Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • stcosmin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
stcosmin a scris:
stcosmin a scris:
stcosmin a scris:Salut,

Sunt si eu proaspatul posesor al unui Opel Astra Classic II 1.4. Am masina de aprox o luna si aprox 1700 km. Ieri, pe autostrada in drum spre Pitesti, am observat ca la viteza de ~ 160 km/h se aude un fluierat care creste in intensitate daca maresc viteza. Ciudat este ca la intoarcere nu s-a mai auzit chiar daca am dus-o pana la 170 km/h. E ceva defect? E vre-o problema? Sa fi batut vantul la ducere mai puternic?

Multumesc!


Chiar nu are nimeni o idee? Nu a mai patit nimeni asa ceva? Va rog, dati-mi un sfat ca imi sta gandul la asta pana nu gasesc o explicatie!

Multumesc!


Tiuitul a aparut din nou si tot la peste 160 km/h. Am observat ca tiuitul se aude doar cand accelerez motorul; daca o duc pana la 180km/h, calc ambreiajul si nu mai accelerez nu mai tiuie chiar daca inca am peste 160km/h. Am observat ca acest tiuit apare doar cand afara este foarte cald si motorul se incalzeste la maxim. Care ar putea sa fie cauza? Este periculos daca merg in continuare cu peste 160 km/h in momentul in care tiuie?

Vreau un raspuns de la cineva care se pricepe. Multumesc anticipat


Merci aco_008 pentru ajutor! Rog totusi pe cineva care se pricepe sa ma ajute cu aceasta probleme care ma sacaie!

Multumesc!
  • stcosmin

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
stcosmin a scris:
stcosmin a scris:
stcosmin a scris:
stcosmin a scris:Salut,

Sunt si eu proaspatul posesor al unui Opel Astra Classic II 1.4. Am masina de aprox o luna si aprox 1700 km. Ieri, pe autostrada in drum spre Pitesti, am observat ca la viteza de ~ 160 km/h se aude un fluierat care creste in intensitate daca maresc viteza. Ciudat este ca la intoarcere nu s-a mai auzit chiar daca am dus-o pana la 170 km/h. E ceva defect? E vre-o problema? Sa fi batut vantul la ducere mai puternic?

Multumesc!


Chiar nu are nimeni o idee? Nu a mai patit nimeni asa ceva? Va rog, dati-mi un sfat ca imi sta gandul la asta pana nu gasesc o explicatie!

Multumesc!


Tiuitul a aparut din nou si tot la peste 160 km/h. Am observat ca tiuitul se aude doar cand accelerez motorul; daca o duc pana la 180km/h, calc ambreiajul si nu mai accelerez nu mai tiuie chiar daca inca am peste 160km/h. Am observat ca acest tiuit apare doar cand afara este foarte cald si motorul se incalzeste la maxim. Care ar putea sa fie cauza? Este periculos daca merg in continuare cu peste 160 km/h in momentul in care tiuie?

Vreau un raspuns de la cineva care se pricepe. Multumesc anticipat


Merci aco_008 pentru ajutor! Rog totusi pe cineva care se pricepe sa ma ajute cu aceasta probleme care ma sacaie!

Multumesc!


Chiar nu stie nimeni care ar putea fi problema?

Multumesc anticipat!
  • costi88888888

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Tiuitul a aparut din nou si tot la peste 160 km/h. Am observat ca tiuitul se aude doar cand accelerez motorul; daca o duc pana la 180km/h, calc ambreiajul si nu mai accelerez nu mai tiuie chiar daca inca am peste 160km/h. Am observat ca acest tiuit apare doar cand afara este foarte cald si motorul se incalzeste la maxim. Care ar putea sa fie cauza? Este periculos daca merg in continuare cu peste 160 km/h in momentul in care tiuie?

exact asa am patit si eu pe autobanda cand aceleram suiera daca nu aceleram nu se mai auzea stie cineva ce ar putea fii trebuie sa plec la un drum mai lung asa ca ajutatima?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR