Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat











Va rog frumos care stiti ce acte imi trebuie la inmatriculare si sa imi explice si mie ce acte sunt astea ca eu nu prea le am cu italiana .... targa stiu ca talonul ... celelate nu le stiu ...
am fost la politie sa intreb ce acte imi trebuiesc si i-a durut in duda sa imi explice...
Se poate radia o masina in rom daca nu a fost radiata in italia ? la fisc cand am fost sa o inscriu mi-a zis tanti aia ca tre sa vin cu act ca a fost scoasa din it de la fisc.... e vreun act printre astea ? sau nu trebuie asaceva..
Cu ce ma duc sa iau numere rosii ?
Multumesc
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
intereseaza-te la o firma care se ocupa de inmatriculari si afli exact ce si cum.
tanti aia de la fisc e proasta de bubuie...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
1 un fel de contract de vanzare cumparare.transfer de propietate
2 certificat de propietate pe numele tau
3 un fel de certificat care atesta ca persoana de la care ai luat masina nu are datorii.un fel de certificat fiscal.masina nu e pusa gaj
4 certificat de inamtriculare citterio cristina- propietar.targa poate insemna si numar de inmatriculare.

nu stiu ce acte ai mai avea nevoie.din ce stiu eu poti scoate numere rosii chiar daca masina nu e radiata in italia.de fapt tu esti propietarul conform actelor pe care le ai.(certificat de propietate)
bafta!
  • buruta vectra

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 18i 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu te poti intelege cu financiarul daca nu ai un contract de vanzare cumparare sau o procura trebuie sa iti faci aici in romania cu propritarul masini daca macar ii sti datele te duci la orice stand care face acte auto si iti faci un contract de vanzare cumparare doar cu datele nu ai nevoie de buletinul lui apoi ii faci rar dupa asta mergi la financiar iti platesti taxele dupa care faci xerox dupa toate actele plus asigurare de rom plus taxa la cec si financiar cerere de la politie numerele de italia trebuie sa le predai si cam asta e daca vrei mai multe informatii te pot ajuta
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc celor care mi-au raspuns. O sa vad ce pot face, daca nu........mai intreb....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR