Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
salutati la toti!
am avut acum o luna o belea cu o imbecila care nu mi-a dat prioritate si am lovit-o, in urma loviturii eu avand bara crapata si aripa dreapta lovita...
bun, am fost la constatare etc. etc. si masina a ramas in service la tiriac in otopeni.
au lucrat ei o luna la ea si am fost sunat sa ridic masina!
ma duc acolo si vad ca bara fata are proiectoarele puse in niste gauri taiate de ei cu flexul sau mai bine zis cu toporul de proiectoarele mai aveau putin si ieseau afara din locasul ala. mai dau roata si vad ca nu imi merge oglinda dreapta, care inainte sa ajunga la ei mergea.
ma cert cu oamenii acolo si pana la urma este de acord omul de acolo sa treaca pe receptie ca trebuie schimbata bara.
azi m-au sunat sa imi spuna ca nu pot sa imi schimbe bara pt ca dupa capul lor masina nu a avut proiectoare din fabrica si ca bara a venit fara gauri de proiectoare...
mie mi se pare o imbecilitate sa spui ca masina nu a avut proiectoare din fabrica din moment de masina avea proiectoarele montate cand a ajuns la ei.
acum va rog sa ma sfatuiti cam ce credeti ca e de facut! eu nu intentionez sa raman cu bara aia cioplita de ei cum ii li se scoala.
multumesc de ajutor!
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa iei masina de la ei in starea asta. Nu conteaza cum a venit masina de la fabrica ci cum a fost inainte de accident. Cum ar fi ca dupa schimbarea culorii, in urma unui incident minor, service-ul sa ti-o vopseasca asa cum a venit de la fabrica? Ori sa-ti ia rotile de aliaj si sa-ti dea in loc unele din tabla? In situaĆ¾ia in care nu vror sa ti-o schimbe, ii reclami si ii pui sa-ti plateasca si despagubiri pentru lipsa de folosinta.
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai masina am luat-o doar dupa ce a semnat omul ala pe faptul ca trebuie sa schimbe bara...
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
de OPC ati auzit?! Shocked
Skip ads

  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai in afara de opc... oricum daca nu ma inteleg cu ei ii duc si pana in panzele albe si asta pt ca mi se pare o mare magarie sa imi spuna mie in fata ca masina nu a venit cu proiectoare cand ele erau pe masina cand am adus-o...
  • tcristian

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
La partea de asigurari, mai ales cand iti faci masina pe RCA-ul celui vinovat a devenit o mare loterie la noi, ori nu se deconteaza la timp, ori nu iti schimba toate piesele, ori service-ul e de rahat.......
Parerea mea e ca daca nu pui piciorul in prag celor de la asigurari in momentul constatarii, dupa aia pot aparea mult mai multe probleme, cat despre service-uri cred ca ar trebui sa ne interesam putin de cum lucreaza service-ul respectiv inainte sa lasam masina acolo.
La cat mai putine evenimente de genul asta!
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
update... azi am fost iar la ei pregatit sa iau la omor un anume "factor de decizie" care nu i-a dat agentului de service raspunzator acceptul sa comande o bara noua pe motiv ca ei nu sunt de vina si ca tre sa platesc io pt alte proiectoare... am ajuns la ei si agentul, un om foarte de treaba pt care am tot respectul (numele este Aurel Stan), m-a indrumat catre o doamna de la customer care si dansa mi-a dat dreptate si mi-a dat de inteles ca se rezolva problema... sa vedem acum ce si cum, se rezolva sau musc din cineva!
toate cele bune! si la cat mai putine evenimente, cum a zis si colegul!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR