Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
multumesc de sfaturi. Daca as stii ce am de facut as demonta tot motorul, as umbla prin pompa de injectie, distributie..., dar din pacate nu am cunostintele necesare.Sper ca ai vazut pozele puse de mine, am incercuit pe ele cate ceva..., poate ma ajuti. Ce crezi tu ca lipseste la pompa aia?
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
primul sfat care se poate da,tinind cont ca masina e adusa de afara si nu ai nici un istoric privind reparatiile,este sa schimbi distributia si in acelasi timp sa regleze pompa de injectie.adica punere la punct si reglarea avansului ei.iar daca exsta cineva in zona care te poate ajuta cu centricubajul pompei ar fi ok,poti sa mai verifici furtunele de retur de la injectoare sa nu fie crapate.daca mai persista problema atunci poti incepe si o verificare a injectoarelor
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
CATA26BCN a scris:primul sfat care se poate da,tinind cont ca masina e adusa de afara si nu ai nici un istoric privind reparatiile,este sa schimbi distributia si in acelasi timp sa regleze pompa de injectie.adica punere la punct si reglarea avansului ei.iar daca exsta cineva in zona care te poate ajuta cu centricubajul pompei ar fi ok,poti sa mai verifici furtunele de retur de la injectoare sa nu fie crapate.daca mai persista problema atunci poti incepe si o verificare a injectoarelor


Asta si vreau sa fac, adica sa strang bani pentru schimbarea distributiei (curea, role, pompa de apa), dar si cureaua de la alternator si cea de la pompa de apa. Azi am verificat returul de la injectoare si nu am gasit nimic...Iti multumesc pentru sfaturi si sa avem drumuri bune!
  • axinte florin

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2008

  • Mesaj Privat
imi cer scuze ca ma bag si eu dar am o problema in legatura cu faptul ca pird foarte mult antigel.am un motor 1.7 dti de isuzu 2001.vreau sa spun ca completez cam 0,5 l la 4 zile. am urcat-o pe elivator dar nu am vazut nimic pe la conducte si nici fum alb sau negru nu scoate.astept cu mare rabdare o solutie ca un bidon de antigel pur g12 este 35 de ron si m-a disperat.
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sub presuri te ai uitat . nu sunt umede? foloseste functia ''cauta'
  • axinte florin

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mocheta este uscata ,geamurile nu se aburesc baga caldura in mod normal, eu am masina de 2 ani si nu am patit asa ceva .problema este de aproape 2 luni.eu masina o tin pe o placa de beton asa ca as observa daca ar curge ceva pe sub ea in cazul in care poate pierde.
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nici ca a mai dat vreun semn de viatza domnu @gonzo
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
oare o mai avea masina Very Happy abia acum mam uitat cand o postat.....o fi greseala mea cu postul anterior
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR