Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Drondu Krysty

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Meriva 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
cand o turez imi intrrupe ! Sad ,iar in mers nu se infige,de la 80 KM/h merge mai bn se infige?
zicetimi si mie ce sa ii fac?
cineva mia zis sa ma uit la pompa de benzina poate nu alimenteaza bn Question
cand accelerez brusc parca se infunda ?
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Si la mine intrerupea putin, cand vroiam sa o calc mai tare. Am schimbat filtrul de benzina si parca am alta masina.
Schimba intai filtrul, vezi cum merge si apoi, daca tot nu merge bine incearca pompa de benzina. Dar ar mai putea fi si altele.
  • deluxx

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 X14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si mie imi intrerupea cind o calcam dar am schimbat capacul de delcou si totul s-a schimbat apropo de ce spunea @mariusgmg " parca am alta masina".
  • calincluj

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bine v`am gasit
Aceeasi problema o am si eu cu opel astra F din `94. dupa 80-90 de km/H incepe sa se inece motorul si cate odata chiar moare de tot. Aceste fenomene le am doar dupa ce alimentez cu benzina (de la aceeasi benzinarie alimentez tot timpul). Parcurg 10-20 de km si isi revine. Am desfacut capacul de pe injectorul de benzina si alimenteaza bine.
Skip ads

  • Drondu Krysty

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Meriva 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni cum sa rezolv problema
mia zis cineva ca sar putea sa fie de la un injector sau sa fie supapele ca e masina statuta si cica sar putea si supapele
va intreb pe voi ca sa am idee cand ma duc la mecanic sa numi bage ala pe gat cinestie ce , ca are aia aia si sa ma rupa la bani Razz
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ti-am zis si mai sus, schimba filtrul de benzina, curata Throttle Body. Cum se curata ai aici un tutorial facut de mine. Trebuie sa verifici intai tot traseul de alimentare. Bafta!

LE am vazut mai tarziu ce motor ai. Oricum, cam tot aia e. Verifica tot traseul de alimentare cu benzina. Poate gasesti un service care iti poate masura presiunea pompei de benzina.
  • Drondu Krysty

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Meriva 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am curatat admisia si injectoarele si tot asa face ,
mia zis mecanicu ca de la supape sar putea ,cica ar fi fost masina statuta prin italia si na ,, cica e ciudat ca la relantiu merge bine cand o turez in sarcina face naspa ,asa dupa 2000 de turatii merge dar pana in 2000 face aiurea , daca nu am peste 2000 sa dau treapta superioara face cam naspa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR