Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ch_mihai88

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut!ma gandeam k poate ma ajutati si p mine cu un sfat...am o vectra GTS cu bi-xenon.problema e ca un far are o culoare alba si unul are o culoare spre albastru asha...am fost la service(radacini) si mi-au zis k cel care lumineaza mai albastru e uzat si dak vreau sa-l schim ma costa 900 ron + manopera Sad.asta e singura solutie?poate ma ajuta si p mine cineva...Sad multumesc!

Skip ads

  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu cel care lumineaza albastru e uzat, ci celalalt. Cumpara unul la fel ca becul pe care-l ai pe dreapta pe faza scurta si schimba-l. La fosta mea Vectra B a fost din cauza becului, se consumase.
  • ch_mihai88

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cel din stanga are probleme sigur k sa facut albastru in timp.asha mi-au zis si d la service....
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pot fi 2 probleme mari si late.
1) Unul din becuri nu mai este in parametri si atunci inensitatea luminoasa a lui a scazut (recomand schimbarea ambelor becuri)
2) Unul din balasturi nu mai functioneaza corespunzator si atunci nu mai furnizeaza tensiune de alimentare corespunzatoare, implicit rezulta iluminare slaba.

Parerea mea ca ar trebui sa schimbi intai becurile care ar fi si varianta cea mai economica, iar daca nu se schimba nimic....atunci intradevar e o problema pt ca balasturile originale sunt scumpe.

Ca alternativa ar fi inlocuirea lor cu unele aftermarket, dar intai schimba becurile . Eu zic ca de acolo e toata treaba (just my opinion)
Skip ads

  • ch_mihai88

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ai idee cat ar costa becurile? Rolling Eyes
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Depinde
Eu mi-am comandat din China de 6000K si m-a dus totul la 2 mil. si au venit in 3 zile prin DHL si se vad superb Very Happy
Aici o pereche de Philips de 4300K (se vad oribil) am gasit la 4.5 mil perechea.
Blue vision am gasit cu 6 mil perechea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR