Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mark, pentru cultura ta generala Smile cutia ta e F18. Vezi aici cum se regleaza https://www.clubopel.com/viewtop...p?p=110589#110589 . La fel se regleaza si la alte cutii, mai putin F23, care e cea cu marsarierul in dreapta-spate. Poate reglajul iti rezolva problema.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da merci frumos de sfaturi si de interesul acordat problemei mele insa, exista si altfel de probleme ... nu sunt atat de bun meserias incat sa ma bag pe acolo sa umblu Embarassed + ca daca ma vad vecinii ca suspend masina in fata blocului suna la politie (locuiesc in austria si aici nu ai voie sa-ti repari masina singur in fata blocului doar in locuri special amenajate) din pacate ... poate ca daca schimb uleiul din cutie o sa mearga din nou ... daca nu, va trebui sa astept pana la vara cand vin in romania si sa o fac acolo Sad

apropo ... stiam ca e F18 Laughing
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mark, nu e nevoie sa suspenzi masina. Dureaza 5-10 minute operatiunea daca stii ce faci, nici nu se prind vecii ca repari masina. Smile Dar dupa cum ai zis si tu, daca nu stii, mai bine nu te bagi.
  • g3org3

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut baieti aceeasi probl am avut-o si eu la astra 1.7dti cand au fost frigurile acelea de -11 sau -9 grade, problema era un furtunas care imi pierdea lichid(ambreiaj hidraulic) si nu imi intra la rece trebuia sa stau sa se incalzeasca motorul sau ii faceam pedale ca la frana pana se intarea pedala, porma megea ca si unsa, am mai completat cu lichid a venit caldura na mai curs lichid, acum vad ca pedala e tare si intra in viteza, un mecanc mia spus sa nu cumva sa fie de la garniturile din pompa, ceea ce cred ca este imposibil din mom ce mieimi curgea pe la acel furtaunas, dar vad ca acum sa uscat nu mai curge si merge si toti im spuneau ca e discul sau rulmentul un alt mecanic mia cerut pe manopera de schimbat rulmentul de presiune 3 mil jumate, dar nu lam schimbat ca nu era ala, problema cred ca a prins aer si trebuie aerisit ambreiajul, salut baieti bafta in continuare!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
g3org3, nu am inteles o boaba din ce ai insirat tu acolo...
  • g3org3

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2005 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2008

  • Mesaj Privat
adik la firg nu intra, era ambreiajul moale, am descoperit ca imi curgea pe la un furtunas, am mai complectat cu lichid de frana ca se scursese, acum nu mai curge, intra si in viteze, dar cateodata mai face figuri, un mecanic mia zis ca sar pute sa fie de la garnituri, dar eu zic ca a prins aer Wink
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pls help! am o vectra A c20ne care intra foarte greu in treapta 1 si 2.trebuie sa fortez destul de tare ca sa intre si de multe ori nici asa nu merge.am nevoie de sfaturi...ce ar putea fi?
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu are nici o legatura cu temperatura...aceeasi situatie si dupa ce am parcurs 100km....
  • bogdan88col

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
problema rezolvata.......era din timonerie...am facuto singur acasa....
  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Va rog sa-mi spuneti daca se regleaza timoneria SI la Vectra C, masina din semnatura.
Am inteles ca este F40(6+1)
Ce ulei ar trebui sa-i bag ?
Multumesc
  • basoc ovidiu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
si eu fac 1,2,3,4,5,dar uneori tot agata.stie cineva exact de ce?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR