Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
as fi si eu curios sa stiu cat m-ar ajunge sa vopsesc o tigra...?daca stie cineva din iasi una buna..si cam ce preturi au...cal1=? ..mai de mijloc =?....cea mai buna e la cuptor...nu?
sau oare as iesi mai ieftin daca vopsesc capota si o indrept cae putin stramba?.....la fel ca si aripa Sad ...cam care ar fi preturile...multumesc mult...
am uiotat sa mentionez ca e tigra mot 1.4 culoare neagra.ms
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
incearca la pasajul dintre frumoasa si nicolina e acolo un service si fac destul de bine si era cam 500 euro cu vopseaua lor metalizata un sedan pentru o tigra poate e mai ieftin !
  • tigru_bengalezz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
in februarie am vopsit tigra mea, 850ron 2,5litri vopsea cu lac si intaritor+diluant,1500ron mana de lucru si 400 ron chitul de pregatire pt.vopsit dar ireprosabil, zic eu



  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ti-am trimis un raspuns complet in privat. L-ai citit?
Skip ads

  • tigru_bengalezz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nu l-am primit dar il poti pune aici! Laughing
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
tigru bengalezz,nu ai cuum sa-l primesti pentru ca eu am trimis pm lui alex4u
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da l-am primit....ms...
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:incearca la pasajul dintre frumoasa si nicolina e acolo un service si fac destul de bine si era cam 500 euro cu vopseaua lor metalizata un sedan pentru o tigra poate e mai ieftin !


da cunosti pe cineva de acolo.....daca mai e si ceva de indreptat ajunge mult mai scump? si ce numesti tu...destul de bine...iese metalizat cum e culoarea originala sau iese mat si dupa o luna incepe sa se duca vopseaua?ms daca rasp.
Skip ads

  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alex4u, la pretul ala trebuie sa se ocupe de tot si sa-ti ofere calitate. daca un zugrav cand se apuca de lucru intai remediaza imperfectiunile(astupa gaurile, niveleaza,etc), tot asa si cu vopsitul masinii. Doar nu o sa ti-o vopseasca fara sa o indrepte,nu?
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
intra si pregatitul o sa ma interesez si iti dau mai multe detalii ,luni is acolo ca am si eu o tigra la facut la ei .
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:intra si pregatitul o sa ma interesez si iti dau mai multe detalii ,luni is acolo ca am si eu o tigra la facut la ei .


ms.cand ai un rasp. destule de exact sa imi dai si mie mes..ca sapt asta trebuie sa trimit masina din italia.sa-mi dai si poze cand o fi gata a ta.
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:intra si pregatitul o sa ma interesez si iti dau mai multe detalii ,luni is acolo ca am si eu o tigra la facut la ei .


ms.cand ai un rasp. destule de exact sa imi dai si mie mes..ca sapt asta trebuie sa trimit masina din italia.sa-mi dai si poze cand o fi gata a ta.
Skip ads

  • AstraFan

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mie mi-a spus cineva ca ma costa ~1200 euro vopseaua metalizata pentru un astra G, sa fie asa mare diferenta la tigra?
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@astrafan, la mine a costat 190 litrul de vopsea. am mers cu vopsitorul la magazin, mi-am ales culoarea dintr-un paletar de culori si i-am dat jumate din bani, restul la finalizare. total, aprox. 480 euro. prin urmare,1200 euro e exagerat, cauta alt vopsitor nu tzepar.
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
te costa 1000 de euro indiferent de ce culoare ,o aduci dai cheia si vii si o iei la gata, a mea nu e la vopsit la baieti poze in curand la vand auto Very Happy
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alex4u, esti nebun sa dai 1000 euro? ti-am spusm orice culoare vrei tu(ti-o alegi din paletar) si vi dupa ea la cheie. pretul e intre 420 si 480 ero. nu vorbim de calitate din moment ce tipii vopsesc si masinile care participa la concursurile de tuning. in fine, acum ai variante...alege!Smile
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:te costa 1000 de euro indiferent de ce culoare ,o aduci dai cheia si vii si o iei la gata, a mea nu e la vopsit la baieti poze in curand la vand auto Very Happy


acum hai sa fim seriosi gsi_master.....da tu ai specificat ca am de vopsit o masina, ca poate ei au crezut ca e vb de un vagon de tren.cam exagerat pretul,pt banii astia ar trebui sa vopseasca si cablurile de la motor la aceeasi culoare.nu crezi?
  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
alex4u a scris:
gsi_master a scris:te costa 1000 de euro indiferent de ce culoare ,o aduci dai cheia si vii si o iei la gata, a mea nu e la vopsit la baieti poze in curand la vand auto Very Happy


acum hai sa fim seriosi gsi_master.....da tu ai specificat ca am de vopsit o masina, ca poate ei au crezut ca e vb de un vagon de tren.cam exagerat pretul,pt banii astia ar trebui sa vopseasca si cablurile de la motor la aceeasi culoare.nu crezi?


1000 de euro e un pret bun pentru vopsit o masina. gandeste`te ca in pretul asta intra vopseaua+pregatitul masinii cu toate materialele folosite (chit,smilgher,fuller,etc) + vopsitul si uscarea vopselii la cabina.
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
adik tu ce vrei sa zici combo_man ca eu in iasi nu gasesc sa vopsesc o masina sub 1000 de euro?
hai sa fim seriosi.nu trebuie decat sa cauti.
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
CoMbo`Man a scris:
alex4u a scris:
gsi_master a scris:te costa 1000 de euro indiferent de ce culoare ,o aduci dai cheia si vii si o iei la gata, a mea nu e la vopsit la baieti poze in curand la vand auto Very Happy


acum hai sa fim seriosi gsi_master.....da tu ai specificat ca am de vopsit o masina, ca poate ei au crezut ca e vb de un vagon de tren.cam exagerat pretul,pt banii astia ar trebui sa vopseasca si cablurile de la motor la aceeasi culoare.nu crezi?


1000 de euro e un pret bun pentru vopsit o masina. gandeste`te ca in pretul asta intra vopseaua+pregatitul masinii cu toate materialele folosite (chit,smilgher,fuller,etc) + vopsitul si uscarea vopselii la cabina.



vezi ca ti-am lasat alt mesaj mai sus.rsp daca poti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR