Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am fost in urma cu ceva vreme cu masina la unu' Ionut, recomandat de cineva, care lucreaza la Opel Radacini de prin militari. Trebuia sa plec din tara, masina era ok dar totusi vroiam sa fiu sigu (un control de rutina). Am ajuns la el la garaj, baga testerul si erau cateva erori de necomunicare obisnuite care nu daunau la absolut nimic(trebuiau sterse si atat).Incepe sa-mi defaca toate capacele de pe la instalatia electrica,scoate mufele si incepe sa le curete cu o sula(trebuia sa-si justifice intr-un fel banii pe care avea sa mi-i ceara). Dupa ce le-a pus prost la loc, nu pra mai mergea nimic la masina,se duce acasa cauta nush c scheme si int-run tarziu reuseste sa le monteze la loc. Dupa carere l-am rugat sa-mi curete clapeta de acceleratie (nu mergea prost dar nu fusese curatata niciodata) o desface dupa care ma trimite pe mine sa cumpar sprayul k el nu avea.O curata si o monteaza.Tot trebuia sa dureze max o ora si a durat 6 si pe langa asta mi-a cerut 2 milione pentru clapeta si tester(spray-ul cumparat de mine a ramas tot la el). Imi pare rau ca mi-a desfacut capacele de plastic de pe la volan care nu fusesera atinse niciodata. Pentru cei care ati auzit de el si pentru superiorii lui de la Opel, sa stiti ca acel cineva care mi l-a recomandat a fost abordat de catre acest Ionut in curtea service-ului opel spunand sa mearga la el mai bine decat la service. NU MERGETI LA EL CU MASINA PT CA ESTE MARE TZEPAR!
Skip ads

  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am uitat. Trebuia sa-mi schimb si radiatorul de a/c care el mi-a zis ca ma costa 900 ron (l-am cumparat din magazin cu 550) pt asta i-am dat avans 200 ron dupa care m-a frecat si el si "furnizorul lui de piese" vreo 2 saptamani cu radiatorul, ba ca vine ba ca a facut duba accident si vine maine etc. pana acum nu am mai vb cu nici unul dintre ei, am pierdut banii 200 ron m-i l-am facut singur, cu tot cu gaura de 200 ron lastata la ei am iesit mai ieftin cu 150 ron decat la el...
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
e bine de stiut ... ! merci!
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mai baietzi, dc aveti vreo problm si vreti sa vb cu cineva de treaba de la radacini din militari mergeti la seful de service dnu Gigi, e super baietas. Pe mine m-a ajutat foarte mult cd am avut masina in service la ei. Aaaa, si am uitat sa mentionez, NU a vrut sa primeasca nik >Din partea mea nota 10 pt dnu Gigi!
Skip ads

  • botic78

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Dar tu cum ai putut sa halesti asa ceva din partea lui
Pentru asta exista club opel pt a te informa inainte
"graba strica treaba"
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Asa e, a fost greseala mea si nici nu prea stiam eu exact care e treaba cu club opel...acum sunt un om imvatat Smile)))
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
cumva acest Ionut lucreaza mai nou la Bosh Car Service (Militari-langa Autogara)? intreb deoarece vreau sa schimb pompa de apa si am dat de acest service care in urma unui studiu de piata telefonic ar fii cel mai ieftin....
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
krueger a scris:Am fost in urma cu ceva vreme cu masina la unu' Ionut, recomandat de cineva,...


Nu cumva Ionut asta sta prin drumul taberei, pe la valea ialomitei, parca? Oare?
Skip ads

  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cred,nu stiu exact zona, dar era pe undeva prin spatele blocului avea el un "garaj" la parter...
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
imo2209 a scris:cumva acest Ionut lucreaza mai nou la Bosh Car Service (Militari-langa Autogara)? intreb deoarece vreau sa schimb pompa de apa si am dat de acest service care in urma unui studiu de piata telefonic ar fii cel mai ieftin....


Nu,e la radacini din militari
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
krueger a scris:cred,nu stiu exact zona, dar era pe undeva prin spatele blocului avea el un "garaj" la parter...


Deci despre el e vorba Sad...acuma, sincer sa fiu chiar nu stiu ce sa mai zic. In urma unei recomandari de genul asta am fost si eu la el pentru activarea computerului de bord (stiu, as fi putut sa apelez si la maiandrei, dar am zis ca il stresam destul in perioada aia...). Omul s-a comportat foarte "profi", in cateva minute am avut tot ce-mi doream, fara niciun scandal, fara nicio vorba in plus, totul pentru 50 ron.krueger, crede-ma, daca cineva ma intreba de el, ziceam ce am scris mai sus, nu stiu ce s-a intamplat cu tine, te cred, insa chiar nu am idee care a fost shpilu. E foarte posibil sa ma insel eu, e posibil sa te inseli si tu si sa generalizezi in urma unei singure experiente cu subiectul discutiei. In concluzie, hai sa fim mai rationali si sa mai asteptam si pe altii sa-si impartaseasca opiniile in legatura cu ionut Smile
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ok,ai perfecta dreptate,dar tu ai fost cu o cerere stricta si probabil s-a gandit k ai habar cu ce se mananca, pe cand eu i-am spus sa vada c are si normal k a inceput si el sa racaie si sa zzgarie p-acolo sa aiba de ce sa ceara si el niste bani...vina a fost a mea k l-am lasat sa faca ce vrea in loc sa-i dau 50 de ron pt tester si sa-i multumesc frumos...oricum asta e, ce a fost a fost dar sper sa nu mai pateasca si altii k mine, asta e singurul motiv pentru care am inceput aceasta discutie...
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pe bune, acu a nu se interpreta ca ii fac reclama omului sau ca ii sunt ruda Smile...pur si simplu am povestit ce mi s-a intamplat mie. Apropo, ca sa ai habar de programarea BC-ului, ar fi trebuit sa stii ca iti trebuie codul cd-playerului...eu spre exemplu nu am stiut Smile.Anyway, sincer iti doresc si tie si tutror colegilor forumisti sa nu pateasca ce ai patit tu la el...si, in cel mai rau caz, sa pateasca ce am patit eu (adica rapid, fara dureri, fara costuri ascunse (ca in reclamele cretine...) ) Smile
Cu stima,
Mihai_b
  • buruta vectra

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 18i 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu merg in crangasi la dani pe popavat si sunt fffffff multumita
  • turborulzz

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu nu am un service unde ma duc.......din doua motive......cand am cumparat masina i-am facut prima revizie ca nou proprietar la di bas fundeni......niste hoti si jepcari.....au incercat sa ma faca sa imi schimb suspensia spate pe motiv ca am arcurile rupte.....si nu mi-au schimbat placutele spate cu toate ca le-am cerut asta si am platit pentru ele........oricum....au primit o mustrare grava atunci .........al doilea motiv este ca nu am avut nevoie de service in ultimul an........i love my car 4 this thing..........oricum sper sa imi recomandati voi un service bun atunci cand o sa am nevoie pentru ca se apropie revizia..........respect opel drivers
  • UnIKuL

  • Mesaje scrise: 416
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce am luat masina mi'a fost recomandat un service undeva langa Faur Poarta 4 din cartierul Titan... am fost acolo si nu mi s'a parut mare lucru... insa cand au inceput oamenii sa lucreze au aratat ca sunt meseriasi... daca aveti nevoie de indicatii mai exacte dati un PM si nu e problem.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
turborulzz a scris:eu nu am un service unde ma duc.......din doua motive......cand am cumparat masina i-am facut prima revizie ca nou proprietar la di bas fundeni.....niste hoti si jepcari.....au incercat sa ma faca sa imi schimb suspensia spate pe motiv ca am arcurile rupte.....si nu mi-au schimbat placutele spate cu toate ca le-am cerut asta si am platit pentru ele........oricum....au primit o mustrare grava atunci .........al doilea motiv este ca nu am avut nevoie de service in ultimul an........i love my car 4 this thing..........oricum sper sa imi recomandati voi un service bun atunci cand o sa am nevoie pentru ca se apropie revizia..........respect opel drivers



Si eu va recomand sa va FERITI de tot ceea ce inseamna DI BAS din Fundeni. Am dus masina la inceputul lunii Iunie pt 3 dosare Casco. Toate pt tinichigerie-vopsitorie. Cand am venit sa iau masina am gasit-o gazata aproape toata si cu o capota schimbata care avea colturile dinspre parbriz polizate si intr-un loc chituita, o reparatie chituita peste care nu se mai daduse filler ci direct vopsea, si multe multe altele. Iau masina dar numai dupa o reprogramare. Dupa prima revenire toate neregulile rezolvate, mai putin capota. Si norocul meu ca am facut o descoperire acolo in parcarea lor...MI-AU SPART PARBRIZUL ! Facem reconstatare si reprogramare. Dupa a doua revenire remediate toate. Plec multumit, dar la Mc Donald's-ul de la podul peste lacul Colentina verific km de la bord cu ce scrisesera pe fisa de intrare in service. Surpriza, 6 km diferenta. Si inca o surpriza, AC nu mai functioneaza. Nu aveam ce sa mai fac, si am impresia ca e o tactica sa predea masinile "prelucrate" de ei la sfarsitul programului, fara a mai avea timp pentru verificari. Am aflat intre timp ca mi-a fost schimbat compresorul de AC, eu banuind ca in timpul primei reveniri, pentru ca intre intrarea initiala si prima revenire am folosit AC si a mers, dar intre prima revenire si a doau nu am folosit. Faptul ca a fost schimbat mi-a confirmat un mecanic la care am fost ulterior. De masina s-a ocupat ....sau s-a "ocupat"...dl. Doru Closca de la DI Bas. Aveti grija, eu regret amarnic ca am avut de-a face cu Di Bas, si nu sfatuiesc pe NIMENI sa mai mearga la ei, pt absolut nici o colaborare. Si la ce preturi au imi doresc ca recesiunea si criza sa-i inchida....un geam de oglinda electrica-incalzita 300 ron (!) iar oglinda completa 900 ron (!). Am scapat de ei abia pe la inceputul lunii Noiembrie, deci dupa 5 luni, 2 reveniri, si o paguba de cateva mii de euro (AC, timp si alte pagube colaterale). Ii doresc celui, sau celor care mi-au schimbat compresorul de AC sa aiba parte de multe lumanari de Sarbatori, asa sa-i ajute Dumnezeu !
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca ai rabdare - plangere penala pentru insusire de bunuri necuvenite,inselatorie(asta daca poti dovedi cumva ca ei ti-au schimbat compresorul cu unul prost) poate chiar martor cel care ti-a spus despre mecanicul care ti-a "rezolvat-o" merita puscarie toate mizeriile astea de oameni.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
nu stau bine nici cu timpul, desi poate as gasi....dar banii pt asa ceva sunt o problema...si probabil pe asta se bazeaza
  • ullise

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
I s-a intamplat unui prieten: pentru schimbarea ambreiajului s-a umblat la casetofon (acum nu mai face contact bine cand apesi pe butoane), iar electromotorul i-a fost inlocuit cu altul vechi care s-a defectat la nici 5 minute dupa ce a iesit din service.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR