Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
am primit...merci mult...o sa caut o eventuala rezolvare....desi eu cred ca fara interventie fizica nu o sa se rezolve...akum tre sa las hayon-ul deschis si noaptea in parcare ca sa il mai pot deschide.... Sad
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
daca ai drum prin dristor ... te astept cu drag! ... de maine sunt schimbul 3 !
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
da-mi un nr de tel sa te pot suna poate asa stabilim o zi si ora cand ne-am putea intalni...
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ai pm!
Skip ads

  • corneld

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
dupa ce descui hayonul cu cheia, indeparteaza complet capitonajul si ai sa gasesti sub acesta un dispozitiv( motoras) fixat in 2 suruburi de armatura hayonului, care comanda inchiderea/deschiderea incuietorii prin intermediul unei tije metalice.cu hayonul ridicat, apasa butonul ce comanda lumina din portbagaj, dupa care comanda inchiderea/deschiderea usilor din telecomanda cheii. daca motorasul nu actioneaza deloc, atunci nu ajunge tensiunea de comanda la acesta. acelas lucru l-am patit si eu acum o saptamina, iar defectiunea era ca unul din firele care alimenteaza motorasul ( galben/negru si rosu/negru) era intrerupt in interiorul burdufului de cauciuc din partea stinga, dintre hayon si caroserie prin care trec toate firele electrice. am refacut legatura cu un fir mai flexibil, dupa care totul a intrat in normal, incuietoarea functionind perfect. in interiorul burdufului am gasit si alte fire care aveau invelisul deteriorat de la inchiderile si deschiderile repetate ale hayonului. scuze daca m-am intins cam mult, dar este prima oara cind postez.
  • Dorin.Opel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Murphy spunea ca "atunci cand ceva nu functioneaza este bine sa folosesti un ciocan mai mare"....
Twisted Evil Oare?

Va rog sa o considerati pur si simplu ca pe o gluma ....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR