Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
PLSSSS!!! mi-au spart masina azinoapte si am nevoie urgent de un geam dreapta calibra daca aveti sau gasiti careva dati un pm please help.


nu mai am cdplayer geaca, ceva cd-uri si ineinteles geamul dreapta in care au dat cu ranga. Daca vad pe careva cu geaca...
Skip ads

  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
imi pare rau de ce s-a intamplat. Si tu iti lasi cd-playeru la vedere....
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
stiu a fost singura noapte cand am uitat fata pusa
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si pun pariu ca aia treceau pe acolo din intamplare.
sau poate te asteptau la cotitura Cool
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
lol nu stiu.A picat Seche....se fura ca-n codru acum
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Un lucru e clar NU lasati niciodata ceva tentant lavedere (portmonee, genti etc) ca sunt drogangii din astia cleptomani care nu au nici o retinere si actioneaza.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
sorry pentru paguba,
Un prieten a lasat fata la casetofon si a intrat 5 min. intr-un magazin sa-si ia paine cand s-a intors... stupiza nu mai avea casu'
Aprob pe faza cu drogangii fura la comanda orice de la oglinzi sau ornamente la roate sa-i bata vina.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
daca gasiti un geam de portiera dreapta de calibra, repet dati va rog un pm. In Bc nu am gasit nicaieri
Skip ads

  • vectrapxi

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Ti-am luat-o inainte , mie mi-a spart geamul fata dreapta ziua la ora 16 intrasem 5 minute sa iau copilul de la gradinita si m-am trezit cu o BORDURA in masina cind aveam inca numere rosii si de atunci sfat la toti " NU LASATI NIMIC IN MASINA NICI PENTRU UN MINUT.In disperare de cauza m-am dus la primul atelier si am dat doua milioane intr-un sfert de ora, mai era si vineri dupa amiaza.
Asta a fost in 2000 , acum 2 saptamini simbata noaptea mi-au furat oglinda dreapta din fata blocului lumina maxima , alarma totul degeaba la cum se ia jos oglinda de vectra A. Dar saptamina trecuta am fost in parcarea garii Brasov (atentie brasoveni) si cind am plecat un brunet imi facea semn sa opresc sa-mi vinda o oglinda .Primul impuls a fost sa trec peste el si sa fac citeva manevre fata spate pina il fac terci. Am continuat drumul fara sa-i dau atentie, oare am facut bine? voi a-ti fi cumparat de la el sau l-ati fi calcat??!!
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am gasit geam cu 1 mil.Thx!!!!!!!!!!!!
  • Gepetto

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2004

  • Mesaj Privat
lumina maxima, pe bulevard...si mi-au furat capacele de la jenti!?!?...baga-si-le-ar in cur (nu stiu daca asa se scrie ca-s nervos)...si acum probabil chiar daca gasesc si le cumpar...poate chiar vor fi cele furate de la mine...si apoi mi le vor lua din nou...ROMANIA...o tara ce misuna de hotomani...
  • CatalinM

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Baieti,

Prin furtul de oglinzi de la Vectra A am trecut si eu cind am avut Vectra A.
Sa va spun povestea completa... Intr-o seara mi-au furat oglinda stinga de la Vectra A care era vopsita in culoarea caroseriei, adica rosie (mentionez ca atunci locuiam in Cluj, Manastur, pe strada Tasnad). Am lasat-o asa vreo 2 saptamani dupa care am cautat la dezmembrari (am gasit cam la 1 milion + vopsitul), am cautat noua (am gasit cam la 1.2 mil + vopsitul) apoi m-am uitat si in ziarul "Piata de la A la Z", un ziar local de anunturi publicitare. Am vazut acolo de vinzare una bucata oglinda, stinga de Vectra culoare gri. Ok, am sunat, mi-am dat intilnire cu vinzatoru, cindva dupa ce se innoptase. Mi-a zis sa ne intilnim pe strada Mehedinti (Clujenii stiu de ce...), a venit cu o masina (eu am venit pe jos), m-am urcat in masina, imi prezinta baietii oglinda pe intuneric (in masina), era OK, am dat 600.000 pe ea, mi-a convenit pretul. Cind m-am dat jos din masina, la lumina unui stilp am constatat ca oglinda era de culoarea masinii mele... bucurie, nu mai trebuia s-o vopsesc.... Apoi, m-am uitat mai atent...tristete...era oglinda mea... Sad
Nu am mai avut ce face, i-am injurat pe aia si m-am ales cu oglinda mea veche... Asta e, se intimpla in Romania. Dupa o vreme mi-am prins ambele oglinzi cu suruburi de suporturile oglinzilor, prin interiorul oglinzii de nu se vedeau deloc suruburile. E un mecanism foarte fain pe care l-am inventat eu... Daca cineva incearca sa ia oglinda, o poate doar rupe/sparge deci nu o mai putea filosi. De atunci, cit am mai tinut masina (inca vreo 5-6 luni) nu am mai avut nici o problema.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea asta dar se intimpla in Romania....

Catalin
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
da....tre antifurt la oglinzi, capace, stergatoare, etc. Sad
  • Gepetto

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2004

  • Mesaj Privat
macar daca mi-as gasi capacele...dar si dupa ce le-as cumpara probabil mi le-ar fura din nou!!!...exita ceva antifurturi pentru capace? ca nu prea imi dau seama cam cum ar putea fi?!
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sunt antifurturi pt. roti, ieftine, cam 100 mii setul, si foarte utile.
Si mie mi-au furat oglinzile la masina veche, Vectra A, apoi le-am pus pe asigurare inapoi, iar le-au furat, si apoi le-am prins f. sanatos cu 3 suruburi mari prin interior sa nu se vada, dar am pus si pe afara un surubel finut in coltul de sus ca sa vada taranii si sa nu mai traga de ele. In felul asta nu mi-au mai luat nici capacele (au fost cateva tentative) si nici oglinzile, in schimb mi-au furat antena odata, a doua oara nu au mai reusit si au rupt-o.
Suntem in romania, daca nu pui 220V pe masina, orice alarma ai, tot iti fura ceva.
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
braduleti din aia din plastic. prinzi cu aia capacele si nu le pot desface. costa si putin. (coliere de plastic)
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Spuneti-mi si mie, oglinzile de la Astra G se fura la fel de usor ca la Vectra A sau chiar Astra F? Sad Shocked
  • Gepetto

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2004

  • Mesaj Privat
poate nu m-am facut eu inteles...mi-au furat capacele de la jenti de aliaj...nu capace de pus peste jenti de tabla...capace care la unele jenti de aliaj mai vechi acopera prezoanele...despre ale vorbeam si ma intrebam daca pot fi asigurate cumva...antifurturi ceva!??!?
  • Gepetto

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sandumbogdan, cum aveai asigurare la masina aia, vectra A?!...as vrea sa-i fac si eu da-i din 91 si am fost la cateva si nu-mi fac?!?!?!?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Gepetto a scris:poate nu m-am facut eu inteles...mi-au furat capacele de la jenti de aliaj...nu capace de pus peste jenti de tabla...capace care la unele jenti de aliaj mai vechi acopera prezoanele...despre ale vorbeam si ma intrebam daca pot fi asigurate cumva...antifurturi ceva!??!?



pai capacelea alea au suruburi care se pot scoate numai cu o cheie speciala. la tine cum le-au luat??? ale mele s-au intepenit acolo si am rupt cheia incercind sa le desfa. acum imi ardebuza dupa o cheie. da' rau de tot.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR