Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Nu neaparat ca are contraindicatii dar eu am urmat intocmai instructiunile si la mine a dat randament, nu s-au infundat nici radiatorul, nici furtunele si a astupat ceea ce trebuia. Iar despre denumirea acestuia o sa ma uit mai cu atentie findca si mie din putina germana ce o stiu am inteles si eu ceva de etanseitate insa iar uitasem si dimineata in fuga m-am uitat ca sa nu fiu iar bulangiu. Dar azi cand ajung acasa o sa ma uit mai cu atentie. Iar instructiunile sunt scrise si in limba romana cat sa se inteleaga ptr. toata lumea ce si cum.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Acum cateva luni (mai exact la mijlocul lunii decembrie) am schimbat garnitura de chiuloasa Rolling Eyes; tot pierdeam lichidul, am tot completat cu antigel (cca 1-2L in interval de o sapt. Shocked) si la un moment dat am pus si apa, recunosc Embarassed.
Ulterior schimbarii garniturii, am pus DOAR antigel si apa distilata.
Mai este necesar sa fac precum bertone si sa dau jos radiatorul?
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:Acum cateva luni (mai exact la mijlocul lunii decembrie) am schimbat garnitura de chiuloasa Rolling Eyes; tot pierdeam lichidul, am tot completat cu antigel (cca 1-2L in interval de o sapt. Shocked) si la un moment dat am pus si apa, recunosc Embarassed.
Ulterior schimbarii garniturii, am pus DOAR antigel si apa distilata.
Mai este necesar sa fac precum bertone si sa dau jos radiatorul?


Nu te supara .. Am zis bou pt. ca individul a pus apa de la chiuveta cu vreun an inainte sa-mi vanda mie masina ...Si fraierii au trebuit sa-si rezolve problema ( adica eu ) Laughing

Mai bine ai spala instalatia cu apa sub presiune , p[t. a te asigura ca nu s-a depus ceva rugina de la apa aia..Uita-te si tu in vasul de expansiune inainte de a face asta .
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@bertone Stai linistit, numai la faza cu bou` nu ma gandisem Wink Laughing.
  • Xperiment

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa cautati ceva care lipeste flexibil... adica se dilata si se contracta odata cu radiatorul. Eu am avut o celula sparta... o gaura cam 1 mm^2 si mi-a cositorit-o un mos. si nu am mai avut treaba.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR