Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nici macar nu mi-a trecut prin cap sa verific la cumparare daca are. La prima revizie, cel care ia in primire masina mi-a spus ca nu am asa ceva si ca motorul este foarte murdar (asta am observat si eu). Problema mai grava este ca se poate strica nu stiu ce rulment de la cureaua de accesorii, inclusiv cureaua. Oricum, o sa-mi pun dar nu de la reprezentanta, pentru ca este bataie de joc (peste 500 ron).
Skip ads

  • lucica

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu am comandat 400 de roni ,dar mare atentie sa cereti si clemele de prindere , de regula vine fara si nu prea se poate monta
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
lucica a scris:eu am comandat 400 de roni ,dar mare atentie sa cereti si clemele de prindere , de regula vine fara si nu prea se poate monta


De unde ai comandat scutul, de pe net ?
Eventual, da si tu un nr de tel, sau o adresa de site, m-ar interesa si pe mine, dar pentru vectra c.
Mersi !
  • nila04rrw

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:cristiandvd: Nu inteleg ce inseamna modelul de echipare. Vectra mea este echipata categoria Cosmo si nu are asa ceva. La dotarile pe care le are, mi-a cazut fata cand am observat ca nu are scut. Dealerul a supus ca nu vine la nici o echipare si ca trebuia sa-mi treaca prin cap cand am cumparat-o sa comand si scut. Am auzit ca la alte marci de masini, dotarea asta face parte din pachetul "drumuri grele".

ai dreptate sa fi suparat , dar retine ca indiferent de modelul de echipare n-au pus din fabrica scuturi, cu atat mai putin metalice. dotarea cu scut a fost facuta la cererea expresa a clientului in afara pachetului de dotari optionale(aici intra si cele comercializate in afara germaniei). si haideti sa fim sinceri, credeti ca (cel putin)neamtul a avut si/sau o sa aibe nevoie vreodata de scut - in special metalic? Nu!
Skip ads

  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Revin la ce am spus mai sus.
Masina mea a avut scut metalic din fabrica
  • razvan_16i

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 1.6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu stiu cum e scutul la b2 ....dar la b1 e doar 1.500.000 ..... nu cred ca difera foarte mult ...si e din plastic ... !
  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
La mine nu are scut. VectraB2 2001 Z16XE
  • pisoiashoo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nici a mea nu are Vectra B - 16 V... si m-am interesat si ma costa in jur de 300 ron ... si chiar daca este din plastic ( fibra ) sau metal .... tot protejeaza motorul ..in special baia de ulei .. ! foarte benefic un scut ! De cautat si pe la dezmembrari auto ! sunt putin mai ieftine ! Razz
  • gabghig

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ma intereseaza un scut metalic pentru baia de ulei la un opel vectra b z18xe 2001 unde si la ce pret gasesc (sekond )

Pe viitor foloseste functia cautare inainte de a deschide subiecte noi. Citeste subiectul la care ti-am unit mesajul tau.
murzick

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR