Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,
Deoarece am o asigurare casco ce nu acopera zgarieturile facute de oameni binevoitori decat daca acei oameni au participat la o greva manifestatie etc. insemanta de pompieri sau politie , am probleme cu reparatul pe asigurare , de aceea va rog daca ma puteti ajuta cu un deviz facut de un service , devizul sa fie de preferat pt vopsitorie , mentionez ca am nevoie de el DOAR CA EXEMPLU pentru a-mi face o idee cu ce ar trebui sa contina al meu Confused

si o intrebare : Pentru a vopsi cateva elemente ale unei masini cu aceeasi culoare a masinii service-ul trebuie sa fie autorizat RAR astfel incat asiguratorul sa-ti dea banii ? Sad
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
service-ul unde vreau sa-mi fac masina este al unui prieten , el are firma pe persoana fizica si nu stiu daca pot trimite factura si devizul de la firma lui ?!?! ...
recunosc este un service mic da baiatul lucreaza foarte bine ,atat de bine incat are clienti majoritatea cu BMW X5, Seria 3,5,7 , Opeluri, Audi etc. (oamenilor le comvine sa dea pe o aripa revopsita jumate din cat ar fi dat la reprezentanta si calitatea la el este net superioara fata de un service unde fara spaga si suparapret te alegi cu chedere vopsite , parbrize si geamuri gazate etc)
pentru a fi autorizat RAR ca service mai trebuie sa dai niste bani , nu toate service-urile sunt, in special vopsitoriile... Confused Sad
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai bine te duci la orice reprezentanta opel si vorbesti cu seful de service sau cu oricine sa-ti faca o copie dupa un deviz. Nu cred ca te vor refuza.
Daca nu reusesti, incer eu sa obtin unul.
Nu cred ca trebuie sa fie autorizat rar. Dar mai bine intrebi la asigurare ca sa stii sigur.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR