Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
M-am dus azi in afara Clujului spre Gilau. Era radar Smile Noroc ca mi-o facut unul semn si am franat tare si am scapat.

La intoarcere, veneam tare. Masini multe in spate. La vre-o 2 km de radar (nu mai stiam exact in care curba ii), dau un semn cu avariile si franez la 40 (eram in localitate).

Lumea din spate se agita sa depasca (am franat de pe la 140 ... toti mergeam tare).
Eu bagam semn cu avariile si trageam de volan stanga sa nu ma poate depasi. Am dus o coloana de toata mandria in spatele meu.

Ajungem la radar Smile Eu cap de coloana. Dupa mine, la pas incet o groaza de masini tari. Se uita politaiu cam buimac Smile
Dupa ce am trecut de politai, toata lumea din spate ... claxoane, blitz-uri de faruri Smile

Am ras de m-am prapadit.
Ce o fi zis politaiu cand o aparut ditamai coloana de dupa curba, la sub 40 / ora?

(Acestea erau toate in localitate).
Skip ads

  • adyp2003

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Jos palaria domne'... Ce sa zic, la faza asta ai fost super tare. Esti un lord Smile. Ai scapat multi amarati de o amenda in plus Smile. Pacat ca oamenii ca tine sunt specie rara...
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
stai ca nu e chiar asa...... cum sa pui avarile si sa tragi de volan stanga sa nu te poata depasi nimeni? Surprised si ce sens avea sa mergi sub 40?!, esti sigur ca toti au fost multumiti de ce ai facut tu? pesronal cred ca ai facut o prostie si te'ai comportat grosolan. ce treaba ai fi avut tu cu mine, daca vroiam sa te depasesc in situatia de fata, cand tu mergeai cu mai putin de 40. trageai stanga sa nu pot trece? nu cred ca era bine.
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Thanatos. Nu am lasat avariile mergand. Am facut cateva flashuri scurte.
Nu l-am lasat pe unu sa depaseasca, si i-am facut semn cu avariile.
Dupa aia lumea o stat cuminte si mi s-o parut ca s-o cam prins care era meciul.

Oricum .. dupa claxoanele si flashurile primite, cred ca totusi si-o retras injuraturile Smile
Fac pariu ca pe toti ii lua radaru (eu inclusiv).
Drumul ii lat, foarte bun (ii E60), si chiar eu mergeam tare cand mi-a semnalizat cineva radar.

Consider ca totusi, lumea o intarziat maxim 5 minute, dar o ajuns acasa cu mai multi bani in buzunar.
Skip ads

  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
P.S, Thanatos : La noi .ro, nu toata lumea sta cu banii pe roz. Exceptand cateva cazuri, nu am vazut pe nimeni sa nu ii pese de banii platiti pe vre-o amenda.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si totusi, de ce ai mers cu 40? Daca mergeai cu 50 poate se prindeau mai repede... Laughing

practic, ai rapit cate 36 de secunde din viata fiecaruia din coloana...

P.S. Ce ai vrut sa zici cu "la noi .ro"? Crezi ca in alte tari oamenii se bucura cand platesc amenzi?

PS2 Daca mai poti modifica titlul, scrie "puneti" in loc de "pune-ti". La noi in .ro asa e corect Twisted Evil
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mda.....apropo de faze tari sa povestesc si eu una. Abia m-am intors de la mare deci am timp Laughing .
Merg in Mamaia sa mananc, aveam de pierdut vreo 4 ore , si dupa ce mananc se facuse cam tarziu, undeva dupa 8.30 seara. Cam aglomerat , plus ca o gramada mergeau cu 50 de frica radarului .....depasesc o coloana si ajung la un semafor : eu pe banda 1 liber, eu pe banda 2 cu unu cu avariile puse in fata, oprit la semafor si 2 pe banda 3 sa faca stanga. Vad rosu la semaforul din stanga si verde la cel din drepta , accelerez, trec si la nici 10 metri garda.....Trag pe dreapta si ploitistul vine la mine "Ce faceti domne, unde va grabiti asa de ati trecut pe rosu ??? " Shocked Shocked Shocked
Zic eu cum , ca era verde , la care el ca e rosu ca nu venea nici unu dupa mine....insa toti se postasera in curu lu ala cu avariile......Ii dau permisu talonul si incerc sa il conving ca semaforul din dreapta era verde la care el replica "Pai da, ala e pentru cei care fac dreapta !!! " Neutral Neutral Neutral
Zic ok, imi cer scuze, plec, a doua zi platesc amenda si ajung intamplator prin Cta , eu fericit cu gandul ca am ramas doar cu amenda Smile Cand stupoare: am luat toate semafoarele la rand, pentru ca nu cunosteam foarte bine unde ma oprise si toate erau cu semaforul dreapta inainte si cel din stanga pentru stanga, cei care vroiau sa faca dreapta avand intermitent. Neutral Neutral Neutral
Dupa vreo 5 6 278 de injuraturi ......de la morti, raniti, cuscrii, cumetrii, nepoti .....la sanul de la care au supt si prostu care o f**** o pe masa.....m-am calmat .....si am zis ok.....asta e ........mi-am furat o Crying or Very sad

Partea cea mai nasoala a povestiri e ca din cauza acelui dobitoc a trebuit sa mai scurtez cu vreo 2 zile sederea mea la mare, .....din lipsa de fonduri... Crying or Very sad ....Deci POLITIA ROMANA rulzzzz Evil or Very Mad ....'ganeam ......si noi si ceilalti participanti la trafic Neutral
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Prin jurul clujului misiuna ca sobolanii ... toata ziua stau in tufe strategice, urmarind diverse prostii.
Skip ads

  • NiceGuy

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
ai facut un lucru bun zero si yo fac cam acelas lucru cand sunt cu masina proprie pe care am detector de rarar dar si cu masina de servici care are numere de armata atentionez pe cei din contrasens dar nu suport pe cei care i-mi pun frana in fata din cauza radarului(atunci cand sunt cu masina de servici finca ma doare in cot de rarar).
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
A fost o solutie de compromis ... chiar nu stiam ce sa fac (era prima oara) ...
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei@ rau a putut sa te mai supere baiatul daca ajungi sa faci pe dascalul cu el. mai bine ne spui cum a fost in luna de miere, eventual ceva poze.
si cand te gandesti ca trebuia sa fiu impreuna cu florinike la mare. e clar ca oprea pe unul cu BH nu cu B. noroc ca m-am temut de apa (poaie)
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
E, lasa ca nu se supara. In alt topic i-am dat dreptate cand ceilalti aproape ca-l convinsesera ca greseste Smile

luna de miere nu s-a terminat, iar poze exista deja, iti dau un PM cand le postez intr-un loc mai accesibil
Skip ads

  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Una tare de tot: in Bucuresti, Militari, cu un Fiat Punto cu numar de Brasov. Ajung la semafor, era rosu. Opresc. Stau vreo 4 minute cu ochii pe semafor, vorbind cu un coleg. La un moment dat se face verde. Bag in viteza si plec. La 20 de metri, ma opreste politia ca am trecut pe rosu... Ma fac vanat si incep sa urlu la ei. Nimic. Nu si nu, ca am trecut pe rosu si ma lasa fara permis, era acum vreo 3 ani. Telefoane peste telefoane la generali, colonei, ce mai cunosteam si eu, in sfarsit ma lasa in pace maraind (erau doi cu un Passat Variant nou).

Eu, fericit si batjocoritor, ca ramasesem cu permisul in mana, il intreb pe al doilea, care nu zisese nimic pana atunci: "bine domne, nu imi dati nici o amenda nimic?". La care ala, replica genial: "Lasa-ne domne, de ce umbli cu numere de Brasov daca mata esti din Bucuresti... Si mai ai si pile!"

Concluzia, nu conta ca eu trecusem cinstit pe verde, ci ca aveam numar de Brasov, deci, cum s-ar zice eram victima sigura... Fraier. Ghinionul lor.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
era pe vremea cand se dadea spaga la politai 50 000 lei (eu atat le dadeam) si la o statie de tramvai am depasit refugiul prin stanga iar din fata venea un politai pe motocicleta. el saracu mi-a facut semn sa trag pe dreapta dar eu m-am facut ca nu-l vad si mi-am vazut de drum. dupa cativa kilometri m-a prins si atunci am oprit. a venit foarte suparat la mine zicand ca-mi arata el. dupa cateva minute in care am discutat am reusit sa-l calmez si am ajuns sa negociem spaga. problema mea era ca aveam la mine numai hartii de 100.000 iar spaga era 50.000 dupa cum am scris mai sus. ii zic ca-i dau 50.000 dar avem o problema: n-am schimbat. il intreb cum sa facem, daca sa ma astepte pana ma duc la un butic sa schimb sau ... la care el zambind imi zice ca-mi da el restul. asa ca eu ii pun in acte 100.000 iar el cand mi le returneaza mi le da cu 50.000 in ele. am plecat amandoi razand de afacerea noastra.
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
turatii : eu turnam benzina pe masina lor si le dadeam foc.

ktapet : alea de vremuri Smile Eu o masina destul de unicat, ca si aspect si cam evita sa ma opreasca politia (nu am fost oprit niciodata pana acuma).
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
nu stiu daca am mai povestit, am patit-o de 2 ori:

prima data am trecut pe rosu in baneasa, din greseala, am vazut semaforul ff tarziu. am recunoscut frumos, i-am zis ca nu am vazut semaforul. un pic de spaga si am scapat. atunci credeam ca se ia permisul asa ca eram cam stresat...

a 2-a oara, am trecut pe galben in romana, mergand spre victoriei. acolo sunt 3 semafoare unul dupa altul, si am prins galben-verde-galben. la ultimul galben puteam sa opresc dar nu m-am stresat asa ca am trecut pe galben cu 30 km/h. eram pe banda din mijloc si cei de langa mine nu au trecut, numai eu. imediat politia care statea la colt... dupa mine, ma opreste, de ce am trecut pe rosu ? sustin sus si tare ca era galben si ca daca opream ajungeam exact in mijlocul intersectiei. mi-a zis ca nici pe galben nu e voie. dar eu stiu ca "daca nu poti opri... bla bla". mai ales ca am auzit eu ca bajetii tre sa dovedeasca (si era unul singur). asa ca i-am dat inainte ca era galben si ca nu puteam opri si ca n-are decat sa-mi dea amenda. i-am mai zis ca nu stiu unde se plateste amenda, ca am nr de NT si cum incepuse sa scrie amenda a lasat-o intr-un avertisment fara sa umblu deloc la buzunar.

asadar, daca stii ca nu ai comis greseala, iti sustii cauza civilizat si poate ai noroc Very Happy
  • mihai21

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eram in drum spre mare pe A2 si ma alegam cu o pisicuta.....la un moment dat vad politia in fata langa o iesire de pe autostrada, pisicuta nici nu a avut de gand sa reduca neoprind, eu reduc insa ma prinsese deja.....vine la mine la masina si imi spune ca aveam 185.....eu fac pe prostu cum ca masina are 11 ani si ca e imposibil bla bla...pana la urma imi spune ca are si el una din 92 cu motor de 1.4 si ca mai mult de 155 n-a mers....eu ii dau dreptate......chestia e ca ii daduse-m talonu si idiotu n-a vazut ce tip de motor aveam. si am plecat iar pana la drajna nu m-am oprit din ras..... Very Happy
  • remusnrs

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ete aici: Acum vreo 2 saptamani am dat o tura pe Transfagarasan - super tare, avand in vedere ca a fost ultima sambata in care a fost soare all the way. Apoi au inceput ploile Sad. Eh ce sa mai, dupa vreo 570Km de mers toata ziua, seara eram innapoi in Buc. Obosit nevoie mare ma indreptam spre casa dar, piaza rea ma indeamna sa apas pe butonul Sport. Era pe undeva pe Stirbei Voda. Drept care nah .. mergeam si eu mai .. "sportiv" Cool . Unu' cu un Seat Leon baga si el prin spatele meu.
Ajungem la stop la Cismigiu - vine el tare in spatele meu si apoi se baga pe banda 1. Eu .. ma gandesc .. maai asta vrea sa ma faca - eu obosit .. eh. Asa ca ma urc in 3000 si astept sa se puna verde.
Se pune si ii dau ! Vad cum tasneste si el langa mine dar .. fatalitate. dupa vreo 2-3 metri da in nas (prb. n-a dat suficient gaz) Laughing - Tolomac. M-am amuzat copios si i-am dat inainte pana pe la Sala Palatului. Acolo am scos Sportul ca nu ma mai tineau balamalele de oboseala.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR