Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • iulialb

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut opel-isti
Am un Astra 1.7 dti din 2002, i-am schimbat filtru de aer, si, tot mi se aburesc geamurile. L-am montat cum trebuie, ptr ca am mai montat asa ceva dar de data asta...imi face figuri. Sa fie de la filtru sau, sa apara alte probleme. Trebuie sa va spun ca, butonul de aer, functioneaza, si a functionat si pina acum, dar...nu inteleg de la ce se aburesc geamurile. Va multumesc si, va astept.
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
De cele mai multe ori geamurile se aburesc daca folosesti pentru dezaburire aerul din masina(adica ai butonul de recirculare apasat). Asta o fi si la tine?
  • alexandru_petcu

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
e posibil sa se fi blocata clapeta de recirculare
incearca sa misti rotita de directionare a aerului si daca, la una dintre pozitii, se aprinde becul de recirculare inseamna ca de la clapeta este.

eu am folosit o metoda mai brutala .... adica am dat o cu putere o palma in lateralul consolei centrale si si-a revenit; acum nu stiu daca de la asta sau pur si simplu...asa a fost sa fie Embarassed

numai bine!
  • iulialb

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu am aprins nici un led la recirculare. Iar, clapeta de reglare a aerului functioneaza, cel putin a functionat inainte de a schimba filtrul de aer. Se poate sa fie altceva. M-am gindit, poate dau prea repede drumul la aer cald si fiind rece in masina, se aburesc repede geamurile. Probabil, trebuie o perioada de timp sa se "uniformizeze" temperaturile. Multumesc, oricum.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR