Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cand veneam de la munte week-endul trecut prin ciolpani limita de viteza este de 70 la ora.
in fata mea un echipaj care mergea cu 50 la ora.
am stat in spatele lor vreo 500-700 de metrii dupa care am decis sa ii depasesc.
s-au tinut dupa mine vreo 2km,au inspectat masina din mers si s-au hotarat sa ma traga pe dreapta.
il intreb politicos pt ce am fost oprit,el "domne vreau sa vad daca ai autorizatie pt folie".
ii dau autorizatia,se gandeste 5-10 secunde si ma invita la colegul la masina.
colegul se uita si el pe autorizatie zice ca "domne,asta nu prea are nici o valoare",dar tot iti iau talonul ca ai vopsit stopurile pe spate.
m-am luat putin cu el,de ce se leaga de stopuri ca el m-a oprit pt altceva,nu pt stopuri.
am inspectia facuta de curand,i-am zis si lucrul asta si probabil i-am dat de gandit.
la inspectie nu mi-a zis nimeni nimic nici de stopuri si nici de folie.
pana la urma m-a lasat sa plec,i-am zis ca o sa le schimb sau sa le curat.
acum voi ce imi recomandati sa fac?
asa arata triplele mele Smile.

Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
interesant .. chiar n-am mai auzit pana acum sa te opreasca sa se lege de stopuri ..
stopurile tale mai lumineaza totusi la intensitate normala? (poate asta ar fi un motiv .. ca nu ar lumina normal)
io le ziceam ca asa sunt originale .. asa e optiunea pe masina .. stopuri si faruri negre ... sigur il blocai la faza asta Smile

oricum nu poate sa iti dea amenda decat daca eventual sunt cu echipa de la RAR .. altfel nu au ei cum sa certifice daca sunt facute artizanal sau nu.

parerea mea e sa le lasi asa .. arata si bine .. si daca lumineaza cum trebuie este ok.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca intra cineva in tine din spate s-ar putea sa te considere pe tine vinovat din cauza vopsirii "artizanale" a stopurilor
Ia-ti unele aftermarket negre cu certificat de conformitate
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
intensitatea luminii este intr-adevar mai scazuta decat normal.
culoarea luminii nu s-a schimbat numai intensitatea
@starter asa i-am zis si eu ca sunt originale din fabrica Smile,s-a enervat si mi-a zis ca opreste 10 astre ca a mea sa imi dovedeasca ,ca nici una nu are stopuri ca a mea.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si daca erati 11 cu stopuri ca la a ta care erau cele bune?
Ce se facea daca cele 10 pe care le oprea erau alta culoare? Te punea sa vopsesti masina?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am stopurile vopsite, si le-o bag pe aia cu "Asa e domne, le-am dat o nuanta de vopsea, dar praful din tara asta s-a depus pe interior, ce vina am eu ca nu avem drumuri. Oricum imi propusesem sa le curat, nici mie nu imi convine." Intotdeauna a tinut, numa ca ma opreau de altceva si se luau si de stopuri. Eu chiar vreau sa le curat, de praf.
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca intensitatea este scazuta atunci nu este bine .. tocmai de aia s-au luat de tine ..
aici este cum a zis denisCT .. in caz de doamne fereste un accident .. e posibil ca lucrurile sa ia o intorsatura nasoala de partea ta ..
legat de chestia cu originale .. nu este obligatoriu la tine sa fie ca la toti .. nu toate masinile au aceleasi optiuni .. la faza asta cred ca ma luam de el Smile

daca nu lumineaza cum trebuie .. chiar daca la look arata bine .. eu sunt de parere sa le readuci la starea originala ..
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
intensitatea luminii e scazuta numai cand imi bate soarele in ele.
in rest sunt ok.
adica nu va imaginati ca se vede cum ar are o lumanare acolo.
o sa le fac poze si cu pozitiile aprinse si cu stop pe frana.
Skip ads

  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
A fost doar un motiv pentru ca i-ai "infruntat" depasindu-i! Ei....tartorii soselelor, se simt ofensati daca nu stai in pluton, chiar daca masina lor are o viteza mult inferioara limitei admise! Am patit-o si eu si intamplarea a fost ca avand statia de emisie-receptie montata pe bord si fiind chiar pe frecventele lor, in timp ce ma certam cu tov. militian se aude in difuzor: Se executa "navodul" pentru auto marca cutarica cu nr. cutarica, atentie sporita catre toate echipajele! Laughing La care el...de ce nu spuneti ca suntem colegi.... Laughing Mi-am jucat repede rolul impus de etichetarea lui si am plecat ....zambindu-mi in barba si gandindu-ma la multe chestii hazlii!


Ultima modificare facuta de phyton la Vin 24 Oct, 2008 10:24 am, modificat de 2 ori in total
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca niste poze cu ele aprinse atat pe pozitii, avarii si stop frana, separat ar fi cel mai bine ca sa ne putem da cu parerea.
Imi place cum da pe masina insa marea pb e ca ii mai vine unui garcea cate o idee sa se lege de ceva si poti ramane fara talon. Un sfat nu pot sa-ti dau dar cred ca tu esti cel mai indreptatit sa iei o hotarare.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai tocmai ca baietii au stat in spatele meu vreo 2 km ca sa se uite atent si sa aibe motiv sa se ia de mine. Sad
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
asa arata aprinse pe pozitii.
nu am gasit pe nimeni sa apese pe frana.
e cam slaba calitatea pozei.
revain azi sau maine si cu frana si avarii.

Skip ads

  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa ai surpriza ca cel din spatele tau sa nu le zareasca la timp. Era sa o patesc chiar eu si de atunci nu-i vad cu ochi buni pe cei care-si vopsesc si stopurile ca masina sa arate bine fara sa se gandeasca la siguranta.
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
"Ce se facea daca cele 10 pe care le oprea erau alta culoare? Te punea sa vopsesti masina?" Tare asta ...
Ala te-a oprit pentru ca e frustrat, probabil, sau l-ai deranjat cand l-ai depasit.
Cat despre triple, sa fim seriosi ... se vede de la o posta ca-s afumate, iar articolul ala facut de "legiuitor" spune doar ca nu ai voie sa tratezi chimic sau sa aplici folii pe stopuri, bla bla, motiv pentru care iti poate lua certificatul si te trimite la RAR. Prin faptul ca nu ti l-a retinut eu zic ca a demonstrat ca nu e chiar asa frustrat si a apreciat ca ti-ai facut masina mai frumoasa, sunt politisti care accepta asta pentru ca le plac masinile, doar stau atata timp printre ele ...
Poate a vrut sa vada cine e la volan (astra negru, afumat,TR).
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Macar in dreptul celui de-al treilea stop de frana e decupata folia? Eu obisnuiesc sa fiu atent la ala de obicei, dar se intampla des sa fie ars sau sa nu se vada de la folia pusa deasupra.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Desi arata bine masina, nu sunt de acord sa mergi cu ele. Sunt foarte inchise. Probabil sunt pe piata triple fumurii autorizate RAR.
Pe Corsa am triple fumurii, din fabrica. Totusi, sticla nu e atat de inchisa precum a ta, si nu am probleme din punctul asta de vedere. Ai grija!

Hai sa lasam jignirile catre organ. Smile Din povestire, singurul lucru care li se poate reprosa e neobrazarea cu valoarea autorizatiei. Asta, daca ai autorizatia in regula. In rest, nu vad nimic anormal. Poate, viteza de rulare, mult sub limita legala. Smile) Sunt tare enervanti cand merg astfel.
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mda,aveti dreptate baieti pana la urma o sa le curat sau sa le schimb cu unele aftermarket.
la aceste 2 modele care din ele credeti ca ii sta mai bine?





  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Alea cu 3 cerculete de pe astra neagra
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
la alea m-as baga si eu.
alte modele pe negru nu mai sunt.
decat cele de mai sus.
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
flavius1611 a scris:cand veneam de la munte week-endul trecut prin ciolpani limita de viteza este de 70 la ora.
in fata mea un echipaj care mergea cu 50 la ora.
am stat in spatele lor vreo 500-700 de metrii dupa care am decis sa ii depasesc.
s-au tinut dupa mine vreo 2km,au inspectat masina din mers si s-au hotarat sa ma traga pe dreapta.
il intreb politicos pt ce am fost oprit,el "domne vreau sa vad daca ai autorizatie pt folie".
ii dau autorizatia,se gandeste 5-10 secunde si ma invita la colegul la masina.
colegul se uita si el pe autorizatie zice ca "domne,asta nu prea are nici o valoare",dar tot iti iau talonul ca ai vopsit stopurile pe spate.
m-am luat putin cu el,de ce se leaga de stopuri ca el m-a oprit pt altceva,nu pt stopuri.
am inspectia facuta de curand,i-am zis si lucrul asta si probabil i-am dat de gandit.
la inspectie nu mi-a zis nimeni nimic nici de stopuri si nici de folie.
pana la urma m-a lasat sa plec,i-am zis ca o sa le schimb sau sa le curat.
acum voi ce imi recomandati sa fac?
asa arata triplele mele Smile.

nu e datoria lor sa te amendeze pentru folie si stopuri(atata timp cat ai trecut de rar deja nu mai e de competenta lor si asa sunt toti niste incompetenti)...spune-le sa-si vada de treaba lor ca nu sunt de la RAR!
dar sincer mi-ar fi cam greu sa te observ in trafic in momente "la limita" Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR