batrani ... nu stiu cat ii de real ca motorina nu mai ii cea de odinioara)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR