Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ByTzY

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Asha auzisem si eu ... din ce am mai citit pe forum aici am vazut ca cele Philips NightGuild sunt bune si sunt de calitate .. acum nu stiu ce fel de becuri am in far ca din ce am vazut sunt 2 becuri si nu prea am timp sa desfac sa ma uit .. si ROG frumos pe cine stie sa imi spuna si mie sa ma scape si pe mine grija ... ca as vrea sa le cumpar sa le si pun sa nu desfac de 2 ori Laughing .. Si cum ar fii mai bine sa le pun eu sau sa le pun la un service autorizat.. nu ca ar fii mare greutate de pus un bec dar imi este sa nu stric unghiul lumini si apoi sa imi bata aiurea ..mersi
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Aici: http://www.lighting.philips...hting&lang=en poti verifica ce tip de bec ai pe masina.
La prima vedere se pare ca ai H7 pe faza scurta si H1 pe faza lunga. Sunt foarte bune si becurile de la Philips dar sunt mult mai scumpe. Incearca cu incredere Osram Silverstar. Poate ne spune Sorente ce parere are (daca a reusit sa le cumpere/monteze).

PS: Monteaza-le tu ca este simplu si nu dereglezi unghiul lor.

Thx!
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Osram = Philips
  • ByTzY

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Mersi mult pt raspunsul dat ..
Skip ads

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
EU am H7 si pe faza scurta(albastre)si pe faza lunga.
  • ByTzY

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
rstefan lasa`mi si mie un Id de mess .. ca as vrea sa itzi cer o parere .... Ms
  • sorente

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
rstefan a scris:
...
Sunt foarte bune si becurile de la Philips dar sunt mult mai scumpe. Incearca cu incredere Osram Silverstar. Poate ne spune Sorente ce parere are (daca a reusit sa le cumpere/monteze).
...

In Targoviste nu am gasit Osram inca, nici nu am avut timp prea mult, am fost in Dedeman si Praktiker. Am mai incercat in Ploiesti la Metro si Carrefour, nici urma de un H3 galben, de nicio marca.

@cristiandvd: Wikipedia zice ca Osram e parte a concernului Siemens...
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
@sorente: daca mai gasesc eu pe undeva o sa iti cumpar un set si vedem cum facem sa intri in posesia lui Wink
Skip ads

  • ByTzY

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca tot nu gasesti si nu gasesti incearca la un magazin care colaboreaza cu "Osram" adica sa incerci la magazinele de electrice pt ca Osram au o gama extrem de mare de becuri de toate tipurile nu neaparat de "masina" ..De exemplu eu am o lampa portabila Osram ..Sa nu mai alergi dupa ele "faci comanda" si Done .. Parerea mea ! Am un pr care a facut acelasi lucru si a 2 a zi i`au venit becurile ..Si magazine de electrice gasesti mai peste tot .. Good Luck
  • CATYON
  • **
  • 99 mesaje
  • din 29 Nov 2008
  • Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Mehedinti
  • CATYON

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am pe masina xenon din fabrica asa cum am scris si mai sus si de curind a inceput sa se stinga din senin becul din stinga,le sting pe amindoua din comutator si le reaprind si atunci se aprind amindoua.
becurile au cam o luna de cind le-am schimbat-d2s-si nu inteleg de unde problema.
daca a mai patit cineva ceva asemanator va rog spuneti-mi si mie care ar fi cauza.

multumesc anticipat
  • sorente

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ByTzY a scris:Daca tot nu gasesti si nu gasesti incearca la un magazin care colaboreaza cu "Osram"
...

Ideea e buna Wink

@rstefan: pei vedem cum facem, sper sa fie si convenabile cat de cat la pret. Sau daca gasesti, cel mai bine imi zici magazinul, eu ajung cu munca prin Bucuresti cam o data la o sapt. sau 2 maxim.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
ok, te anunt cand gasesc..
Skip ads

  • fricike23

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 2001 2.o DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am un vectra B caravan din 2001 2.0DTI,cu faruri cu sticla transparenta normala fara lupa,poate sa-mi dea cineva niste sfaturi? Ce tip de xenoane imi recomandati? Ma refer la faza scurta numai
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se discuta mult pe tema xenonului pe astfel de faruri iar concluzia este ca nu sunt recomandate. Eu strang bani pentru faruri cu lupa si xenon. La ritmul in care starng raportat la cresterea euro, sper sa mai mearga masina cand voi putea sa leiau. Very Happy
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:Se discuta mult pe tema xenonului pe astfel de faruri iar concluzia este ca nu sunt recomandate. Eu strang bani pentru faruri cu lupa si xenon. La ritmul in care starng raportat la cresterea euro, sper sa mai mearga masina cand voi putea sa leiau. Very Happy


Am eu pe Vectra B II faruri cu lupa si xenon din fabrica si nu lumineaza bine. Ca mine sunt majoritarea cred ca e o preblema de proiectare. Nu merita investitia. Fricike 23 mai bine iti pui xenon pe farurile tale.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mai exista si angel eyes tot cu lupa. Iesi si mult mai ieftin si nici nu rupi retina colegilor de trafic. In plus, sunt multi care se plang de calitatea farurilor stoc la b2.
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Alea sunt jucari nu sunt faruri.
Si treaba asta cu rupt retina e valabila pentru toate tipurile de faruri cu sau fara lupa. Daca nu sunt reglate toate sunt proaste.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Are dreptate Paulll, farurile originale cu xenon nu lumineaza deloc.. Sunt curios cum luminau cand masina era noua. Ma gandesc ca poate au obosit balasturile.
Cristiandvd spunea ca a incercat sa schimbe balastul si se vede diferenta mare..
Cat de curand o sa incerc si eu sa le schimb, si balasturile si becurile. Sper sa obtin rezultatele asteptate.

Apropo, intre timp mi-am polishat farurile cu Xerapol si parca se vede putin mai bine.. Smile
  • CATYON
  • **
  • 99 mesaje
  • din 29 Nov 2008
  • Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Mehedinti
  • CATYON

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2001 CDX, 2,0 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
fricike23, ti le dau eu pe ale mele contra unora normale dar noi
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am schimbat eu becurile originale din 2001 (4300K) cu unele tot D2S de 5000K si se vede o diferenta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR