Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
exista vreo diferenta intre covoarele de cauiciuc? ma refer la alea de 300000 setul si alea de 1000000 setul? vine iarna si cele de mocheta sunt varza
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
În principiu, ar trebui sa fie în primul rand o diferenta calitativa.
Adica cele de multi bani sa fie din cauciuc de calitate, sa nu se rigidizeze la frig etc.
Eu unul am luat niste covorase de cca 900.000, (Buble ...) care m-au tinut din februarie pana acu' 2 saptamani. Cel de la sofer s-a gaurit in locul in care tin calcaiul drept pe acceleratie.
Acum am unele mai ieftine, (cca 400.000) pe care nu voi regreta daca le voi schimba mai des. Am ales un model simetric, care sa permita inlocuirea stanga/dreapta, astfel incat sa inlocuiesc numai covorasul de la sofer.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Diferente ar trebui sa fie...Oricum vezi ce model au, sa fie mai groase ca sa nu se gaureasca imediat, oricum sa fie practice...Acum sa va zic una tare!!!...Si eu caut un set de covorase de cauciuc sa le inloculesc pe cele de pasla(sau ce e) si ajung la un magazin(ma rog supermarket cum ii zic ei) si cat credeti ca imi cer pe un set de covorase de cauciuc speciale ptr Astra de la Opel..... Question Question .....FIX 300EUR !!!!!! Shocked ..... Exclamation Exclamation Exclamation
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
asta zic. diferenta de pret e prea mare. Nu cred ca alea de 300 e sunt mult mai calitative decat alea de 400000 lei. E tot cauciuc. Eu am avut pe matiz de 400000 lei si m-au tinut 1.5 ani. erau super singura lor problema a fost ca in primele 2 saptamani a putit in masina a petrol.
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@ Forbes
Nu trebuie sa fie neaparat groase ! Cea ce am avut eu erau suficient de groase, dar degeaba ... s/au taiat.
Cele pe care le am acum sunt mai subtiri, dar cauciucul pare a fi de calitate f.f. buna.
  • XenociD

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pe actuala masina ( un peugeot 206 ) am covorase Michael Shumacher luate din Metro....
Covorasele sunt universale...

Au un cauciuc moale de calitate foarte buna. Le am de aproape 2 ani si nu dau semne de oboseala deloc...

Pretul nu il mai stiu exact...in jur de 1 milion...
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu am luat din targ, de la Vitan, din tonetele de acolo un set de covorashe personalizate pe Opel, 4 bucatzi in set, am dat 600.000 lei ROL.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
am luat din cora cu 300 000 setul. sunt ok
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am fost si eu in Vitan azi si am vazut covoroasele alea la 600k setul.Sunt chiar bune de Astra, au si sigla pe ele si chiar si prelugire sa protejeze mocheta unde pui in fata piciorul stang pe stalp ...dar cand le-am vazut la lumina am ramas dezamagit. Sunt facute dintr-un cauciuc "albicios" care se vrea negru dar pare tot timpul murdar si plin de praf ..asa ca nu am luat. Poate altora le place asa ptr ca in rest erau super ok si ca pret si ca material....
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am gasit unele care aratau bine in careffour. la 500k ce-i drept erau universale dar parea de buna calitate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR