Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am impresia ca se vede foarte prost ... cu faza scurta. Sincer de abia vad soseaua noaptea. Ce sa mai vorbesc .. daca vin altii din sens opus ....
Ar putea sa fie becul de vina sau oglinda ??
M-am uitat la ele si bat in jos.
Chestia e ca pe faza lunga se vede bine !
Si ca idee ce becuri recomandati pentru masina mea ?
Sau ma rog care se potrivesc?
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Primul lucru e sa reglezi farurile sa fii sigur ca bat unde trebuie. Faptul ca merg pe faza lunga nu e asa relevant. Dupa aceea poti sa vezi daca mai vad rau sau nu. Principala problema la farurile vechi sunt oglinzile si din pacate rezolvarea generala e schimbarea farului. Daca ai gasi oglinzi ar fi nemaipomenit dar eu nu am gasit si stiu ca au mai cautat si altii fara rezultat. Very Happy
  • costin.gr

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am avut un Astra din 92,C16NZ si farurile lasau de dorit.I-am pus becuri "super" de nu stiu ce producator, recomandate de un distribuitor serios,dar numai in limita a 60/55 W si nu ma puteam lauda ca ma ajuta noaptea,asa cum m-as fi asteptat.I-am pus doua proiectoare cu becuri din spoturi din cele casnice,20 w bucata, si mai vedeam un pic mai bine...
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
verifica ce tensiune ai pe becuri pun pariu ca este in jur de 9-10 v. de acolo este problema.nu ajunge suficienta tensiune pe becuri .inseamna ca ai pe undeva pe traseu o pierdere adica niste mufe oxidate sau contacte proaste
  • roby1ro

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut tuturorfanilor opel! sunt posesorul unui Opel vectra b2 2.0 dti 16 v din anul 2000! pe masina sunt montate faruri xenon! de cateva zile pe calculatorul de bord imi apare informatia ,,Alcance luz Corta,, adica ,,Low Light Range,, adica ,,Gama de lumina scazuta,, asta inseamna ca becurile sunt pe sfarsite? Tocmai am trecut cu brio I.T.V-ul echivalentul I.T.P-ului romanesc! Seara nu ma plang deloc de luminozitatea farurilor pe faza scurta! ce sa fie? ceva idei?Multumasc anticipat....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR