Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Acest defect e foarte prezent la Logan, face un scurt in lampa stop dreapta spate si apare un plus direct pe blocul de aprindere in loc sa fie numai prin cheie. Dar la tine se pare ca e altceva.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Da , eu tind sa cred ca se intampla din cauza benzinei , masina fiind cumparata acum 2 - 3 saptamani . Dar ca sa prevad alte probleme am zis sa ma informez si sa aflu daca poate fi si de la altceva .
Multumesc pt ajutor si revin cu o eventuala rezolvare !

PS: Loganuirle sunt celebre pentru stopurile lor facute cu instalatia de la pomul de iarna ! Very Happy
  • Undooo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2022

  • Mesaj Privat
mark a scris:eu sunt destul de amabil, nu vreau sa continuam cealalta discutie aici ca nu are rost ... din cate vad eu niciodata nu spui ceva concret, raspunzi la intrebari cu alte intrebari sau cu cine stie ce alte explicatii.
poti sa ne spui daca mototul s-a oprit complet sau inca se mai invarte in momentul in care tu iei piciorul de pe ambreiaj?
autoaprindere se numeste atunci cand desi dai cheia pe "0" motorul continua sa functioneze dar nu in parametrii normali, functionarea este ca si cum ar merge in 1-2 pistoane, daca motorul merge normal cand tu dai cheia pe "0" inseamna ca e o problema la contact ... ne-ai ajuta si te-ai ajuta daca ai fi mai explicit, daca ai raspunde direct la intrebari, tu parca spui niste ghicitori ... cand esti intrebat daca motorul este oprit complet cand ridici piciorul de pe ambreiaj, poti raspunde cu da sau nu sau poti spune ca motorul inca se mai invarte desi cheia e pe "0" (autoaprindere sau contact defect)
daca motorul s-a oprit complet este imposibil ca masina sa mai faca vreo miscare in momentul in care tu ridici piciorul de pe ambreiaj, imposibil !



Cel mai sigur este vorba de autoaprindere asta mi se intimpla si mie la A14NET si nu reusesc sa gasesc cauza astfel am dat si de acest topic daca stiti cumva ca re poate fi cauza autoaprinderii va rog sa imi sugerati si mie ce pot face injectoare/contact/verificat instalatie electrica... la mine simptomul este fix ca cel descris de tine in cazul autoaprinderii

Va multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR