Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cosmin151

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare
am si eu o problema foarte complicata poate sa mai intamplat si la altcineva si a gasit vreun remediu...Am o vactra C din 2003 DTI si in timpul sarcinii motorul merge dar mi se aprinde in bord martorul de abs de esp sau trac control imi apare un volan galben cu semnul excamarii imi cad toate acele la zero mi se ingreuneaza controlul volanului si imi face asa pe fiecare zi de cate 2-3 ori va rog daca stie cineva sa ma ajute
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Fuga, fuguta la o diagnoza. La nivelul unei Vectra-C care e full de electronica nu putem sa ne pronuntam altfel.

CristianTM.
  • Cosmin151

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Altceva mai concret poate sa imi zica cineva ceva similar poate
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cosmin151 a scris:Salutare
am si eu o problema foarte complicata poate sa mai intamplat si la altcineva si a gasit vreun remediu...Am o vactra C din 2003 DTI si in timpul sarcinii motorul merge dar mi se aprinde in bord martorul de abs de esp sau trac control imi apare un volan galben cu semnul excamarii imi cad toate acele la zero mi se ingreuneaza controlul volanului si imi face asa pe fiecare zi de cate 2-3 ori va rog daca stie cineva sa ma ajute



CIM-ul este dus ....
si la simtomele pe care la spui tu sigur nu se mai poate repara!...
asa se comporta si la mine masina,
prima data se aprinde ESP-ul, urmat de un clincanit si acele revin la 0 ptr citeva momente ,dupa care acele isi revin ,dar ESP-ul ramine aprins..
asta se intimpla de 2 ori ,liar a-3a oara pica acele de tot, se mai aprinde si martorul ABS,,bateria, se opreste CD si nu mai ai semnalizare,
asta este o problema frecventa la modelul fabricat intre 2002 si 2004, chiar si in prima parte a lui 2005 ,
CIM-ul fabricat in perioada asta.. are 2 procesoare si pica frecvent unul dintr-e ele(la mina asta a fost)
mai poti merge asa cu masina pine il poti schimba....
costa intre 1600 si 2200 lei depinde de la ce reprezentanta il cumperi.
daca vrei mai multe detali? vb pe privat.....
  • LBalas

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2018

  • Mesaj Privat
A rezolvat cineva problema cu acele care mor in timpul mersului la un opel vectra c 2002
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR