Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
sa deschis un service nou opel,la Deva ,cum este ?
Skip ads

  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si unde se afla sediul?
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
linga fostu tirg de masini o iei spre hd...........
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ai fost
Skip ads

  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am fost eu. Sunt niste banditi. Adaus-uri mari, si fac tot posibilul sa nu pleci pana nu le lasi minim 400.
Cand iti lucreaza la masina nu prea ai posibilitatea sa vezi ce fac ca vitrina e undeva un spatele masinilor si nu vezi nici daca lucreaza cat despre ce fac , nici pomeneala.
Mie mi-a fost schimbat uleiul, si dupa ce coloare are noul ulei(dupa ce am platit si o solutie de curatare), imi creaza impresia ca ori nu l-au schimbat, ori nu i-au dat drumul la tot.
Am discutat zilele trecute cu un fost angalat de-al lor si spunea ca nu folosesc piese originale, cu toate ca pretind asta. Mi-e si frica sa ma gandesc ce ulei am in motor, dupa ce am dat 55 lei pe litru
Nu am nimic inpotriva acestora dar eu prefer sa-i ocolesc.
  • adriancean

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
a fost cineva la auto check center in deva?
  • glont

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Furdui a scris:Am fost eu. Sunt niste banditi. Adaus-uri mari, si fac tot posibilul sa nu pleci pana nu le lasi minim 400.
Cand iti lucreaza la masina nu prea ai posibilitatea sa vezi ce fac ca vitrina e undeva un spatele masinilor si nu vezi nici daca lucreaza cat despre ce fac , nici pomeneala.
Mie mi-a fost schimbat uleiul, si dupa ce coloare are noul ulei(dupa ce am platit si o solutie de curatare), imi creaza impresia ca ori nu l-au schimbat, ori nu i-au dat drumul la tot.
Am discutat zilele trecute cu un fost angalat de-al lor si spunea ca nu folosesc piese originale, cu toate ca pretind asta. Mi-e si frica sa ma gandesc ce ulei am in motor, dupa ce am dat 55 lei pe litru
Nu am nimic inpotriva acestora dar eu prefer sa-i ocolesc.


Salutare Tuturor...sunt un nou posesor de opel si as vrea daca se poate si alte pareri despre service-ul din Deva daca a m-ai fost cineva pe acol sa ne spuna si noua sa stim la ce sa ne asteptam sau daca se merita sa trecem pe la ei nu doar sa contribuim la salariile lor si la plecare sa avem un gust amar.
  • dan12hd

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE155
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
La Autohaus Huber Deva nu am fost(am fost in Sibiu, nu imi place ca nu vezi ce iti lucra la masina si preturile mari).
Am fost la Lazar Company pe str.Horia( in Deva) si am fost dezamagit . In alta parte nu am mai cautat ca am rezolvat problemele singur sau cu ajutorul celor de pe forum.
Skip ads

  • tanti Aglaie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost de mai multe ori, cu diferite masini la service-ul din Deva,si nu am avut de ce sa ma plang. Servicii de calitate, personal amabil, si chiar nu m-au ars atat de rau preturile. Tinand cont ca ai garantie mare si la manopera cat si la piese. Si apoi fiecare e constient ca atunci cand intri pe poarta unei reprezentante, preturile nu sunt ca la mecanicul din colt. Si cel putin mie mi-au fost rezolvate toate problemele. Si nu mai pui la socoteala ca iti si explica ce problema are masina, cauzele posibile care au dus la aparitia problemei, etc.
Oricum, carcotasi exista tot timpul.
dar puteti merge cu incredere acolo.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sunt si oameni buni in acel service. Cunosc personal pe unul din ei si niciodata nu m-a dezamagit. Azi va trebui sa trec pe acolo pentru o verificare a suspensiilor.
  • tanti Aglaie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Dupa o experienta negativa avuta in Constanta , nimic nu se compara cu cei de la Opel de la Deva. Sunt cei mai buni.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Joi am remediat problemele de suspensie si directie in reprezentanta. Pretul a fost ok, operatiunea a mers pe repede inainte si am si stat langa masina.
Concluzia: multumit.
Skip ads

  • tanti Aglaie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
tanti Aglaie a scris:Dupa o experienta negativa avuta in Constanta , nimic nu se compara cu cei de la Opel de la Deva. Sunt cei mai buni.

Experienta avuta la Constanta nu se refera la reprezentanta de acolo, ci la un sevice auto specializat in alternatoare, care cu siguranta ar trebui sa isi mai trimita angajatii la specializare.
cei de la reprezentanta constanta sunt baieti de treaba.
( dar tot nu ii egaleaza pe cei de la Deva) Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR