Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • SergiuG

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1,2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Am de facut revizia de 1 an la corsa d, pe benzina, ce stiti despre service- opel radacini din vitan?
  • pretor77

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut,

eu am avut un service unde ma duceam de 2 ori pe an pentru schimb ulei si alte consumabile.se afla in militari le lasam masina si treceam de o luam.era service-ul care se ocupa cu intretinerea masinilor de la noi de la firma.initial am avut o problema , legata de pret.adica mi-a fost frica sa nu care cumva sa-mi ia mai putin bani sau deloc sau sa introduca pe factua de la firma o parte din costul reparatiei facute la masina mea personala.m-am inselat amarnic.vara trecuta am platit pentru 6l ulei 5w 30,filtrele(aer, polen motorina si ulei )+inlocuit radiatorul de freon si incarcat instalatia cu freon 22.000.000.le-am numarat banii cu masina de numarat bani.am ramas socat.impresionat, perplex.din momentul ala am inceput cautarea unui alt service.am gasit unul la ploiesti, mai bine zis un garaj al unui nene care mi-a fost recomdat tot de catre cineva de la serviciu.am fost placut impresionat de catre tip, mi-a luat 800.000 lei pentru manopera schimb ulei +filtre, mi-a pus tester-ul pe ea si verificat articulatiile.si nu am mai plecat de langa ea.
am o problema la cutie si mi-a spus tipul ca o putem rezolva prin inlocuirea componentelor din cutia mea cu altele dintr-o cutie pe care s-o cumpar sh, contra sumei de 100 euro manopera.
deci nu pot intelege de ce astia care sunt in service nu se comporta ca lumea cu masinile clientilor.am fost si eu in vara la dealar-ul opel se pe vitan, putin mai sus de mall pana in intersectia cu mihai bravu.sunt criminali, foarte obraznici.mi-au lasat un gust amar.
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
scuzati off topicul...
pretor!.. + alti , dar voi nu puteti face singuri schimbul uleiului si al filtrelor?
chiar trebuie sa mergeti la ateliere mecanice?
chiar nu aveti o cunostiinta,un vecin,o ruda etc..care sa aiva minime cunostiinte de mecanica?
scuzati-ma dar uni chiar meritati,pateniile pe care le povestiti.
mai ales ca acum exista si clubopel
toate bune..
  • Dannnny
  • **
  • 53 mesaje
  • din 25 Jul 2008
  • Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Bucuresti
  • Dannnny

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
la service-ul radacini din vitan am fost la a doua revizie de 2 ani si mi s-au parut ok!am dat aprox 10 mil. pt revizia normala plus placute fata!pretul este cam mare tinand cont de costurile de achizitie din alta parte...dar am scapat nu mai e in garantie si le pot schimba in alta parte!
  • pretor77

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mariani a scris:scuzati off topicul...
pretor!.. + alti , dar voi nu puteti face singuri schimbul uleiului si al filtrelor?
chiar trebuie sa mergeti la ateliere mecanice?
chiar nu aveti o cunostiinta,un vecin,o ruda etc..care sa aiva minime cunostiinte de mecanica?
scuzati-ma dar uni chiar meritati,pateniile pe care le povestiti.
mai ales ca acum exista si clubopel
toate bune..


mariani,

nu asta este principiul meu in viata, sa fiu un fel de minitehnicus ambulant sa pretind ca stiu totul si eu de fapt sa stric.masina se duce la service si omul merge la doctor, cainele la veterinar.
acum conluzionand:fiecare face cum vrea si ce vrea. nu stiu daca ai fii de acord sa-ti duci pet-ul la macelar, sau la vecinul din colt sa-i faca vaccinul anual.
salutari!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR