Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Buna,
Am si eu nevoie de un sfat ca nu mai pot de nervi Sad
Am fost implicata intr-un accident, cealalta masina fiind de vina. Am fost la politie, apoi la constatare la ASIROM si apoi masina a intrat in service. Problema mea este ca masina e reparata de 10 zile si ASIROM nu-mi da acceptul de plata, ma amana de pe o zi pe alta. Cine a mai fost in situatia aceasta sa ma sfatuiasca si pe mine?
Mentionez ca service-ul la care m-am dus au contract cu ASIROM deci nu ar trebui decat sa dea acceptul de plata.
Mi-au zis ca asteapta nu stiu ce aviz de la politie si inca nu a sosit. Stiti cumva despre ce aviz este vorba? Stiam ca acest aviz se cere doar in cazul in care sunt victime in accident.
Plsss help ca nu mai stiu ce sa fac
Multumesc
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu CSA ( http://csa-isc.ro/index.php...=12&Itemid=78 )
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Putin probabil ca masina ta sa fi fost reparata fara autorizatie de reparatie. In acesta autorizatie, politia iti trece daunele ce sunt vizibile, pentru ca masina sa poata sa fie reparata. Fara autoriyatie, in teorie nici un service nu se baga sa o repare.
Inspectorul de daune are printre alte atributii si pe aceea de a fi rau platnic. Cel mai sigur este sa mergi si sa il ameninti cu CSA, si daca nici asa nu accepta, atunci chiar fai reclamatie la CSA. El trebui doar sa-si dea acceptul.
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am sunat la CSA si mi-a zis ca termenul legal e de 15 zile si de abia apoi pot face reclamatie Sad
Toate actele au fost in regula si da am si autorizatia de reparatie pe care scrie hayon si bara spate, exact ce service-ul mi-a inlocuit nimic mai mult!
Constatatorul de la ASIROM mi-a dat inlocuire de bara si hayon iar service-ul nu a facut mai mult.

DB77AAA a scris:Putin probabil ca masina ta sa fi fost reparata fara autorizatie de reparatie. In acesta autorizatie, politia iti trece daunele ce sunt vizibile, pentru ca masina sa poata sa fie reparata. Fara autoriyatie, in teorie nici un service nu se baga sa o repare.
Inspectorul de daune are printre alte atributii si pe aceea de a fi rau platnic. Cel mai sigur este sa mergi si sa il ameninti cu CSA, si daca nici asa nu accepta, atunci chiar fai reclamatie la CSA. El trebui doar sa-si dea acceptul.

Skip ads

  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Un lucru e sigur, la anul cand imi expira asigurarea obligatorie voi avea mare grija la ce companie de asigurari mi-o voi face pe urmatoarea. Nimeni nu merita sa treaca prin ce trec eu acum!

cleopatra a scris:Am sunat la CSA si mi-a zis ca termenul legal e de 15 zile si de abia apoi pot face reclamatie Sad
Toate actele au fost in regula si da am si autorizatia de reparatie pe care scrie hayon si bara spate, exact ce service-ul mi-a inlocuit nimic mai mult!
Constatatorul de la ASIROM mi-a dat inlocuire de bara si hayon iar service-ul nu a facut mai mult.

DB77AAA a scris:Putin probabil ca masina ta sa fi fost reparata fara autorizatie de reparatie. In acesta autorizatie, politia iti trece daunele ce sunt vizibile, pentru ca masina sa poata sa fie reparata. Fara autoriyatie, in teorie nici un service nu se baga sa o repare.
Inspectorul de daune are printre alte atributii si pe aceea de a fi rau platnic. Cel mai sigur este sa mergi si sa il ameninti cu CSA, si daca nici asa nu accepta, atunci chiar fai reclamatie la CSA. El trebui doar sa-si dea acceptul.

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asigurarea RCA nu conteaza unde o ai, conteaza pentru cel pe care il lovesti Very Happy Cum sunt agent la o anumita firma, fac la ei, de obicei au cele mai bune tarife de pe piata.
Cand vine vorba de casco trebui sa fi atenta, sa alegi o firma cu tarife bune dar si buna platnica.
Personal daca mi-as permite casco, in cazul in care ma-ar lovi cineva, as prefera sa imi repar eu masina pe Casco al meu, urmand ca ulterior casco sa isi recupereze banii din rca-ul celui care m-a lovit.
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Stiu foarte bine ce inseamna rca si pentru cine conteaza. Tocmai pentru ca nu vreau in cazul in care sunt implicata intr-un accident, din vina mea ca cel pe care il lovesc sa pateasca ce patesc eu acum.
Am casco dar am aflat tarziu ca il pot face pe casco si apoi casco sa-si recupereze datoria, acum cred ca e prea tarziu Sad

DB77AAA a scris:Asigurarea RCA nu conteaza unde o ai, conteaza pentru cel pe care il lovesti Very Happy Cum sunt agent la o anumita firma, fac la ei, de obicei au cele mai bune tarife de pe piata.
Cand vine vorba de casco trebui sa fi atenta, sa alegi o firma cu tarife bune dar si buna platnica.
Personal daca mi-as permite casco, in cazul in care ma-ar lovi cineva, as prefera sa imi repar eu masina pe Casco al meu, urmand ca ulterior casco sa isi recupereze banii din rca-ul celui care m-a lovit.

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cleopatra, nu mai cita mesajul anterior. E irelevant
Skip ads

  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ok, imi cer scuze, sunt noua pe forum si nu prea stiu cum se procedeaza
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
primul pas pentru colegii noi ar fi sa citeasca regulamentul Smile
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Offff, nu te mai lua si tu de mine ca si asa sunt suparata cu batjocora care este in tara noastra, culmea pe bani nostri Sad
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema.
Ieri imi pierdusem orice speranta ca voi putea avea curand masina dar tot ieri mi-a venit ideea sa contactez pe unul din managerii de la ASIROM prin mail. Mi-a raspuns imediat la mail si a zis ca azi se va rezolva problema si chiar azi am obtinut acceptul de plata. Sunt sigura ca fara ajutor din partea lui mai dura cateva saptamani cel putin pana mi se dadea acceptul de plata.
Am fost foarte placut surprinsa de atitudinea managerului, ca mi-a luat in considerare mail-ul si ca m-a si ajutat.
Maine am masina inapoi. Iupiiiiiiiiiiiiiiii
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
felicitari
cat mai putine incidente de acum inainte Wink
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sper ca am de 3 luni masina si intr-o luna am busit-o de 2 ori Very Happy
O data vina mea, o data vina celuilalt. Acum ca am vazut ambele cazuri sper sa nu ma mai intalnesc cu nici un caz de acum inainte.
  • sabinilie

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate si eu sunt in aceeiasi situatie... Crying or Very sad Si culmea, tot pentru o bara spate si pentru un hayon... Surprised
De 2 saptamani sun in fiecare zi si ma amana pentru maine.

@cleopatra: Imi poti spune si mie la ce mail ai scris? Ce manager ai contactat?
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te duci direct si sa vorbesti cu seful lor. Eu am avut noroc.Uite aici toti managerii:
http://www.asirom.com.ro/in...mp;page=structure
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@Sabinilie
Iar ai patit pocinogul?
Ce ai tata de ti-o furi mereu?
Naspa!
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si cu telefoanele nu rezolvi nimic sa stii, daca nu te duci acolo nu rezolvi nimic. Te duci acolo, intrebi despre accept si apoi ceri sa vorbesti cu un manager. Vorbesti frumos cu managerul, ii spui ca chiar ai nevoie de masina si poate te va ajuta.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
OFF topic dar nu mai rezist: tot noi sa ne caciulim si sa ne ploconim si sa vorbim frumos sa obtinem ceva la care avem dreptul
Da frate te duci vorbsti frumos obtii masina si dupa aia ii iei pe toti nesimtitii la injuraturi, le faci praf imaginea de fata cu clientii, le bagi carne in frigider pentru un an de zile si gata te-ai racorit si ai terminat-o cu ei.
  • cleopatra

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Da, este adevarat ce zici tu dar traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul Smile
Ia gandeste-te dc faci ce zici tu si printr-o intamplare nefericita ajungi sa ai nevoie iar de ei Very Happy
Eu zic ca singurul lucru care il putem face e sa facem altceva, nimeni sa nu-si mai cumpere asigurare obligatorie de la ASIROM si daca lumea va face acest lucru, incet incet vor disparea de pe piata si vor ramane doar firmele serioase cu care nu ai probleme.
Eu, una, dupa aceste probleme cu ASIROM-ul nu-mi voi mai face asigurare obligatorie la ei niciodata chiar daca nu voi folosi eu aceasta asigurare. Purtandu-ne asa sigur vom schimba ceva, vorbind urat si injurandu-i nu vor schimba absolut nimic
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR