Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
fratilor m-am hotarit ma insor Smile si cit de curind o sa am cununia civila, si as avea o rugaminte la voi,ajutati-ma si pe mine cu niste idei de unde pot face rost de 1-2 spray-urii cu heliu l-e folosesc pt.a umfla baloane, am incercat la o firma care se ocupa cu aranjamente pt. diverse ocazii si m-au lasat masca cei de acolo mi-au cerut 12mii lei vechii pe 1balon si m-am hotarit sa imi fac un aranjament din asta singur, tinind cont ca e doar cununia civila,si deja m-am lovit de o mica problema: de un de fac rost de spray cu heliu ca prin focsani paici nu sa auzit de comercializare la asa ceva.de preferinta un magazin virtual ceva ca nu as vrea sa dau o fuga pe la bucurestii pt.un spray din asta sau pe la cluj.va multumesc!
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Te-ai intrebat daca un spray are putere sa umfle un balon? Eu baloane cu heliu am vazut decat umflate din butelii din alea mari Shocked
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut in metro-pe undeva pe langa jucarii, evident aproape de baloane-sunt niste butelii micute, cam cat un stingator d-ala mic, parca gri. Cu pretul nu te pot ajuta, ca nu mai tin minte, dar nu cred ca e scump. Asta in metro Otopeni-parca e si in Focsani, daca nu baga o fuga pana la Bacau, acolo este sigur.
LE: Casa de piatra!
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
12 mii? beton....la sormea la nunta au cerut 30 mii pt un balon...
toto asa am cautat si eu spray dar nu gasesti decat la tuburi denalea imense cum sunt cele de oxigen...iar pretul unuia e de vreo 8 mil(parca)
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
doar heliul are greutate... mai fratilor e fraier ala care si plateste....
A incercat cineva pe la furnizorii de gaze industriale? Linde?
http://www.linde-gaz.ro/
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:
A incercat cineva pe la furnizorii de gaze industriale? Linde?
http://www.linde-gaz.ro/

Sa te tii distractie cand unii petrecareti vor sparge baloanele cu bricheta! Laughing Nea zafira, te stiam om serios! Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
vyo81_speed a scris:fratilor m-am hotarit ma insor Smile si cit de curind o sa am cununia civila


Casa de piatra!

Ca si on topic, incearca sa gasesti un baiat tot de la firma cu baloane, care sa lucreze pe sub mana.
Astfel de gaze am mai vazut in hipermarketuri.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Daca omu vrea heliu eu cred ca de acolo gaseste cu siguranta. Asa poate sa le umfle si cu gaz natural de aragaz ca tot la fel pluteste doar ca la tigara nu le-am incercat. Totusi cred ca heliu bubuie mai tare?...
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Arunca un ochi pe aici. Nu garantez de calitate sau de actualitate. Doar atat am gasit pe net.
http://heliu.saf.ro/preturi.htm
Heliu - 122 lei/m3 - e ceva.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
12mii pe balon e pret foarte bun! Dar fii atent sa nu se fi referit la vreun balon de 15-20cm. De obicei pe la 3lei ajunge un balon normal cu heliu(30-45cm) Firmele mari serioase vand doar la tuburi mari de 8-9mc care ajung la 7-8-9milioane in functie de puritatea heliului (4.8 5.0 5.2). Nu se merita sa te ocupi tu, apeleaza la o firma de aranjamente sa-ti faca o ghirlanda care ajunge la 1mil. Daca ti se pare prea scump, renunta la heliu si mergi pe o ghirlanda de baloane cu aer legate intre ele, arata foarte ok.

PS: Nu o sa iti vanda nimeni 1mc, sau 2kile ca nu e ca la GPL, majoritatea firmelor mari primesc tuburile gata incarcate din UE si le trimit goale, iar cele mici nu iti vand heliu direct pentru ca il iau special pentru al vinde cu tot cu baloane si serviciile lor.
  • sheshi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
dak gasesti zi-si mie pls am incerkat la mare am tras in piept si am inceput sa vorbesc e tare rau d tot Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR