Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_xander

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am o problema cu tigrisoru meu.. scoate fum Crying or Very sad uneori nu scoate deloc alteori " e ceata-n cartier " Smile) am fost la RAR cu ea si atunci s.a manifestat mai rau decat oricand Neutral adica a scos un fum alb pana si la ralanti..ce.as putea face . mi s'au recomandat aditivi pentru ulei si in caz ca nu tine asa si pentru benzina, cat si sa folosesc benzina eFix.spuneti'mi si mie cam ce ar trebui sa fac sa fiu sigur ca nu mai face asa sa pot sa trec RAR cu brio
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
daca ulei este....apa este....si nu amestecate amandoua ....dc motoru` merge la fel ca inainte sa fumeze... poate fi toba sparta si ai apa in ea....
  • alex_xander

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
e si ulei si apa si nu mananca ulei ... scoate fum si atat. o duc in service maine sa verific tot esapamentu .multumesc.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
alex_xander pentru inceput poti citi regulamentul.. nu e greu! ai postat problema in 2 locuri, odata unde trebuie (probleme tehnice), odata nu ! (adica aici).
foloseste functia cautare, ca 99% din probleme au fost discutate...

on-topic : fumul acela, sau aburul trebuie sa fie de undeva ! ori iti papa ulei, ori apa.. nu apare din senin. daca spui ca e alb, sanse mari sa fie antigel, daca e albastrui este ulei.
posibile cauze : garnitura de chiulasa ciupita/arsa, sau simeringurile de la supape ! mergi la un service capabil.. salut


mai poti vedea aici -> https://www.clubopel.com/vie...+alb&start=20
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR