Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vtodan

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Scuze, nu v-am mai adus vesti despre acumulatorul meu nou si despre becurile care se aprindeau in bord, inainte sa schimb bateria.
Poi pana la urma bateria a fost de vina, cel putin pentru tremuratul luminii in bord si pe BC, iar pentru becurile care se aprindeau, adica motorasul galben, cauza pentru asta, cu toate ca poate o sa va vina greu sa credeti, este benzina de la OMW.
Stiu ca suna ciudat, dar asta ii cauza, am incercat sa nu mai bag benzina de la OMW cateva luni, adica de cand am schimbat bateria si nu s-au mai aprins becurile timp de cateva luni bune.
La un moment dat, mi-am zis sa bag din nou si sa vad daca se intampla ceva si surpriza, dupa a treilea plin facut cu benzina de la OMW, s-a aprins motorasul galben, am dus masina pe test, nu mai stiu exact codul de eroare, dar are vorba despre amestecul de combustibil.
In concluzie, pot alimenta cu benzina de la oricare alta benzinarie numai de la OMW nu.
Am o cunostiinta, care are o Scoda Superb, pe motorina si practic el mi-a zis sa incerc sa nu mai alimentez de la OMW, pentru ca si el a patit tot la fel ca si mine.
Nu contest ca benzina de la OMW nu ar fi buna, dar poate se intampla ca o aditiveza prea mult si probabil ca unele motoare, sau mai bine zis, unii senzori o iau razna si ai " orga de lumini pe bord" .Smile
Mersi de sugestii si cat mai multe drumuri bune pentru toti !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR