Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Azi am fost la mecanic si mi-a zis ca tigra mea (pe care abia am cumparat-o) a luat o lovitura la roata dreapta fata.asta stiam ,numai ca el a zis ca nu stiu ce s-a strambat si ca roata sta putin inclinata.stie cineva din cluj vreo unu care se ocupa cu caroseriile care ar avea vreo presa sau ceva de indreptat?cineva are vreo idee ce s-ar fi putut stramba?aia au zis ca ar fi din caroserie...posibil?
Skip ads

  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
du-te la un service autorizat. cred ca vei gasi un mecanic competent care sa iti spuna concret ce are. sau poti incerca la un atelier unde se regleaza unghiurile de fuga. eu asa as proceda.
  • CoMbo`Man

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2005

  • Mesaj Privat
zara a scris:du-te la un service autorizat. cred ca vei gasi un mecanic competent care sa iti spuna concret ce are. sau poti incerca la un atelier unde se regleaza unghiurile de fuga. eu asa as proceda.


are roata stramba , ce reglat de unghiuri ! acolo e lovit un lonjeron sau are un brat stramb ! trebuie tras lonjeronul daca se poate, daca nu.. e 600 de euro un lonjeron nou + manopera de schimbat care e si aia scumpa! daca e varianta cu bratul stramb , iesi mai ieftin
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Prietene,eu nu vorbeam de reglarea unghiului de fuga. In ideea in care nu a gasit un mecanic competent care sa-i spuna concret ce are, i-am recomandat omului sa mearga la un atelier unde se regleaza unghiul de fuga pentru ca aia lucrand in domeniu pot realiza mult mai usor care e problema si ce trebuie facut. Desi, daca o luam asa, ma mir ca acel mecanic la care ai fost nu a putut sa-ti spuna ce are.
Skip ads

  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nasol daca are lonjeronul stramb,yo ma chinui de 3 luni sa schimb o punte spate si nu reusesc, pt ca nu gasesc nici unde, la el daca intradevar ii lonjeronul stramb il compatimesc!
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
lonjeroanele se trag ca nus casante Very Happy depinde cum sta roata daca e unghiul de cadere ala se regleaza sau se poate schimba jamba,poate sa stea 'cracanata" si din pivot daca sta roata mai in fata sau mai in spate sau aia din stanga dreapta si cea din drepta virata e mai grav,da nu foarte!
@tazz naspa cu puntea mie mio lovit astra un berbec in parcare de mio dat-o de o bordura de so strambat puntea ,1.5 mil o punte da manopera ma rupe ,vezi la arad ca are Tigra desfacuta si s-ar putea sa fie puntea ,era una in iasi care o ars da numai dau de proprietar sa vad ce piese mai are .
  • alex4u

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
de piese nu imi fac probleme ca eu sunt in italia si aici sunt cu miile de tigra in dezmembrari.sapt care vine o trimit la cluj, la auto-doc ca aia se ocupa de asa ceva si o sa imi spuna aia de acolo ce are,iar daca e ceva de schimbat le trimit eu de aici.cred ca asa e cel mai bine....
  • claude_sws

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am si eu cam aceeasi problema, in urma unei acrosari laterale in partea dreapta fata, mi-a rezultat o oarecare decalare a pozitiei rotii si anume sta mai in spate si virata.. acum vreau sa stiu la ce sa ma astept.. schimbat lonjeron,brat etc. sau se poate rezolva si cu o indreptare?o lista de preturi mi-ar fi de folos,in cazul in care ati trecut prin asa ceva Rolling Eyes .Multumesc !
  • claude_sws

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2009

  • Mesaj Privat
tot eu sunt , tinand cont ca a fost 1 mai apoi weekend, nu am ajuns la service, dar nici sa dorm linistit nu am putut, iata 2 poze, ma intereseaza daca exista posibilitatea sa fie lonjeronul indoit (as fi ingrozit daca mi se confirma asta Shocked )



Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR