Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
sal
a desfacut careva vreodata trapa la astra f?
n-o mai suport de vreo 2 saptamani incoace zbarnaie , trepideaza odata cu motorul , mai exact de cand s-au pus frigurile astea
mentionez ca masina e astra f,c18nz,din '94,1,8i,hatchback 5 usi,66kw 90cp.
nu intra aer in masina , nu intra apa in masina , absolut nici o problema , dar trepideaza de mama focului , m-a innebunit.
stie careva , e greu , e complicat , trebuie sa dau tot plafonul jos ?
multumesc anticipat
sal
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca in stanga paginii sub numele meu este un buton cu Ymsg. Cauta-ma si iti explic eu. Sa scrii ca esti de pe ClubOpel!
Bafta! Ne "auzim" pe Ymsg!
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Daca te-ai lovit de aceasta problema si ai gasit rezolvarea cred ca ar fi bine sa o spui aici pe forum fiindca in situatia asta cred ca sunt mai multi care nu au rezolvat problema. Unul dintre ei sunt si eu care la fosta masina am avut aceasta pb. si nu am rezolvat-o. Intre timp am vandut masina iar acum am una fara trapa dar subiectul ma intereseaza oarecum.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
bineinteles ! si eu as dori sa aflu despre trapa ! la mine nu se culiseaza.. se ridica in sus.. dar nu se culiseaza si ma enerveaza ! oricum vine iarna dar totusi as vrea sa o am in buna stare din toate punctele de vedere. detaliaza si tu operatiunea.. cu lux de amanunte daca se poate. salut
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Proiect Abandonat
e prea mult de munca si mult prea complicat
trebuie date toate plasticele jos,in primul rand,de la stalpii fata,centrali,spate,si centurile de siguranta am impresia,plafonul,etc,etc.
nu cred ca as mai reusi sa-l fixez la fel de bine precum nemtii si e prea bine ingrijit si imi este teama sa nu rup vreun plastic ceva pe acolo,caci sunt vechi,nu,si sa-mi stea atarnat pe acolo
DAR am deschis trapa si in sus si culisata inauntru si am strans cu surubelnita ce suruburi am vazut si eu pe acolo,am sters de praf si am dat cu vaselina si vad ca acum nu mai face nimic
stiu ca nu e o solutie permanenta ci doar temporara,mai mult ca sigur,dar nu sfatuiesc pe nimeni sa se apuce,sunt masini vechi ,la fel si plasticele de acolo si cine stie ce se poate intampla.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR