Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • krysty1989

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
![/quote]

dar daca nu mai merge deloc cand dai pe comutator 1 la 4 ..nu se aude nmk e mort......ce ar putea fi?[/quote]

Aceeasi problema o am si eu...nu mai merge pe nici o treapta..
Azi am desfacut tot ansamblul ala de plastice si am scos motorasul cu tot cu diodele alea.Are mufa cu 4 pini.Ca sa-l pun pe direct la baterie sa-l verific ce fire folosesc sin cele 4 contacte.
Daca incerc sa curat carbunii as avea vreo sansa sa-l repar.
p.s. Daca e nevoie revin cu poza la mufa motorasului(este acelas model cu al meu http://piese-auto.anunturi-...bra-10188715.html)
Skip ads

  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
lluchiano08 a scris:
nelutzul40 a scris:De ceva vreme ventilatorul de la aeroterma (am o astra g y17dt) imi tot face figuri, in sensul ca merge cand vrea el. Am verificat siguranta (numarul 2 din tabloul de sigurante si este ok), dar acum nu vrea pe nici una din viteze si nu stiu de unde sa incep, ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!
am si eu acceiasi problema daca afli ceva anuntama te rog



Scuze ca abia acum am vazut mesajul, la mine a fost siguranta termica de la ventilator, aceasta se afla in blocul de rezistente, uite, am scris despre asta in linkul de mai jos, sunt si poze facute, este destul de simplu de rezolvat (daca nu ai rezolvat-o deja!) Este cam pe la sfarsitul paginii postul meu.


https://www.clubopel.com/vie...rma&start=140
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salutare . La o vectra a 1.7 td nu ii mai merge aeroterma deloc iar geamurile se aburesc intr-o veselie. Am citit si ce a desfacut colegul la astra ,dar o fi la fel si la vectra a ?
  • cristian88888

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu aeroterma la un opel astra f din 93, am tot citit pe site, dar nu am gasit nicio posibila solutie . Nu-mi functioneaza pe nicio treapta, nu este de la siguranta , am verificat. Aeroterma se alimenteaza doar cu un curent de 9 volti, ceea ce face sa nu functioneze. Aveti idee de la ce poate fi si cum pot rezolva ?
Skip ads

  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
asa am patit si eu acum 2 saptamani ia incearca sa faci o punte intre firul care duce la dioda si in spatele ei(adica peste dioda ca si cum ai anula-o) caci la mine a fost dioda dusa si in momentul cand faceam chestia asta mergea caci prin dioda nu mai trecea curent si astfel un nenea electrician de uzina mi-a pus o sarma de cpru inlocyul ei care se poate arde daca sarcina este prea mare asadar
  • claudiubolo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salutare la toti am o problema si sper pote puteti sa ma ajutati.De la o vreme numi mai baga masina caldura pe trapta 2 mam uitat pe la nutoane si am dat cu sprey de contact surpriza a fost ca a mers dupa ce am dat cu sprei dar dupa un timp iar nu a mai mers am dat din nou cu sprei iar a mers dar asta e pentru o perioada de timp cand se evapora spreyul iar nu merge ce as putea sa fac?Mentionez ca masina este opel vectra b 1.6 16 v nu e climatronic cod mator x16xel.multumesc foarte mult celor care ma pote ajuta o zi placuta tuturor
  • radoi06

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2011

  • Mesaj Privat
salut. am un vectra c din 2006...nu mai imi baga caldura si apa urca foarte mult ...pana la 100 de grade ..inainte la 80-85 de grade abia daca mai stateam in masina ,acum pana la 90 de grade se simte un pic de caldura ,dar dupa incepe sa bage aer rece si acul in bord imi arata 100 de grade ...unde ar fi problema?
  • kryopel

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema cu caldura la un astra g din 2000,nu merg treptele 1,2,3 culmea la 4 baga caldura, ce ar putea fii?astept pareriile voastre!va salut!
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Bloc rezistente aeroterma ars. La 4 motorul e pe direct.
  • kryopel

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Ms mult liviu2004!drmuri bune, bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR