Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Desi in oferta standard si in catalogul de prezentare de la Corsa D Enjoy se specifica existenta lampilor de lectura fata eu am primit-o cu plafoniera. La voi cum e la varianta Enjoy ?
Skip ads

  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
lbadaca a scris:Desi in oferta standard si in catalogul de prezentare de la Corsa D Enjoy se specifica existenta lampilor de lectura fata eu am primit-o cu plafoniera. La voi cum e la varianta Enjoy ?

Mentionez ca e fabricatie 2009. Si nu am lumina nici in torpedou.
  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
lbadaca a scris:... Mentionez ca e fabricatie 2009...

- si a mea are doar plafoniera, fara lumina in torpedou (este noua si enjoy, scoasa luna trecuta, dar fabricatie 2008 Smile )
  • isvflorin

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ibadaca ?

Si eu am primit in contract mai multe dar nu erau pe masina - lampi lectura si kit reparatie pneuri, poti face presiuni la dealer sa obtii ceva pt ca nu au trecut corect in contract. Dc intrebi o sa iti spuna ca e o problema de traducere...
NU va bateti capul mult cu opelul , service-urile sint varza, aiurea si dealer-ii nepasatori.

Inca un lucru, tu esti...tu vii din...viitor ?
Skip ads

  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am venit odata din vitor. In Decembrie 2006 conduceam masina "fabricata" in 2007.
Explicatia este ca masinile fabricate incepand cu luna Septembrie primesc serie de fabricatie corespunzatoare anului calendaristic urmator. "Explicatia explicatiei" nu o stiu
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:
[...]
- Versiunile Essentia si Enjoy nu au iluminare interioara la picioare, au doar plafoniera simpla in fata.
- Celelate versiuni (Cosmo, GSi, Sport, OPC) au 4 lampi de iluminare interioara plasate la picioare (2 in fata si 2 in spate) si doua plafoniere (1 fata + 1 spate), ambele cu spoturi de citit (daca masina e in 3 usi, are doar plafoniera in fata cu spoturi de citit). Toate astea sunt cuprinse in "pachetul de lumini" care este standard pe Cosmo, GSi, Sport, OPC si nu poate fi pus ca optional pe Essentia sau Enjoy.


Batman a scris:
lbadaca a scris:Torpedoul de la Corsa D Enjoy are iluminare ?

Nu. Doar Cosmo are.[...]


In legatura cu "venitul din viitor", din cate stiu eu lucrurile stau asa:o perioada pe an (de obicei o luna, luna aia fiind august la Opel), fabrica nu mai produce masini si se fac modificari minore legate de productia masinii, cum ar fi remedierea diverselor probleme de proiectare (caz concret la mine: am Corsa D an 2008 fabricata in 11.2007 si am alt tip de cutie cu relee decat Corsa D an 2007). Deci parerea mea este ca Opel nu codifica in VIN anul fabricatiei, ci modelul / versiunea, iar in talon se considera ca anul fabricatiei este acelasi lucru cu anul modelului. Sper ca ati inteles ce vreau sa zic. Wink

Model year encoding

[...]Note that the year code can be the calendar year in which a vehicle is built, or a model or type year allocated by the manufacturer.
Sursa: Wikipedia:VIN.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am in torpedou lumina iar de plafoniera ce sa mai zic.....slabut la punctul asta ,la plafoniera am un bec cu 3 faze inchis deschis si deschis la deschiderea portierelor...ce lampi de lectura ce baliverne, pana si Loganu are asa ceva. Dar nu imi bat capul este totusi Opel Razz ce pretentii sa ai. Le cadea mana daca mai puneau un beculet in torpedou si un spot la plafoniera.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR