Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salutare
imi cer scuze moderatorilor ca deschid aceasta discutie dar la topicul deja existent scrie in dreptul lui ,Rezolvat,si am impresia ca induce in eroare multa lume si prin urmare nu mai intra nimeni din cei care s-au confruntat cu o asemenea problema,acolo,crezand ca toti cei care au scris si-au rezolvat deja problemele.
Nu spun ca sete o regula,dar mai mult ca sigur un mare procent dintre noi , forumistii ,asa credem.
Prin urmare rog moderatorii sainchida acest post,sa-l mentina, Sau ,dupa caz, sa-l modifice pe cel deja existent scotand acea parte cu ''Rezolvat''deoarece sunt multi care nu si-au rezolvat inca aceasta problema.Nu este doar parerea mea.
Cu stima si respec marius_f

Problema mea este urmatoarea --- de fapt o intrebare

am avut o problema asemanatoare----stergatoarele nu faceau cursa completa la prima treapta=temporizator si am banuit ca de vina este releul,pe care l-am schimbat.
toate bune si frumoase,acum nu-mi mai raman blocate pe temporizare dar in momentul in care opresc stergatoarele acestea raman pe pozitia pe care au apucat si trebuie sa dau din nou pe temporizare sa astept sa-si termine cursa si apoi sa le inchid.
iINTREBAREA mea este urmatoarea:in momentul in care actionati stergatoarele(cu contactul pus bineinteles) indiferent de treapta(1,2,3), de exemplu se afla in treapta 2 si dati repede de maneta stergatorului trecand brusc peste prima faza(temporizarea) la voi raman stergatoarele blocate pe parbriz?
ma gandesc ca poate o fi ceva asemanator ca la geamuri, atunci cand se ia borna,fiind necesar dupa aceea sa se tina apasat mai mult timp pe buton pt a cobori si urca si prin impuls.
mentionez ca in jurul motorasului nu am gasit apa sau umezeala, ba din contra era chiar praf
uitasem:opel astra f din '94 1,8i 66kw 90cp hatchback 5 usi c18nz
astept parerile voastre.
multumesc anticipat
  • GSI adrenaline

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
la mine nu tzin minte sa se blocheze
  • GSI adrenaline

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
apropo..de unde imi iau chestia aia neagra de plastic de la stergatoare..de care se prind stergatoarele..mi sa dat capota peste cap si s'a rupt
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
de la dezmembrari pt ca asa din magazin vine numai pe original mai mult ca sigur si te va costa o carca de bani
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR