Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut. am o intrebare: cand merg mai mult cu frontera y2,2dth se incalzeste maneta de la tractiune grea (aia mica in special). am zis ca in traficul asta de infern din bucuresti(scris cu litera mica fiindca NU MERITA litera mare) este normal , fiindca nu are posibilitatea sa se ventileze, dar si la drum lung tot se incalzeste destul de tare incit sa ma iau de ginduri si sa pun intrebarea pe forum. poate cineva sa ma lamureasca daca este un defect sau este oarecum normal. la toate celelalte masini nu am intilnit asa ceva.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am verificat si eu, dar nu am mers f. mult, si da, intradevar se incalzeste, dar nu cine stie ce (la mine husa e pana la nuca manetei, dar comparativ cu maneta cutiei - care a ramas rece - aceasta sa incalzit). Oricum, reductorul lucreaza chiar daca fata nu e cuplata. Transferul de la cutie la diferential spate se realizeaza prin reductor.
  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
No ca m-ati pus pe ganduri...am sa verific si eu si am sa dau de stire...
  • DUMITRASCU

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2008

  • Mesaj Privat
SALUTAM.AM VENIT DIN GERMANIA 1700 KM CU FRONTERA 2,2 DTI 16V DIN 2004 DAR NU AM OBSERVAT SA SE INCALZEASCA MANETA DE GREU CITUSI DE PUTIN. NU CRED SA VA CREEZE PROBLEME. CUPLATI-O PRACTIC LA UN DRUM CU PANTA MARE SI VEDETI DIFERENTA. DRUM BUN.
Skip ads

  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mers cu masina circa 100 km,caldura mare AC-ul a functionat nonstop-NU s-a incalzit maneta catusi de putin.....
  • DUMITRASCU

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2004 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:salut. am o intrebare: cand merg mai mult cu frontera y2,2dth se incalzeste maneta de la tractiune grea (aia mica in special). am zis ca in traficul asta de infern din bucuresti(scris cu litera mica fiindca NU MERITA litera mare) este normal , fiindca nu are posibilitatea sa se ventileze, dar si la drum lung tot se incalzeste destul de tare incit sa ma iau de ginduri si sa pun intrebarea pe forum. poate cineva sa ma lamureasca daca este un defect sau este oarecum normal. la toate celelalte masini nu am intilnit asa ceva.
salut o sa colaboram daca vrei dar pe azi te rog daca cunosti ce masini au filtru de particole? reducere substantiala la taxa de mediu.
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu cred ca avem filtru de particule. Rolling Eyes dar mai bine daca te pricepi cauta TIS 200 si acolo afli. o zi buna. ( scuze Embarassed , nu am fost atent si nu am vazut ca esti din prahova. deci invitatia cade, doar daca te potrivesti in buc. joia la 18 )
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut. Smile stie cineva daca catalizatorul este despartit de cutia reductorului de o protectie contra calduri Rolling Eyes sau daca din cauza ifundarii catalizatorului se suprincalzeste Rolling Eyes astea 2 cauze ar putea fi dupa parerea dibas. astept.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu tocmai am dat jos catalizatorul Mr. Green . E o protectie, dar la mine e alt traseu (alt motor) si e mai departe de reductor. Nu stiu la diesel cum e.
  • stoicaaurelian

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal scuze de intarziere ,am fost plecat,maine va sun pt date unde sa trimit coletul,scuze de intarziere,nu pot da mi imi zice ca am prea putine posturi
  • Fulgerica

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2000 DTI 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La motoare diesel maneta se incalzeste.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR