Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Catarator

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am o Zafira B cumparata din Germania cu CD 70 navi si echipare pentru telefon mobil. Am reusit sa conectez telefonul mobil (Nokia 6234) prin bluetooth si pe ecran imi apar numerele de telefon din agenda. As fi interesat sa stiu cum se pot activa comenzile vocale prin auto si daca exista ceva deosibiri intre conexiunea prin bluetooth si cea prin soclul specific fiecarui telefon conectat la auto.
Va multumesc!
Skip ads

  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Catarator a scris:Am o Zafira B cumparata din Germania cu CD 70 navi si echipare pentru telefon mobil. Am reusit sa conectez telefonul mobil (Nokia 6234) prin bluetooth si pe ecran imi apar numerele de telefon din agenda. As fi interesat sa stiu cum se pot activa comenzile vocale prin auto si daca exista ceva deosibiri intre conexiunea prin bluetooth si cea prin soclul specific fiecarui telefon conectat la auto.
Va multumesc!

Salut. Eu am un astra h cu CD 70 navi si echipare pentru telefon mobil dar nu am reusit sa conectez telefonul prin bluetooth, imi cere un cod! Imi poti spune si mie te rog cu ai facut tu?
  • Catarator

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am introdus patru cifre (ex. 0000) acesta fiind codul, dupa care aceleasi cifre le-am introdus si in telefon pentru realizarea legaturii
Dar, mai intai activezi bluetooth-ul din telefon si ii dai sa caute alte device-uri. In momentul in care iti vede masina ti se solicita un cod pentru conectare. Acel cod il introduci pe rand la masina si in telefon atunci cand iti apar mesajele si apoi te vei putea bucura de facilitatile oferite de car kit. Vei avea acces la agenda telefonica a telefonului, la ultimele numere apelate cat si la o apelare rapida .
Succes!

Scuze dar am fost plecat si nu am mai urmarit topicul
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Catarator a scris:am introdus patru cifre (ex. 0000) acesta fiind codul, dupa care aceleasi cifre le-am introdus si in telefon pentru realizarea legaturii
Dar, mai intai activezi bluetooth-ul din telefon si ii dai sa caute alte device-uri. In momentul in care iti vede masina ti se solicita un cod pentru conectare. Acel cod il introduci pe rand la masina si in telefon atunci cand iti apar mesajele si apoi te vei putea bucura de facilitatile oferite de car kit. Vei avea acces la agenda telefonica a telefonului, la ultimele numere apelate cat si la o apelare rapida .
Succes!
Scuze dar am fost plecat si nu am mai urmarit topicul


Multumesc frumos pentru raspuns. Intre timp am reusit sa ma conectez, dar nu am bagat decat un cod, la telefon (0000) la masina nu am bagat nimic. Mie insa nu imi afiseaza agenda si ultimele numere formate. Cand dau un tel imi afiseaza decat external in si atat. Ai idee daca trebuie sa-i mai fac ceva ca sa-mi vada si agenda? Multumesc anticipat, o seara buna.
Skip ads

  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ce telefon ai?
Si mie imi face figuri la sagem dar cu Nokia merge foarte bine.
  • Catarator

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am Nokia 6234, am scris mai sus.
Cat despre ultimele numere apelate, in cazul in care ai comenzi pe volan sunt 2 butoane in partea stanga a acestuia. Unul pentru vizualizarea numerelor, iar altul prin care poti rosti numarul de telefon cifra cu cifra si apoi il poti apela. Aceste butoane sunt active in momentul in care telefonul este conectat la masina. Limba in care sistemul colaboreaza cu mine e germana si imi cam da cu rest.... deoarece nu o cunosc, asta in ciuda faptului ca am navigatie functionala si limba setata este engleza.
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru mesaj. O sa incerc si te anunt daca am reusit Smile
  • Catarator

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Odata conectat telefonul la masina si selectat al doilea ecran pe display, apasand butonul cel mare din panoul central vei avea acces la agenda, la numerele apelate recent, la setarea parolei si la anumite setari pt. bluetooth.
Succes!
Skip ads

  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
as dori sa cumpar un car kit cu conectare prin bluetooth dar as vrea sa imi arate agenda,pe cel ce ma apeleaza,sms ,pe cid-ul masinii.nu as vrea sa ii mai atasez un alt displey.si as mai vrea sa folosesc pentru car kit butoanele de pe volan.ce am vazut pina acum a fost numai cu displey ce venea in dotarea car kit-ului si butoane care se atasau pe volan.aveti idee exista cea ce caut eu?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
mario 03 a scris:as dori sa cumpar un car kit cu conectare prin bluetooth dar as vrea sa imi arate agenda,pe cel ce ma apeleaza,sms ,pe cid-ul masinii.nu as vrea sa ii mai atasez un alt displey.si as mai vrea sa folosesc pentru car kit butoanele de pe volan.ce am vazut pina acum a fost numai cu displey ce venea in dotarea car kit-ului si butoane care se atasau pe volan.aveti idee exista cea ce caut eu?


Exista varianta originala pt. Vectra C, iti trebuie microfon original (nu stiu exact cat costa), modulul BT (vreo 1400Ron), mufa de conectare (300Ron) si cablajul necesar(nu stiu cat costa) sau cauti pe la schrot-uri, modulul l-am gasit la 300E si mufa la 100Ron.
Contacteaza-l pe #catalinpav66. El a mai montat.

CristianTM.
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
mario 03 a scris:as dori sa cumpar un car kit cu conectare prin bluetooth dar as vrea sa imi arate agenda,pe cel ce ma apeleaza,sms ,pe cid-ul masinii.nu as vrea sa ii mai atasez un alt displey.si as mai vrea sa folosesc pentru car kit butoanele de pe volan.ce am vazut pina acum a fost numai cu displey ce venea in dotarea car kit-ului si butoane care se atasau pe volan.aveti idee exista cea ce caut eu?


Exista varianta originala pt. Vectra C, iti trebuie microfon original (nu stiu exact cat costa), modulul BT (vreo 1400Ron), mufa de conectare (300Ron) si cablajul necesar(nu stiu cat costa) sau cauti pe la schrot-uri, modulul l-am gasit la 300E si mufa la 100Ron.
Contacteaza-l pe #catalinpav66. El a mai montat.

CristianTM.
multumesc pt raspuns.carevasazica numai varianta originala.e buna dar e un pic cam costisitoare.eu ma gindeam la bluetooth-urile ce le-am vazut pe net.ceva cu montaj simplu si in primul rind sa nu coste chiar atit
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#mario 03 - varianta originala face ce ai zis tu, altele sunt "outside" de masina ! Nu comunica cu display-ul, nu comunica cu comenzile pe volan, nu ai comenzi vocale si nu stiu cat de complicat ar fi sa iti comunice cu sistemul audio al masinii. Eu personal intentionez sa imi instalez un astfel de sistem anul viitor cel mai probabil, este singurul "moft" ce ii mai lipseste bijuteriei mele de masina Wink

CristianTM.
Skip ads

  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#mario 03 - varianta originala face ce ai zis tu, altele sunt "outside" de masina ! Nu comunica cu display-ul, nu comunica cu comenzile pe volan, nu ai comenzi vocale si nu stiu cat de complicat ar fi sa iti comunice cu sistemul audio al masinii. Eu personal intentionez sa imi instalez un astfel de sistem anul viitor cel mai probabil, este singurul "moft" ce ii mai lipseste bijuteriei mele de masina Wink

CristianTM.
multumesc frumos pt raspuns.da,cam asta imi lipseste si mie,dar unul original mi se pare prea scump.deocamdata renunt.ma gindeam ca exista ceva de genul modulator fm
  • morro3039

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2013

  • Mesaj Privat
sunt interesat de unde pot face rost de suportul in care intra telefonul ? am intre scaune clipsurile in care vine suportul acesta. help ?
  • Cassino

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o intrebare va rog: am vazut pe o vectra c cu facelift 2007 cu cd70 navi si kitul telefon, deci pe display-ul color apare si telefonul. Eu am vectra c din 2005 tot cu cd70 navi si display color. Cum as putea sa ii pun kitul telefon?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR